Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Бисери од школо

+40
Џими
p4eli4ka
KaTeRiNcE
Ivana
METALBOY
kirce
lela
Gallowsraven
Рокси
RoTkViCa
KrOmIdOlA
FalcoN eYe
МаКсач
Jas**
The Breaking Dawn
Master
Bleak
grgrgr
Џајко
Johnny
tHeJunKy
Odyssey
Gangi
Stefk0
REGINA
folder
Наташа
Lastojca
karov
мирАл
Karamba
Marej
Calypso*
T&T
Mary Jane
корун
Ludi Milojko
kojgode
Болиглава
комшивка
44 posters

Страна 4 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

Бисери од школо - Page 4 Empty Re: Бисери од школо

Пишување by комшивка Саб Фед 14, 2009 2:51 am

tHeJunKy напиша:
комшивка напиша:
tHeJunKy напиша:нешо нашкола праевне муабети, се заебававме, и Верче пробвит да ме навредит и ми викат:

“Шо е бе металец еден!“

хахахахахах каква смешка. а јас мислев дека бисер е нешто ненамерно ко ќе се тропнит.

па ова со намера, ненамерно беше тропнато...сфаќаш?! Very Happy

мислиш дека е така? баш ќе видиме..
комшивка
комшивка
Адаптериште

Age : 33
Број на мислења : 846

Вратете се на почетокот Go down

Бисери од школо - Page 4 Empty Re: Бисери од школо

Пишување by Master Саб Фед 14, 2009 3:48 am

tHeJunKy напиша:нешо нашкола праевне муабети, се заебававме, и Верче пробвит да ме навредит и ми викат:

“Шо е бе металец еден!“


Мене ми е смешно!!! Еби ги другиве!
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 33
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

Бисери од школо - Page 4 Empty Re: Бисери од школо

Пишување by RoTkViCa Пет Мар 06, 2009 12:41 pm

смејт да се пишит од професориве???


она по физика....Имат некој пенкало шо не е СИНО или ПЛАВО????? хехехехе

п.с. од 8мо одд пишам бисери ама сеа мака ми е да ги барам...ке бидит денојве Wink Wink Wink
RoTkViCa
RoTkViCa
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 723
Хоби(работа) : Аеробик,возење ролери,слушање музика и дружење на форумчево :D
Забавен? : хм....оценете сами

Вратете се на почетокот Go down

Бисери од школо - Page 4 Empty Re: Бисери од школо

Пишување by Рокси Пет Мар 06, 2009 2:28 pm

Една другарка одговарат по хемија... „Постојат бескислородни и киселински киселини“ ( Laughing Laughing Laughing )...
После то ја станвит професоркана(прилично изнервирана) на табла и и’ велит да напишит една бескислородна киселина.. и сеа девојчево пишит: „BrHCl“ (во меѓувреме професоркана не знаеше дали да се смејт или да плачит)... и велит: „Ај прочитај ја!“... девојчето: „Бромохлороводородна киселина“ ( Laughing Laughing Laughing )

Јас на одмор кај Шефон... „Шефе дај еден со тост!“ lol!

Исто се сетив бисер од еден другар... „Тосте, дај еден шеф!“ lol!
Рокси
Рокси
Нејкам ништо
Нејкам ништо

Age : 30
Број на мислења : 517

Вратете се на почетокот Go down

Бисери од школо - Page 4 Empty Re: Бисери од школо

Пишување by Gallowsraven Пет Мар 06, 2009 4:48 pm

Stefk0 напиша:-Победничките сили што победија создале алианса против победничките сили што изгубиа ... и така..
Oва од Оле беше мислам...
Медека:
-Ако сте на пазар излезете и ојте на пазар.
-Ама да не леташ низ врата и надвор.
Рената:
-Проституцијата е наука.
БрусЛи:
-Аман веќе шо е ова, овде галама, таму галама, и вас галама.
Не ми теквет појќе од професори...
Една другарка... Кивам и двајца-тројца викет наздравје, и таа: Крв да ти се сторит. Shocked
Gallowsraven
Gallowsraven
Вештерче

Age : 31
Број на мислења : 142

http://myspace.com/gallowsraven_mk

Вратете се на почетокот Go down

Бисери од школо - Page 4 Empty Re: Бисери од школо

Пишување by The Breaking Dawn Пет Мар 06, 2009 4:54 pm

едно дете со мене шо учит ко шо немат абер физика наместо да речитЧ правопропорционално со синусот е, тој рече правопропорционално со АНУСОТ....Razz:P:P:P
а биологија го стана еден и му викат кажи еден вид печурки и овај сакаше да речит шампињони (мада и то не е врста на печурки ) и наместо то корнишони рече

коле наместо метаморфоза - медуза

имат мн други не ми теквет сеа
катерина на проф. по историја тато му рече
а јас на сузе ја иам наречено тетка славице Razz:P:P:P
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Бисери од школо - Page 4 Empty Re: Бисери од школо

Пишување by Bleak Пет Мар 06, 2009 6:51 pm

А ова актуелно беше нашкола денес в сендвичара... и го прашвит на другароф:
ВО тостоф кечап мајонез? и Овај сакаше да му платит првин и место да му речит еве 20 ден... Ам стај 20 денари ак не хех кој ботој... Smile
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 33
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Бисери од школо - Page 4 Empty Re: Бисери од школо

Пишување by Bleak Пет Мар 06, 2009 6:56 pm

Еден со мене шо учит имат големи уши. И ме гњавит за косава стално и
знајш ме изнервира нешо и му викам јас абе косава се шишат ушите не
мојш да ги ишишаш и тој... Абе јас ке си ги ишишам ти ич гајле да немаш
ама кј тебе ножица в коса не ти влегвит.... Laughing (ова од вчера е иначе
катастрофи... Smile )
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 33
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Бисери од школо - Page 4 Empty Re: Бисери од школо

Пишување by lela Саб Мар 07, 2009 7:43 pm

Во писи пред тест беше и многу гужва имаше - насекаде по тројца седевме и по пет минути тропает на врата уште два-три тројца да влезет и им викат Тања дека не можела да ги примит, а Тоше изиграват циник и викат-Не мозит немат место ко кипој сите сме седнати- и Тања му викат -А да те избркам јас тебе за да се напрајт место-а Симе викат -Избркајте го професорке ќе се напрајт место ко за двајца-а Тоше возвраќат-Абе покри се со ушите море, покри се!(Мислам дека ќе сфатите за што е работата со ушите и со местото не сакам да навредам никого)

lela
Адаптер во подем

Age : 32
Број на мислења : 85

Вратете се на почетокот Go down

Бисери од школо - Page 4 Empty Re: Бисери од школо

Пишување by The Breaking Dawn Саб Мар 07, 2009 7:47 pm

lela напиша:Во писи пред тест беше и многу гужва имаше - насекаде по тројца седевме и по пет минути тропает на врата уште два-три тројца да влезет и им викат Тања дека не можела да ги примит, а Тоше изиграват циник и викат-Не мозит немат место ко кипој сите сме седнати- и Тања му викат -А да те избркам јас тебе за да се напрајт место-а Симе викат -Избркајте го професорке ќе се напрајт место ко за двајца-а Тоше возвраќат-Абе покри се со ушите море, покри се!(Мислам дека ќе сфатите за што е работата со ушите и со местото не сакам да навредам никого)


веке имиња имаш напишано и стварно е навредливо
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Бисери од школо - Page 4 Empty Re: Бисери од школо

Пишување by lela Саб Мар 07, 2009 8:10 pm

The Breaking Dawn напиша:
lela напиша:Во писи пред тест беше и многу гужва имаше - насекаде по тројца седевме и по пет минути тропает на врата уште два-три тројца да влезет и им викат Тања дека не можела да ги примит, а Тоше изиграват циник и викат-Не мозит немат место ко кипој сите сме седнати- и Тања му викат -А да те избркам јас тебе за да се напрајт место-а Симе викат -Избркајте го професорке ќе се напрајт место ко за двајца-а Тоше возвраќат-Абе покри се со ушите море, покри се!(Мислам дека ќе сфатите за што е работата со ушите и со местото не сакам да навредам никого)


веке имиња имаш напишано и стварно е навредливо
Добро во право си ама тоа беше кажано пред 60 ученици така да и не влијаам многу врз навредата! Smile

lela
Адаптер во подем

Age : 32
Број на мислења : 85

Вратете се на почетокот Go down

Бисери од школо - Page 4 Empty Re: Бисери од школо

Пишување by kirce Саб Мар 07, 2009 10:46 pm

глас да не видам францускана,и од брзи мојме продавница за бисери да отвориме хахаха
kirce
kirce
Адаптер во подем

Age : 33
Број на мислења : 68
Хоби(работа) : скокач за водици

Вратете се на почетокот Go down

Бисери од школо - Page 4 Empty Re: Бисери од школо

Пишување by Mary Jane Нед Мар 08, 2009 2:32 am

The Breaking Dawn напиша:а јас на сузе ја иам наречено тетка славице Razz:P:P:P

Ова ме потсеќат јас ко и реков мамо на Мујоска по грешка Embarassed За среќа не слушна таа, после ќе отвореше долги теми...
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Бисери од школо - Page 4 Empty Re: Бисери од школо

Пишување by мирАл Нед Мар 08, 2009 6:37 pm

Белвица било женска од пастрмка!!!! Razz
мирАл
мирАл
lec dudat again!
lec dudat again!

Age : 32
Број на мислења : 708
Хоби(работа) : едрење
Забавен? : најзабавен

Вратете се на почетокот Go down

Бисери од школо - Page 4 Empty Re: Бисери од школо

Пишување by The Breaking Dawn Нед Мар 08, 2009 11:22 pm

Mary Jane напиша:
The Breaking Dawn напиша:а јас на сузе ја иам наречено тетка славице Razz:P:P:P

Ова ме потсеќат јас ко и реков мамо на Мујоска по грешка Embarassed За среќа не слушна таа, после ќе отвореше долги теми...

чак и на кај нас ке прираскажеше..и се дешават tongue
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Бисери од школо - Page 4 Empty Re: Бисери од школо

Пишување by METALBOY Нед Мар 15, 2009 1:35 pm

Еве уште едно бисерче од Лоли: лани во прва година влегвит затрчана и ние станвиме и и викаме добарден професорке, а таа се вртит и викат ШО?!?! Very Happy
METALBOY
METALBOY
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 992
Хоби(работа) : офтопик
Забавен? : Не, забрзан

Вратете се на почетокот Go down

Бисери од школо - Page 4 Empty Re: Бисери од школо

Пишување by Ivana Нед Мар 15, 2009 10:18 pm

Ivanaaaaaa vlegvi vnatre! ak sakas da ojs nadvor cuti!!!!!! :D lol
Ivana
Ivana
Солиден Адаптер

Age : 32
Број на мислења : 231

Вратете се на почетокот Go down

Бисери од школо - Page 4 Empty Re: Бисери од школо

Пишување by Ivana Нед Мар 15, 2009 10:20 pm

Doca ja prasale: profesorke za Obama ste?
deca ne sum po sportot ajde pisuvajte....
Ivana
Ivana
Солиден Адаптер

Age : 32
Број на мислења : 231

Вратете се на почетокот Go down

Бисери од школо - Page 4 Empty Re: Бисери од школо

Пишување by KaTeRiNcE Вто Мар 17, 2009 11:49 am

The Breaking Dawn напиша:едно дете со мене шо учит ко шо немат абер физика наместо да речитЧ правопропорционално со синусот е, тој рече правопропорционално со АНУСОТ....Razz:P:P:P
а биологија го стана еден и му викат кажи еден вид печурки и овај сакаше да речит шампињони (мада и то не е врста на печурки ) и наместо то корнишони рече

коле наместо метаморфоза - медуза

имат мн други не ми теквет сеа
катерина на проф. по историја тато му рече
а јас на сузе ја иам наречено тетка славице Razz:P:P:P

Хаха
то никоаш немат да го заборам и Кољче само ми се сврти ама изглеа нескопча дек него му рекоф,хаха
KaTeRiNcE
KaTeRiNcE
P    aR      tY     aN      iM    aL

Age : 31
Број на мислења : 234
Хоби(работа) : Да ширам среќа и депресија,зависит од расположение
Забавен? : Иди-види :D

Вратете се на почетокот Go down

Бисери од школо - Page 4 Empty Re: Бисери од школо

Пишување by KaTeRiNcE Вто Мар 17, 2009 11:51 am

А во прва исто кај Кољче и јас носев едно многу меко болеро и јана глеаше колку е меко и коле не вкопа
и ни прајт станите Маркоска и Бојческа и ни викат со праефте
и само јана му викат ам глеав колку е мекооо и само Коле седвајте долу дан дојда ја да вида
хаха
многу ми недостигат чоекон,шеми беше ко ќе не му теквеше од некоја име и ќе свикаше о Ѓурѓо хух
KaTeRiNcE
KaTeRiNcE
P    aR      tY     aN      iM    aL

Age : 31
Број на мислења : 234
Хоби(работа) : Да ширам среќа и депресија,зависит од расположение
Забавен? : Иди-види :D

Вратете се на почетокот Go down

Бисери од школо - Page 4 Empty Re: Бисери од школо

Пишување by p4eli4ka Саб Мар 21, 2009 1:05 am

имат мн ама еве еден ќе издвојам..професоркана по физика марија:
за утре за испитвенје денешната лекција од вчера..

p4eli4ka
Адаптер во подем

Age : 32
Број на мислења : 44

Вратете се на почетокот Go down

Бисери од школо - Page 4 Empty Re: Бисери од школо

Пишување by METALBOY Чет Мар 26, 2009 9:49 pm

Лојза-Хемија

Зш избега ИДНИОТ час?

(За тие шо не сватија-таја мислеше за претходниот)
METALBOY
METALBOY
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 992
Хоби(работа) : офтопик
Забавен? : Не, забрзан

Вратете се на почетокот Go down

Бисери од школо - Page 4 Empty Re: Бисери од школо

Пишување by Рокси Чет Мар 26, 2009 9:50 pm

Еее Лоле полна е со бисери.. наместо Молибден рече Мобилен Very Happy
Рокси
Рокси
Нејкам ништо
Нејкам ништо

Age : 30
Број на мислења : 517

Вратете се на почетокот Go down

Бисери од школо - Page 4 Empty Re: Бисери од школо

Пишување by METALBOY Чет Мар 26, 2009 9:54 pm

секој ден по некој нов, мојт и појке да се како овај замалу ке го забораев, овај е еден од почестите

-а за шо те прашав?
METALBOY
METALBOY
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 992
Хоби(работа) : офтопик
Забавен? : Не, забрзан

Вратете се на почетокот Go down

Бисери од школо - Page 4 Empty Re: Бисери од школо

Пишување by METALBOY Чет Мар 26, 2009 9:55 pm

Некој шо учел климент и брзи шо му предавал нека кажит, то е бисер машина
METALBOY
METALBOY
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 992
Хоби(работа) : офтопик
Забавен? : Не, забрзан

Вратете се на почетокот Go down

Бисери од школо - Page 4 Empty Re: Бисери од школо

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 4 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот