Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Форум и реалност

+17
FalcoN eYe
kojgode
REGINA
Bleak
Jordison
Marej
Џајко
hollow
Lastojca
Наташа
Master
корун
Alexandra
mitan
Mary Jane
Odyssey
T&T
21 posters

Go down

Форум и реалност Empty Форум и реалност

Пишување by T&T Пон Јан 19, 2009 12:38 am

Шо мислите, дали личностите шо се на форумов и реално исто функционираат или не?
Јас на пример на форумов мн се фалам (на заебанција иако не е баш така сфатено) а во реалност не. Појќе сакам критики од пофалби, а на форумов критики ме иритирет. И то. Во поглед на функционирање, прилично сум истата.
T&T
T&T
Шмизла со без наводници
Шмизла со без наводници

Age : 31
Број на мислења : 663
Забавен? : е то би требало други да го кажат, иако сама си се сметам за луда и забавна (и нарцис)

Вратете се на почетокот Go down

Форум и реалност Empty Re: Форум и реалност

Пишување by Odyssey Пон Јан 19, 2009 12:52 am

Јас мислам дека сите се истите личности и во реалноста,
Корун и Кокан си се шалабајзери шо е стандард, Алекс се плашит од пајаци, Митанон махер е за фудбал, ... бла бла истите се, можда имат разлика кај некој ама сепак мн е мала.

А за тебе не можам да кажам, незнам која си.
Odyssey
Odyssey
Резидент ДискоЏокеј
Резидент ДискоЏокеј

Age : 64
Број на мислења : 594
Хоби(работа) : Dj

Вратете се на почетокот Go down

Форум и реалност Empty Re: Форум и реалност

Пишување by Mary Jane Пон Јан 19, 2009 1:02 am

Форумов е исто како и секое Интернет средство за комуникација. Не треба многу да ги земаме на срце мислењата против нас, сепак ова е место за разменување мислења и затоа треба да сме спремни и за конфронтирање...
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 29
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Форум и реалност Empty Re: Форум и реалност

Пишување by mitan Пон Јан 19, 2009 1:13 am

Mary Jane напиша:Форумов е исто како и секое Интернет средство за комуникација. Не треба многу да ги земаме на срце мислењата против нас, сепак ова е место за разменување мислења и затоа треба да сме спремни и за конфронтирање...
потполно се согласувам
mitan
mitan
Адаптериште

Age : 30
Број на мислења : 352
Хоби(работа) : spienje
Забавен? : za kogo kako

Вратете се на почетокот Go down

Форум и реалност Empty Re: Форум и реалност

Пишување by Alexandra Пон Јан 19, 2009 2:15 am

И јас мислам дека сите се исти ко и во реалноста(барем тие шо ги знам , а за другиве неможам нишо да кажам)
Alexandra
Alexandra
Секретарка на форумот

Age : 29
Број на мислења : 176
Забавен? : Prilichno.

Вратете се на почетокот Go down

Форум и реалност Empty Re: Форум и реалност

Пишување by корун Пон Јан 19, 2009 2:54 am

Во реалниов живот не можам да банирам, мноу ми е жал ради то.

_________________
Коза не е, овца е. Шо е?
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 29
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Форум и реалност Empty Re: Форум и реалност

Пишување by Master Пон Јан 19, 2009 6:39 am

T&T напиша:Шо мислите, дали личностите шо се на форумов и реално исто функционираат или не?
Јас на пример на форумов мн се фалам (на заебанција иако не е баш така сфатено) а во реалност не. Појќе сакам критики од пофалби, а на форумов критики ме иритирет. И то. Во поглед на функционирање, прилично сум истата.


Колку само не...........
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 31
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

Форум и реалност Empty Re: Форум и реалност

Пишување by Наташа Чет Јан 22, 2009 1:55 pm

Имат луѓе шо давет ногу поинаква слика на форум. Овде некој пишет то шо мислет дек другите сакет да прочитет и со сила се прает добри/хумани/искрени/шо ти знам јас.
На пр. ево да имат клаено некое видео со некој ретардиран, овде ќе кењет колку е непристојно/лошо/злобно/некултурно од нас да го исмејаваме, а во вистински живот ќе се прснет од смеење.
Ама ај, секој со својот ум. Wink
Наташа
Наташа
Модератор
Модератор

Age : 28
Број на мислења : 472

Вратете се на почетокот Go down

Форум и реалност Empty Re: Форум и реалност

Пишување by Lastojca Чет Јан 22, 2009 3:01 pm

хм. јас не мислам така ама добро...мислам дека сите сме тие шо сме освен некој љуге шо не ги знам овде во глобала тие сме
Lastojca
Lastojca
Адаптериште

Age : 29
Број на мислења : 847

Вратете се на почетокот Go down

Форум и реалност Empty Re: Форум и реалност

Пишување by hollow Чет Јан 22, 2009 3:18 pm

По ова до сега шо го иам видено немат разлика исти се луѓето и овде и во вистина т.е мојт малу да се поотворени на форумов ама немат голема разлика
hollow
hollow
Шуко утикач
Шуко утикач

Age : 30
Број на мислења : 348
Хоби(работа) : Бричење костени

Вратете се на почетокот Go down

Форум и реалност Empty Re: Форум и реалност

Пишување by Џајко Чет Јан 22, 2009 5:00 pm

Јас тие шо ги знам се понашет скоро исто, со мн мали исклучоци.
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 30
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

Форум и реалност Empty Re: Форум и реалност

Пишување by Marej Чет Јан 22, 2009 10:33 pm

Ако не друго, јас сум сигурна дека сарказмот ни е присутен и во реален живот, ако е возможно дури и во поголеми количини.
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 30
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

Форум и реалност Empty Re: Форум и реалност

Пишување by Jordison Чет Јан 22, 2009 10:34 pm

jas sum ist :D
Jordison
Jordison
tapanar4e

Age : 29
Број на мислења : 301

Вратете се на почетокот Go down

Форум и реалност Empty Re: Форум и реалност

Пишување by Bleak Саб Фед 21, 2009 12:58 am

Дефинитивно ист и во живо пишам поезија а и на форумоф хаха Very Happy
... и нон стоп се смеам ко и на форумоф Razz
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 30
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Форум и реалност Empty Re: Форум и реалност

Пишување by REGINA Саб Фед 21, 2009 1:02 am

Наташа напиша:Имат луѓе шо давет ногу поинаква слика на форум. Овде некој пишет то шо мислет дек другите сакет да прочитет и со сила се прает добри/хумани/искрени/шо ти знам јас.
На пр. ево да имат клаено некое видео со некој ретардиран, овде ќе кењет колку е непристојно/лошо/злобно/некултурно од нас да го исмејаваме, а во вистински живот ќе се прснет од смеење.
Ама ај, секој со својот ум. Wink

не верувам дека имат некој шо би прснал од смеење на некое видео со ретардиран.
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 30
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Форум и реалност Empty Re: Форум и реалност

Пишување by Bleak Саб Фед 21, 2009 1:05 am

REGINA напиша:
Наташа напиша:Имат луѓе шо давет ногу поинаква слика на форум. Овде некој пишет то шо мислет дек другите сакет да прочитет и со сила се прает добри/хумани/искрени/шо ти знам јас.
На пр. ево да имат клаено некое видео со некој ретардиран, овде ќе кењет колку е непристојно/лошо/злобно/некултурно од нас да го исмејаваме, а во вистински живот ќе се прснет од смеење.
Ама ај, секој со својот ум. Wink

не верувам дека имат некој шо би прснал од смеење на некое видео со ретардиран.

Оф-топик е али јбг : море верви имат и такви љуѓе ... секогаш барем 1 исклучок постојт... било кој...
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 30
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Форум и реалност Empty Re: Форум и реалност

Пишување by Master Саб Фед 21, 2009 1:16 am

Јас се смеам на ретардирани и на форум и во реалност.
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 31
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

Форум и реалност Empty Re: Форум и реалност

Пишување by REGINA Саб Фед 21, 2009 2:37 am

мене ми е жал, неможам да им се смеам. Не е човечки.
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 30
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Форум и реалност Empty Re: Форум и реалност

Пишување by kojgode Саб Фед 21, 2009 2:50 pm

Како не е чоечки ко многу љуге шо знам се смеет на такви клипој. Не е убо да се смејме да на такви клипој ама баш е типично чоечки.

_________________
Imagination is more important than knowledge.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 30
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Форум и реалност Empty Re: Форум и реалност

Пишување by FalcoN eYe Нед Фед 22, 2009 9:48 pm

Навистина имат многу луѓе со се смеат,не викам дека и јас не се имам насмеано,ама голема грешка прајме,не треба да им се смееме на тие луѓе зошто тие не се криви шо се такви,туку господ такви ги направил........многу избегав од темава...иначе јас каков што сум во реалност таков сум и на форумов
FalcoN eYe
FalcoN eYe
Солиден Адаптер

Age : 30
Број на мислења : 105

Вратете се на почетокот Go down

Форум и реалност Empty Re: Форум и реалност

Пишување by REGINA Чет Мар 26, 2009 8:07 pm

Иначе прилично исто функционирам и во форумов и во реалноста.
Тие шо ги иритирам овде, многу е веројатно дека ќе ги иритирам и во реалност. За фалење се фалам секогаш ама секогаш е на зезање кажано.

Во врска со коментариве шо ги пишам, истото би го кажала и во секојдневниов живот надвор од форумов, се разбира истите поткрепени со факти.
па то.
а тие шо ги познавам пубо од форумов, во реалност и не се баш исти, за остатокот незнам.
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 30
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Форум и реалност Empty Re: Форум и реалност

Пишување by METALBOY Чет Мар 26, 2009 9:33 pm

Па 90% ако не и појке искрен сум, а и то ми е цел. Шо значи ист сум и во реалноста, ако некој шо ме познават мислит спротивно нека кажит, можда не сум заприметил.
METALBOY
METALBOY
Адаптериште

Age : 28
Број на мислења : 992
Хоби(работа) : офтопик
Забавен? : Не, забрзан

Вратете се на почетокот Go down

Форум и реалност Empty Re: Форум и реалност

Пишување by Џими Пет Мар 27, 2009 3:37 pm

Јас не сум ист.
Џими
Џими
Болиглава's best friend
Болиглава's best friend

Age : 29
Број на мислења : 297
Хоби(работа) : Шах и Нелути се човече
Забавен? : Забавен

http://www.redtube.com

Вратете се на почетокот Go down

Форум и реалност Empty Re: Форум и реалност

Пишување by Angelic Саб Апр 04, 2009 7:17 pm

Jordison напиша:jas sum ist :D

немам читано мн постој од тебе..хаха...да имаше ќе кажев дали си ист или не :Р

Very Happy
Angelic
Angelic
ex Rainbow*

Age : 29
Број на мислења : 713

Вратете се на почетокот Go down

Форум и реалност Empty Re: Форум и реалност

Пишување by katusch Нед Јун 28, 2009 6:18 pm

јас мислам дека 90% (ак не и појќе) од љуѓево се исти. не глеам некоја поента да се преправаш дека си нешо шо не си...
katusch
katusch
Нострадамус

Age : 30
Број на мислења : 148
Хоби(работа) : спиење

Вратете се на почетокот Go down

Форум и реалност Empty Re: Форум и реалност

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот