Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Бисери од школо

+40
Џими
p4eli4ka
KaTeRiNcE
Ivana
METALBOY
kirce
lela
Gallowsraven
Рокси
RoTkViCa
KrOmIdOlA
FalcoN eYe
МаКсач
Jas**
The Breaking Dawn
Master
Bleak
grgrgr
Џајко
Johnny
tHeJunKy
Odyssey
Gangi
Stefk0
REGINA
folder
Наташа
Lastojca
karov
мирАл
Karamba
Marej
Calypso*
T&T
Mary Jane
корун
Ludi Milojko
kojgode
Болиглава
комшивка
44 posters

Страна 2 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

Бисери од школо - Page 2 Empty Re: Бисери од школо

Пишување by REGINA Пет Јан 23, 2009 3:35 pm

проф. ***а: ДЕЦА НЕ СЕ ПОНАШАЈТЕ КО ДЕЦА! ...то е јбг...
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 33
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Бисери од школо - Page 2 Empty Re: Бисери од школо

Пишување by комшивка Пет Јан 23, 2009 3:40 pm

REGINA напиша:проф. ***а: ДЕЦА НЕ СЕ ПОНАШАЈТЕ КО ДЕЦА! ...то е јбг...

Зш ѕвездички, пиши слободно никој не те кажвит Very Happy Very Happy

Христијан: ...и тие го освоиле градот пинда! (Пидна)
Елена: и ќе ни требат дванаесет литри јајца...
Кате: Јупитер со својот телескоп открил.. (Галилеј)
Џајко: Абе, дајте ми лист од два листа! (еј без љутење Smile )
комшивка
комшивка
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 846

Вратете се на почетокот Go down

Бисери од школо - Page 2 Empty Re: Бисери од школо

Пишување by REGINA Пет Јан 23, 2009 3:45 pm

абе ѕвездичкиве се за на една личност овде да и текнит која проф. е оваја, макар шо не вервам дек ќе откриет...
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 33
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Бисери од школо - Page 2 Empty Re: Бисери од школо

Пишување by Stefk0 Нед Јан 25, 2009 2:30 am

Добро бе.. на никој не му теквит да го спомнит Колета по историја? Позабеган професор од него немат... Штета шо веќе не ни предават .. али и син му е забеган..
Кај коле ко ќе незнаеше некој...

Ко ќе ти ја вчада единицава ќе се чудиш..


А кај професократа по математика
-Нека кренет раце тие шо се за тест за специјалци
*кревет 6 души*
-1,2,3,4,5! добро... Уствари ај уш еднаш кренете..
пребројвит.. 6.. мајката.. ај пак.. пребројвит 5...

Еден другар : А професорке, шо имавте вие математика?
Stefk0
Stefk0
Солиден Адаптер

Age : 30
Број на мислења : 113
Хоби(работа) : Pijandura
Забавен? : Веројатно?

Вратете се на почетокот Go down

Бисери од школо - Page 2 Empty Re: Бисери од школо

Пишување by Mary Jane Нед Јан 25, 2009 2:36 am

Stefk0 напиша:Добро бе.. на никој не му теквит да го спомнит Колета по историја? Позабеган професор од него немат... Штета шо веќе не ни предават .. али и син му е забеган..
Кај коле ко ќе незнаеше некој...

Ко ќе ти ја вчада единицава ќе се чудиш..


А кај професократа по математика
-Нека кренет раце тие шо се за тест за специјалци
*кревет 6 души*
-1,2,3,4,5! добро... Уствари ај уш еднаш кренете..
пребројвит.. 6.. мајката.. ај пак.. пребројвит 5...

Еден другар : А професорке, шо имавте вие математика?

Заборај да кажиш дек после то, детето имаше неоправдан од бесната професорка...

Германски: Деца многу негативно ме имате разочарано...И да не испуштате никакви звуци...
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Бисери од школо - Page 2 Empty Re: Бисери од школо

Пишување by Gangi Нед Јан 25, 2009 11:10 pm

кај нас у основно наставник историја и прашува:
-Кај се одржал Верлински конгрес?
И другарчево:
-Берлинскиот конгрес се одржал у СОЛУН.
газење цело одд абе детево поцрвене
и исто на историја едно девојче раскажува и само...Вика Бонапарта е село.1 и стај у цела графа има и уште ама ме мрзи да куцам :D:D
Gangi
Gangi
LIVERPOOL 4 LIFE

Age : 34
Број на мислења : 71

Вратете се на почетокот Go down

Бисери од школо - Page 2 Empty Re: Бисери од школо

Пишување by Stefk0 Сре Јан 28, 2009 2:43 pm

По германски цвета на час
-Во оваа училница, баш НИКОЈ немат ум
-Професорке, и вие сте во училницава, и вие немате?????

-Овој клас многу ме нервират следниот час тест, вежбите не ви ги давам.
*по пет минути
-Оваа вежба сега шо ќе ја работиме на тестот ќе ви е.
Stefk0
Stefk0
Солиден Адаптер

Age : 30
Број на мислења : 113
Хоби(работа) : Pijandura
Забавен? : Веројатно?

Вратете се на почетокот Go down

Бисери од школо - Page 2 Empty Re: Бисери од школо

Пишување by Odyssey Сре Јан 28, 2009 5:08 pm

Имам си голем проблем, глав'та ме боле, ииии путкичк'та малко ме боле!
Odyssey
Odyssey
Резидент ДискоЏокеј
Резидент ДискоЏокеј

Age : 67
Број на мислења : 594
Хоби(работа) : Dj

Вратете се на почетокот Go down

Бисери од школо - Page 2 Empty Re: Бисери од школо

Пишување by tHeJunKy Сре Јан 28, 2009 6:57 pm

на македонски, еден другар одговараше и викат:
-тој бил загинат во битката и сакал да се одмазди.
tHeJunKy
tHeJunKy
Модератор
Модератор

Age : 114
Број на мислења : 759
Хоби(работа) : Гитара, фотографирање, компонирање...
Забавен? : Сто.

Вратете се на почетокот Go down

Бисери од школо - Page 2 Empty Re: Бисери од школо

Пишување by Johnny Сре Јан 28, 2009 9:48 pm

Unikaten biser naskola e K0tE шegata!!! Smile

Johnny
Адаптер4е

Age : 32
Број на мислења : 3

Вратете се на почетокот Go down

Бисери од школо - Page 2 Empty Re: Бисери од школо

Пишување by Stefk0 Чет Јан 29, 2009 1:56 am

-Победничките сили што победија создале алианса против победничките сили што изгубиа ... и така..
Stefk0
Stefk0
Солиден Адаптер

Age : 30
Број на мислења : 113
Хоби(работа) : Pijandura
Забавен? : Веројатно?

Вратете се на почетокот Go down

Бисери од школо - Page 2 Empty Re: Бисери од школо

Пишување by karov Пет Јан 30, 2009 3:07 pm

Ја прашвам една другарка Дали знајт да пусит и та ми викат ( на татко ти) сакаше да решит со мајкати ама то е безобразование Smile
karov
karov
Адаптер во подем

Age : 33
Број на мислења : 60

Вратете се на почетокот Go down

Бисери од школо - Page 2 Empty Re: Бисери од школо

Пишување by karov Пет Јан 30, 2009 3:09 pm

Денеска ке учиме за Бизбриз план ,сакаше да речит (Бизнис план)
karov
karov
Адаптер во подем

Age : 33
Број на мислења : 60

Вратете се на почетокот Go down

Бисери од школо - Page 2 Empty Re: Бисери од школо

Пишување by Болиглава Пет Јан 30, 2009 3:26 pm

Каро аман бе со смешкиве, нервно било преполно... ќе ме носиш на душа.
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 32
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Бисери од школо - Page 2 Empty Re: Бисери од школо

Пишување by Џајко Пет Јан 30, 2009 4:01 pm

Кај нас во класон никој не носит бисери мислам...
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 33
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

Бисери од школо - Page 2 Empty Re: Бисери од школо

Пишување by комшивка Пет Јан 30, 2009 9:03 pm

Џајко напиша:Кај нас во класон никој не носит бисери мислам...

Е од кај знајш, можда не си видел ти а в ташна да си ги ставет..
комшивка
комшивка
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 846

Вратете се на почетокот Go down

Бисери од школо - Page 2 Empty Re: Бисери од школо

Пишување by Џајко Пет Јан 30, 2009 9:17 pm

можда, или подмајца ако носит некоја...
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 33
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

Бисери од школо - Page 2 Empty Re: Бисери од школо

Пишување by kojgode Пет Јан 30, 2009 10:51 pm

Џајко напиша:можда, или подмајца ако носит некоја...
Некој можда и надмајца носит.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 32
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Бисери од школо - Page 2 Empty Re: Бисери од школо

Пишување by tHeJunKy Пет Јан 30, 2009 11:01 pm

kojgode напиша:
Џајко напиша:можда, или подмајца ако носит некоја...
Некој можда и надмајца носит.
а некој меѓу две мајци...
а да кажефте нешо др?
ај kojgode, денеска беше интересно нашкола, арно ама мене не ми теквит ништо...
tHeJunKy
tHeJunKy
Модератор
Модератор

Age : 114
Број на мислења : 759
Хоби(работа) : Гитара, фотографирање, компонирање...
Забавен? : Сто.

Вратете се на почетокот Go down

Бисери од школо - Page 2 Empty Re: Бисери од школо

Пишување by grgrgr Саб Јан 31, 2009 1:09 pm

Џоле одговараше биологија и Весна го праша од шоо е нефронот изграден.и овај и велит....па нефронот е изграден од поголем број помали нефрончиња.

grgrgr
Солиден Адаптер

Age : 32
Број на мислења : 213

Вратете се на почетокот Go down

Бисери од школо - Page 2 Empty Re: Бисери од школо

Пишување by Mary Jane Нед Фед 01, 2009 12:46 am

Еден другар одговараше за Карпошово востание и "многу сконцентриран" кажа како завршил Карпош на крај, ама напрај мала грешка, рече "Главата му ја набиле на конец" (коЛец)...
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Бисери од школо - Page 2 Empty Re: Бисери од школо

Пишување by Bleak Нед Фед 01, 2009 3:21 am

А така класнана и праеф беља на час ова најтазе е бај д веј и ми викат:Слушај по хитно да ојш да ја побараш класната и да не ми идаш на час без неа!!! 
Јас: Професорке, класната веќе дојде!!! хаха Smile
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 33
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Бисери од школо - Page 2 Empty Re: Бисери од школо

Пишување by Bleak Нед Фед 01, 2009 3:23 am

Во втора се договараме со повреме:

Соученичка: да почниме со повреме да пишиме бисери Smile

Соученик: А шо се то бисери? хаха Smile
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 33
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Бисери од школо - Page 2 Empty Re: Бисери од школо

Пишување by grgrgr Пон Фед 02, 2009 12:02 pm

No I are...Ne kazvam koj e sam ke si se poznajt:))))))))))

grgrgr
Солиден Адаптер

Age : 32
Број на мислења : 213

Вратете се на почетокот Go down

Бисери од школо - Page 2 Empty Re: Бисери од школо

Пишување by Master Пон Фед 02, 2009 1:04 pm

kojgode напиша:
Џајко напиша:можда, или подмајца ако носит некоја...
Некој можда и надмајца носит.

Проверете!!!
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 33
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

Бисери од школо - Page 2 Empty Re: Бисери од школо

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот