Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Суеверие

+9
METALBOY
Mary Jane
Master
корун
Fantom
комшивка
Болиглава
kojgode
Наташа
13 posters

Go down

Суеверие Empty Суеверие

Пишување by Наташа Пон Јан 19, 2009 3:48 pm

Дали сте суеверни?*
Вервите дек на пр. аку поминит црна мачка пред вас ќе ви се десит нешо лошо или ак скршите огледало ќе ве следит несреќа не знам колку години или мислите дек то се глупости?
Ви се десило нешо вакво вас или на некој шо го знајте?

*ова звучеше ко реклама за топ-шоп Cool
Наташа
Наташа
Модератор
Модератор

Age : 28
Број на мислења : 472

Вратете се на почетокот Go down

Суеверие Empty Re: Суеверие

Пишување by kojgode Пон Јан 19, 2009 5:49 pm

Јас во ништо вакво не вервам.
*Не звучеше ко реклма од топ-шоп.


Последната промена е направена од kojgode на Пон Јан 19, 2009 6:26 pm. Мислењето е променето 1 пати

_________________
Imagination is more important than knowledge.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 30
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Суеверие Empty Re: Суеверие

Пишување by Болиглава Пон Јан 19, 2009 6:19 pm

Не вервам во вакви работи, ама Фантомов да. Не поминви под 2 бандери во форма на буквата Л, зш ќе си престанел да растиш. Ој бе беај.Smile

_________________
The sun is the same in the relative way, but you're older...
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 29
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Суеверие Empty Re: Суеверие

Пишување by комшивка Пон Јан 19, 2009 7:33 pm

Абе не дека вервам, ама скоро 90% од случаите имам чекано некој да поминит прв после црната мачка а да не сум јас (тие 10% се ко ќе се брзам или немат шанси за скоро никој да поминит). А дека имам поминато под такви бандери, и дека пораснав над 175, вистина ево. Laughing
комшивка
комшивка
Адаптериште

Age : 30
Број на мислења : 846

Вратете се на почетокот Go down

Суеверие Empty Re: Суеверие

Пишување by Fantom Пон Јан 19, 2009 7:45 pm

Болиглава напиша:Не вервам во вакви работи, ама Фантомов да. Не поминви под 2 бандери во форма на буквата Л, зш ќе си престанел да растиш. Ој бе беај.Smile

Вистина е море, еднаш баба ми помина под таква бандера и појќе не растеше, чак и ко смалена ми стојт вака...
Fantom
Fantom
Модератор
Модератор

Age : 30
Број на мислења : 155

Вратете се на почетокот Go down

Суеверие Empty Re: Суеверие

Пишување by комшивка Пон Јан 19, 2009 7:52 pm

Fantom напиша:
Болиглава напиша:Не вервам во вакви работи, ама Фантомов да. Не поминви под 2 бандери во форма на буквата Л, зш ќе си престанел да растиш. Ој бе беај.Smile

Вистина е море, еднаш баба ми помина под таква бандера и појќе не растеше, чак и ко смалена ми стојт вака...

Ах таја сигурно е појќе пати помината чим е дури и смалена..
комшивка
комшивка
Адаптериште

Age : 30
Број на мислења : 846

Вратете се на почетокот Go down

Суеверие Empty Re: Суеверие

Пишување by корун Пон Јан 19, 2009 11:10 pm

комшивка напиша:Ах таја сигурно е појќе пати помината чим е дури и смалена..

Под љ имат поминато бе.

_________________
Коза не е, овца е. Шо е?
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 29
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Суеверие Empty Re: Суеверие

Пишување by Master Вто Јан 20, 2009 1:36 am

Глупости..........
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 31
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

Суеверие Empty Re: Суеверие

Пишување by Mary Jane Вто Јан 20, 2009 3:15 am

Немам време да обрнувам внимание на такви работи. Со тоа се занимавале луѓе што немале поинтересни начини да си го исполнат времето (со оглед на технолошката развиеност во минатото) и си правеле приказни.
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 29
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Суеверие Empty Re: Суеверие

Пишување by комшивка Вто Јан 20, 2009 3:25 am

Mary Jane напиша:Немам време да обрнувам внимание на такви работи. Со тоа се занимавале луѓе што немале поинтересни начини да си го исполнат времето (со оглед на технолошката развиеност во минатото) и си правеле приказни.

Ето сеа.. Ни го рече.
комшивка
комшивка
Адаптериште

Age : 30
Број на мислења : 846

Вратете се на почетокот Go down

Суеверие Empty Re: Суеверие

Пишување by METALBOY Пон Апр 13, 2009 5:09 pm

комшивка напиша:
Mary Jane напиша:Немам време да обрнувам внимание на такви работи. Со тоа се занимавале луѓе што немале поинтересни начини да си го исполнат времето (со оглед на технолошката развиеност во минатото) и си правеле приказни.

Ето сеа.. Ни го рече.
во право е момичето, така е, ам то ќе се мамиме Very Happy
METALBOY
METALBOY
Адаптериште

Age : 28
Број на мислења : 992
Хоби(работа) : офтопик
Забавен? : Не, забрзан

Вратете се на почетокот Go down

Суеверие Empty Re: Суеверие

Пишување by RoTkViCa Пон Апр 13, 2009 5:38 pm

хаха не дека вервам ама не сакам да го прам то...едноставно рекле не поминви и не поминвам...и не се замарам зш како шо.....имам другарки кој демек не вервет и намерно поминвет....шо знам секој со својот ум Razz
RoTkViCa
RoTkViCa
Модератор
Модератор

Age : 30
Број на мислења : 723
Хоби(работа) : Аеробик,возење ролери,слушање музика и дружење на форумчево :D
Забавен? : хм....оценете сами

Вратете се на почетокот Go down

Суеверие Empty Re: Суеверие

Пишување by Рокси Пон Апр 13, 2009 5:41 pm

Не вервам во такви бабини-деветини, али мислам дека сите имаме СВОИ суеверија за кои се придржуваме свесно или несвесно.
Рокси
Рокси
Нејкам ништо
Нејкам ништо

Age : 27
Број на мислења : 517

Вратете се на почетокот Go down

Суеверие Empty Re: Суеверие

Пишување by The Breaking Dawn Пон Апр 13, 2009 5:51 pm

prvin nemat mak font ovde
vtoro mene ovie mi se ogromni gluposti ama ednas ko odev na igraorna koncert ni pomina crna macka i na zaebancija demek ke ja zaobikolime i posle ko ojdov na koncert mi se odvrza kondurata na sred igranje, ja vagav i ne moese da se istajt na sred igranje, ja istadov pred 100 lugje, igrav so edna, i na krajot i taa ja dzitnav pa bosa igrav ko nenormalna. bitno aplauz mi dadoa za to.Razz:P
zaklucok:gluposti Razz
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 29
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Суеверие Empty Re: Суеверие

Пишување by katusch Нед Јун 28, 2009 12:47 am

и јас не вервам мн, ама вечерта пред да ојме на екскурзија црна мачка помина пред мене и ете шо бесе на екскурзијата уште од првата вечер... хехе
katusch
katusch
Нострадамус

Age : 30
Број на мислења : 148
Хоби(работа) : спиење

Вратете се на почетокот Go down

Суеверие Empty Re: Суеверие

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот