Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Дали сеуште има живи диносаурси?

+11
sokol
Mary Jane
комшивка
T&T
мирАл
Наташа
Alexandra
корун
psycho
Болиглава
kojgode
15 posters

Go down

Дали сеуште има живи диносаурси? Empty Дали сеуште има живи диносаурси?

Пишување by kojgode Нед Јан 18, 2009 8:55 pm

Во близина на Пекинг е сликано девојче во близина на некое чудно суштество. Ако погледнето убаво ќе забележете дека всушност се работи за диносаурс од типот на Т-Рекс. Што мислите дали е ова вистина или само фотомонтажа? Можеби е нешто што би привлекло многу туристи во Пекинг, бидејќи немале доволно жители. Што мислите вие?
Еве неколку фотографии кои кружат по интернетот.
Дали сеуште има живи диносаурси? Dinosaur_head
Дали сеуште има живи диносаурси? Dinosaur-hunterДали сеуште има живи диносаурси? Drumheller%20-%20Worlds%20Largest%20Dinosaur%20%28Compare%20with%20a%20car%29Дали сеуште има живи диносаурси? Granny


Последната промена е направена од kojgode на Нед Јан 18, 2009 10:28 pm. Мислењето е променето 1 пати
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Дали сеуште има живи диносаурси? Empty Re: Дали сеуште има живи диносаурси?

Пишување by Болиглава Нед Јан 18, 2009 8:56 pm

Хахахахахахахахааа последнава слика еј.
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 32
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Дали сеуште има живи диносаурси? Empty Re: Дали сеуште има живи диносаурси?

Пишување by psycho Нед Јан 18, 2009 8:59 pm

Хахахахахах :D:D Абе шо е финтава =))) Кој е фраерот!
psycho
psycho
Проу доута Плејер
Проу доута Плејер

Age : 103
Број на мислења : 59

Вратете се на почетокот Go down

Дали сеуште има живи диносаурси? Empty Re: Дали сеуште има живи диносаурси?

Пишување by корун Нед Јан 18, 2009 8:59 pm

Иако навидум реални, мислам дека сликиве се монтажи.
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Дали сеуште има живи диносаурси? Empty Re: Дали сеуште има живи диносаурси?

Пишување by Alexandra Нед Јан 18, 2009 9:06 pm

Дефинитивно немат.
Alexandra
Alexandra
Секретарка на форумот

Age : 32
Број на мислења : 176
Забавен? : Prilichno.

Вратете се на почетокот Go down

Дали сеуште има живи диносаурси? Empty Re: Дали сеуште има живи диносаурси?

Пишување by Наташа Нед Јан 18, 2009 9:20 pm

Уште една мистерија е разрешена од тимот детективи на адаптер форумот.
Наташа
Наташа
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 472

Вратете се на почетокот Go down

Дали сеуште има живи диносаурси? Empty Re: Дали сеуште има живи диносаурси?

Пишување by kojgode Нед Јан 18, 2009 9:22 pm

Не е сеуште разрешена само е посочена. Ако продолжи форумот со ваков развиток можеби и ќе стапиме во контакт со Мит Бастерс тие ќе ни помогнат околу мистериите.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Дали сеуште има живи диносаурси? Empty Re: Дали сеуште има живи диносаурси?

Пишување by мирАл Нед Јан 18, 2009 9:32 pm

kojgode напиша:Не е сеуште разрешена само е посочена. Ако продолжи форумот со ваков развиток можеби и ќе стапиме во контакт со Мит Бастерс тие ќе ни помогнат околу мистериите.

Еееееееее тогаш готово!
мирАл
мирАл
lec dudat again!
lec dudat again!

Age : 32
Број на мислења : 708
Хоби(работа) : едрење
Забавен? : најзабавен

Вратете се на почетокот Go down

Дали сеуште има живи диносаурси? Empty Re: Дали сеуште има живи диносаурси?

Пишување by T&T Нед Јан 18, 2009 11:09 pm

ОО, сигурно не. Ама добри фотомонтажи..
btw вервам дека постоет диносауруси од типот на последниот тип...
T&T
T&T
Шмизла со без наводници
Шмизла со без наводници

Age : 34
Број на мислења : 663
Забавен? : е то би требало други да го кажат, иако сама си се сметам за луда и забавна (и нарцис)

Вратете се на почетокот Go down

Дали сеуште има живи диносаурси? Empty Re: Дали сеуште има живи диносаурси?

Пишување by комшивка Нед Јан 18, 2009 11:27 pm

хахахахха мислам дека темава е утка, без навреда..
комшивка
комшивка
Адаптериште

Age : 33
Број на мислења : 846

Вратете се на почетокот Go down

Дали сеуште има живи диносаурси? Empty Re: Дали сеуште има живи диносаурси?

Пишување by kojgode Нед Јан 18, 2009 11:36 pm

комшивка напиша:хахахахха мислам дека темава е утка, без навреда..
Темата не може да се поистоветува со утка бидејќи утката е живо биче, затоа ќе ве молам да не оставате вакви безмислени коментари.


Последната промена е направена од kojgode на Чет Јан 22, 2009 8:50 am. Мислењето е променето 1 пати
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Дали сеуште има живи диносаурси? Empty Re: Дали сеуште има живи диносаурси?

Пишување by Mary Jane Нед Јан 18, 2009 11:52 pm

Монтажа се сликите, освен последната...
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Дали сеуште има живи диносаурси? Empty Re: Дали сеуште има живи диносаурси?

Пишување by комшивка Нед Јан 18, 2009 11:55 pm

kojgode напиша:
комшивка напиша:хахахахха мислам дека темава е утка, без навреда..
Темата не може да се поистоветува со утка бидејќи утката е живо биче, затоа ќе те молам да не оставате вакви безмислени коментари.

Длабоко се извинувам. Cool
комшивка
комшивка
Адаптериште

Age : 33
Број на мислења : 846

Вратете се на почетокот Go down

Дали сеуште има живи диносаурси? Empty Re: Дали сеуште има живи диносаурси?

Пишување by sokol Пон Јан 19, 2009 1:43 am

хаехехеххе
sokol
sokol
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 397

Вратете се на почетокот Go down

Дали сеуште има живи диносаурси? Empty Re: Дали сеуште има живи диносаурси?

Пишување by Џајко Пон Јан 19, 2009 3:45 am

sokol напиша:хаехехеххе
смешно ти беше брату?? а?
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 33
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

Дали сеуште има живи диносаурси? Empty Re: Дали сеуште има живи диносаурси?

Пишување by Fantom Пон Јан 19, 2009 5:21 am

Џајко напиша:
sokol напиша:хаехехеххе
смешно ти беше брату?? а?
Absolutno se soglasuvam. Sekoi ima pravon a svoe mislenje.ok
Fantom
Fantom
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 155

Вратете се на почетокот Go down

Дали сеуште има живи диносаурси? Empty Re: Дали сеуште има живи диносаурси?

Пишување by kojgode Саб Фед 07, 2009 3:11 am

Пронајдени се и младенчиња.
Дали сеуште има живи диносаурси? FU8037_flintstones_dino_20inc
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Дали сеуште има живи диносаурси? Empty Re: Дали сеуште има живи диносаурси?

Пишување by TONI Нед Фед 08, 2009 3:16 am

Да ве предупредам дека неколку видови биле стационирани Адријано.
TONI
TONI
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 466

Вратете се на почетокот Go down

Дали сеуште има живи диносаурси? Empty Re: Дали сеуште има живи диносаурси?

Пишување by Marej Нед Фед 08, 2009 3:17 am

Да да, имат, главниот бил познат како Груева.
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

Дали сеуште има живи диносаурси? Empty Re: Дали сеуште има живи диносаурси?

Пишување by kojgode Нед Фед 08, 2009 3:30 am

Marej напиша:Да да, имат, главниот бил познат како Груева.
Имам слушнато за Груевосаурус. Негови фосилни остатоци биле пронајдени во Охридската Гимназија.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Дали сеуште има живи диносаурси? Empty Re: Дали сеуште има живи диносаурси?

Пишување by Marej Нед Фед 08, 2009 3:32 am

Фосилни остатоци?!
GRUEVOSAURUS IS ALIVE AND KICKING SOME HIGHSCHOOL ASSES!
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

Дали сеуште има живи диносаурси? Empty Re: Дали сеуште има живи диносаурси?

Пишување by kojgode Нед Фед 08, 2009 3:34 am

Можда фосилот се придвижува со помош на натприродна сила. Или тоа е некое младенче од истиот вид или мутација од истиот.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Дали сеуште има живи диносаурси? Empty Re: Дали сеуште има живи диносаурси?

Пишување by Marej Нед Фед 08, 2009 3:36 am

Можда е нешо ала Мike Myers.
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

Дали сеуште има живи диносаурси? Empty Re: Дали сеуште има живи диносаурси?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот