Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Вашиот прв мобилен телефон беше...

+27
Bleak
TONI
pankerishte
noviot
grgrgr
tHeJunKy
xpert
L S D
Odyssey
LED ZEPP
hollow
SunRide
корун
Ludi Milojko
sokol
zzz
мирАл
fairy
Alexandra
Lastojca
Џајко
Кирил
Marej
Mule
Mary Jane
Болиглава
kojgode
31 posters

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Вашиот прв мобилен телефон беше... Empty Вашиот прв мобилен телефон беше...

Пишување by kojgode Вто Јан 20, 2009 2:19 am

Јас имав сименс ама не ми теквит кој модел. A 45 мисљам.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Вашиот прв мобилен телефон беше... Empty Re: Вашиот прв мобилен телефон беше...

Пишување by Болиглава Вто Јан 20, 2009 2:35 am

Siemens A52

Култно телефонче.
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 32
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Вашиот прв мобилен телефон беше... Empty Re: Вашиот прв мобилен телефон беше...

Пишување by Mary Jane Вто Јан 20, 2009 2:54 am

Моторола Т190...Антената не преживеа на крајотSad
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Вашиот прв мобилен телефон беше... Empty Re: Вашиот прв мобилен телефон беше...

Пишување by Mule Вто Јан 20, 2009 5:24 pm

kojgode напиша:Јас имав сименс ама не ми теквит кој модел. A 45 мисљам.

А 50 имаше ти а јас C 45 имав! Razz
Mule
Mule
Младо Магаре
Младо Магаре

Age : 32
Број на мислења : 55

Вратете се на почетокот Go down

Вашиот прв мобилен телефон беше... Empty Re: Вашиот прв мобилен телефон беше...

Пишување by Marej Вто Јан 20, 2009 5:32 pm

Нешо слично ала Моторола Т190 ама без антена и сребрен Smile
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

Вашиот прв мобилен телефон беше... Empty Re: Вашиот прв мобилен телефон беше...

Пишување by Кирил Вто Јан 20, 2009 6:02 pm

Јас имав ериксон тула

Кирил
Адаптер во подем

Age : 31
Број на мислења : 37

Вратете се на почетокот Go down

Вашиот прв мобилен телефон беше... Empty Re: Вашиот прв мобилен телефон беше...

Пишување by Џајко Вто Јан 20, 2009 7:29 pm

алкател...
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 33
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

Вашиот прв мобилен телефон беше... Empty Re: Вашиот прв мобилен телефон беше...

Пишување by Lastojca Вто Јан 20, 2009 7:47 pm

лелее моторола една бедна огромна страшна ко ладно оружје ја користев мн сигурно се осеќав то време
Lastojca
Lastojca
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 847

Вратете се на почетокот Go down

Вашиот прв мобилен телефон беше... Empty Re: Вашиот прв мобилен телефон беше...

Пишување by Alexandra Вто Јан 20, 2009 7:58 pm

Motorola 190 уше си го имам и работит xD
Alexandra
Alexandra
Секретарка на форумот

Age : 32
Број на мислења : 176
Забавен? : Prilichno.

Вратете се на почетокот Go down

Вашиот прв мобилен телефон беше... Empty Re: Вашиот прв мобилен телефон беше...

Пишување by fairy Вто Јан 20, 2009 10:22 pm

siemens, и го смачкав :D
fairy
fairy
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 278

Вратете се на почетокот Go down

Вашиот прв мобилен телефон беше... Empty Re: Вашиот прв мобилен телефон беше...

Пишување by мирАл Вто Јан 20, 2009 10:25 pm

нокиа 3510i
Уштее живее
мирАл
мирАл
lec dudat again!
lec dudat again!

Age : 32
Број на мислења : 708
Хоби(работа) : едрење
Забавен? : најзабавен

Вратете се на почетокот Go down

Вашиот прв мобилен телефон беше... Empty Re: Вашиот прв мобилен телефон беше...

Пишување by zzz Вто Јан 20, 2009 10:44 pm

нокиа 1100 и то мн го тепафНе Sad
zzz
zzz
Солиден Адаптер

Age : 32
Број на мислења : 174

Вратете се на почетокот Go down

Вашиот прв мобилен телефон беше... Empty Re: Вашиот прв мобилен телефон беше...

Пишување by sokol Вто Јан 20, 2009 10:58 pm

алкател
sokol
sokol
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 397

Вратете се на почетокот Go down

Вашиот прв мобилен телефон беше... Empty Re: Вашиот прв мобилен телефон беше...

Пишување by Ludi Milojko Сре Јан 21, 2009 1:21 am

motorola T190
Ludi Milojko
Ludi Milojko
Обезбедување на форумот

Age : 65
Број на мислења : 175
Хоби(работа) : siluvanje
Забавен? : Se nadevam xD

Вратете се на почетокот Go down

Вашиот прв мобилен телефон беше... Empty Re: Вашиот прв мобилен телефон беше...

Пишување by корун Сре Јан 21, 2009 4:00 pm

Алкател со македонско мени I love you
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Вашиот прв мобилен телефон беше... Empty Re: Вашиот прв мобилен телефон беше...

Пишување by SunRide Пон Јан 26, 2009 3:36 am

јас на времето имав Ериксон Т28 оние со отворане со капаче со беа Cool
SunRide
SunRide
Адаптер4е

Age : 114
Број на мислења : 14
Хоби(работа) : Da se metit samo neso

Вратете се на почетокот Go down

Вашиот прв мобилен телефон беше... Empty Re: Вашиот прв мобилен телефон беше...

Пишување by hollow Пон Јан 26, 2009 4:16 pm

Сагем само незнам моделот
hollow
hollow
Шуко утикач
Шуко утикач

Age : 33
Број на мислења : 348
Хоби(работа) : Бричење костени

Вратете се на почетокот Go down

Вашиот прв мобилен телефон беше... Empty Re: Вашиот прв мобилен телефон беше...

Пишување by LED ZEPP Чет Јан 29, 2009 3:52 pm

нокиа 3310
LED ZEPP
LED ZEPP
Адаптер4е

Age : 30
Број на мислења : 13

Вратете се на почетокот Go down

Вашиот прв мобилен телефон беше... Empty Re: Вашиот прв мобилен телефон беше...

Пишување by Odyssey Чет Јан 29, 2009 3:55 pm

Алкател - сапунче
Odyssey
Odyssey
Резидент ДискоЏокеј
Резидент ДискоЏокеј

Age : 67
Број на мислења : 594
Хоби(работа) : Dj

Вратете се на почетокот Go down

Вашиот прв мобилен телефон беше... Empty Re: Вашиот прв мобилен телефон беше...

Пишување by L S D Чет Јан 29, 2009 4:16 pm

моторола ц310 мислам со колор екран беше шемата тогаш Smile
ама го Шитнав за 800 лани Smile
L S D
L S D
underground homosapiens
underground homosapiens

Age : 32
Број на мислења : 184
Забавен? : normalno :D

Вратете се на почетокот Go down

Вашиот прв мобилен телефон беше... Empty Re: Вашиот прв мобилен телефон беше...

Пишување by xpert Чет Јан 29, 2009 6:47 pm

Нокиа 3310
xpert
xpert
Солиден Адаптер

Age : 32
Број на мислења : 104

Вратете се на почетокот Go down

Вашиот прв мобилен телефон беше... Empty Re: Вашиот прв мобилен телефон беше...

Пишување by tHeJunKy Чет Јан 29, 2009 6:52 pm

Samsung N500 a.k.a. ТЕНК (не дека е голем, туку ѕид мојш да рушиш од шо е цврсто напраен)


Вашиот прв мобилен телефон беше... Samsung_sgh_n500
tHeJunKy
tHeJunKy
Модератор
Модератор

Age : 114
Број на мислења : 759
Хоби(работа) : Гитара, фотографирање, компонирање...
Забавен? : Сто.

Вратете се на почетокот Go down

Вашиот прв мобилен телефон беше... Empty Re: Вашиот прв мобилен телефон беше...

Пишување by grgrgr Чет Јан 29, 2009 9:00 pm

sony ericsson T 230

grgrgr
Солиден Адаптер

Age : 32
Број на мислења : 213

Вратете се на почетокот Go down

Вашиот прв мобилен телефон беше... Empty Re: Вашиот прв мобилен телефон беше...

Пишување by noviot Чет Јан 29, 2009 9:35 pm

алкател 310
noviot
noviot
Чудотворецот
Чудотворецот

Age : 74
Број на мислења : 299
Хоби(работа) : meteorolog

Вратете се на почетокот Go down

Вашиот прв мобилен телефон беше... Empty Re: Вашиот прв мобилен телефон беше...

Пишување by pankerishte Саб Јан 31, 2009 5:56 am

SunRide напиша:јас на времето имав Ериксон Т28 оние со отворане со капаче со беа Cool
Абе сите со модерни мобилни...шо е ова? Razz
Првиот и си го чувам дома,кој ке дојт морат да се запознајт со него.
Ериксон ГА628.
2 години и поке пред да излезет Т серијата.
хахаха
можит 40цм е плу антена...хахахахахаха
pankerishte
pankerishte
Куропецач
Куропецач

Age : 35
Број на мислења : 601
Хоби(работа) : Метење,Чистење Улици
Забавен? : Да

http://www.myspace.com/komunalnahigena

Вратете се на почетокот Go down

Вашиот прв мобилен телефон беше... Empty Re: Вашиот прв мобилен телефон беше...

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот