Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Која игра ја игравте последно?

+29
blesava008
REGINA
folder
smogre
kasper
tHeJunKy
dzole
PhiLL * E
zzz
мирАл
Jordison
Наташа
комшивка
pankerishte
ZIGGARY
helius
hollow
noviot
Ludi Milojko
fairy
Mary Jane
Alexandra
Жбафта
psycho
sokol
Болиглава
Џајко
kojgode
корун
33 posters

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

Која игра ја игравте последно? - Page 2 Empty Re: Која игра ја игравте последно?

Пишување by zzz Пон Фед 09, 2009 10:53 pm

5 ор мор сега начколо
zzz
zzz
Солиден Адаптер

Age : 32
Број на мислења : 174

Вратете се на почетокот Go down

Која игра ја игравте последно? - Page 2 Empty Re: Која игра ја игравте последно?

Пишување by PhiLL * E Пет Фед 13, 2009 7:00 pm

ја играв "Слечи се кучко да те бичујем" ама досадна ми стана ...
мн модрици и напраив на таа курветината!
PhiLL * E
PhiLL * E
Набилдан Мултивитамин
Набилдан Мултивитамин

Age : 32
Број на мислења : 350
Хоби(работа) : rabotam da....Zashto?
Забавен? : sekako deka sum zabaven...

Вратете се на почетокот Go down

Која игра ја игравте последно? - Page 2 Empty Re: Која игра ја игравте последно?

Пишување by hollow Сре Фед 18, 2009 6:21 pm

RapeLay си ојш по градов и силовас женски
hollow
hollow
Шуко утикач
Шуко утикач

Age : 33
Број на мислења : 348
Хоби(работа) : Бричење костени

Вратете се на почетокот Go down

Која игра ја игравте последно? - Page 2 Empty Re: Која игра ја игравте последно?

Пишување by dzole Чет Фед 19, 2009 5:44 pm

шо мислите ? Smile)
dzole
dzole
Адаптер во подем

Age : 32
Број на мислења : 59
Забавен? : uff

Вратете се на почетокот Go down

Која игра ја игравте последно? - Page 2 Empty Re: Која игра ја игравте последно?

Пишување by tHeJunKy Чет Фед 19, 2009 5:49 pm

mines начколија на шпоретине, неможам рекордон од 3 секунди да си го поминам Very Happy Very Happy
tHeJunKy
tHeJunKy
Модератор
Модератор

Age : 114
Број на мислења : 759
Хоби(работа) : Гитара, фотографирање, компонирање...
Забавен? : Сто.

Вратете се на почетокот Go down

Која игра ја игравте последно? - Page 2 Empty Re: Која игра ја игравте последно?

Пишување by kasper Сре Фед 25, 2009 2:42 pm


kasper
Адаптер4е

Age : 32
Број на мислења : 9

Вратете се на почетокот Go down

Која игра ја игравте последно? - Page 2 Empty Re: Која игра ја игравте последно?

Пишување by smogre Сре Фед 25, 2009 5:13 pm

Ret Alert 3

smogre
Адаптер4е

Age : 27
Број на мислења : 3

Вратете се на почетокот Go down

Која игра ја игравте последно? - Page 2 Empty Re: Која игра ја игравте последно?

Пишување by folder Сре Фед 25, 2009 5:54 pm

Alone in the dark 5
folder
folder
Nightfall goingOn...

Age : 32
Број на мислења : 380
Хоби(работа) : DJ

http://www.myspace.com/dj_f0lder

Вратете се на почетокот Go down

Која игра ја игравте последно? - Page 2 Empty Re: Која игра ја игравте последно?

Пишување by kasper Сре Фед 25, 2009 8:25 pm

sakav da ja zemam Alone in the dark 5...interesna e ?

kasper
Адаптер4е

Age : 32
Број на мислења : 9

Вратете се на почетокот Go down

Која игра ја игравте последно? - Page 2 Empty Re: Која игра ја игравте последно?

Пишување by folder Нед Мар 01, 2009 2:53 pm

Не е лоша..
folder
folder
Nightfall goingOn...

Age : 32
Број на мислења : 380
Хоби(работа) : DJ

http://www.myspace.com/dj_f0lder

Вратете се на почетокот Go down

Која игра ја игравте последно? - Page 2 Empty Re: Која игра ја игравте последно?

Пишување by dzole Сре Мар 18, 2009 12:10 am

лоша е пе пер Ч П
dzole
dzole
Адаптер во подем

Age : 32
Број на мислења : 59
Забавен? : uff

Вратете се на почетокот Go down

Која игра ја игравте последно? - Page 2 Empty Re: Која игра ја игравте последно?

Пишување by sokol Чет Мар 19, 2009 7:54 pm

боубле боубле
sokol
sokol
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 397

Вратете се на почетокот Go down

Која игра ја игравте последно? - Page 2 Empty Re: Која игра ја игравте последно?

Пишување by комшивка Нед Мар 29, 2009 10:54 pm

http://www.donpixel.com/play/en/050912180926/

ако некој ја поминит 20та нека ми кажит како е flower
комшивка
комшивка
Адаптериште

Age : 33
Број на мислења : 846

Вратете се на почетокот Go down

Која игра ја игравте последно? - Page 2 Empty Re: Која игра ја игравте последно?

Пишување by REGINA Нед Мар 29, 2009 11:00 pm

bubble bobble (UK with mode select) - маме32
заедно со сестрами, јас зеленоно, та плавоно хе, и пак ја свртивме Smile
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 33
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Која игра ја игравте последно? - Page 2 Empty Re: Која игра ја игравте последно?

Пишување by blesava008 Нед Мар 29, 2009 11:09 pm

комшивка напиша:http://www.donpixel.com/play/en/050912180926/

ако некој ја поминит 20та нека ми кажит како е flower
абе а како ја помина 7та ??????????????????????? Question Question Question Question Question Question Question
blesava008
blesava008
It's just a matter of time
It's just a matter of time

Age : 32
Број на мислења : 164
Хоби(работа) : шетање
Забавен? : на големо

Вратете се на почетокот Go down

Која игра ја игравте последно? - Page 2 Empty Re: Која игра ја игравте последно?

Пишување by комшивка Нед Мар 29, 2009 11:16 pm

мојш да ги користиш и стрелките за горе - долу
комшивка
комшивка
Адаптериште

Age : 33
Број на мислења : 846

Вратете се на почетокот Go down

Која игра ја игравте последно? - Page 2 Empty Re: Која игра ја игравте последно?

Пишување by blesava008 Нед Мар 29, 2009 11:47 pm

фала за информејшн....
бтв ја поминав 20тана и последна е Smile
blesava008
blesava008
It's just a matter of time
It's just a matter of time

Age : 32
Број на мислења : 164
Хоби(работа) : шетање
Забавен? : на големо

Вратете се на почетокот Go down

Која игра ја игравте последно? - Page 2 Empty Re: Која игра ја игравте последно?

Пишување by METALBOY Пон Мар 30, 2009 9:27 am

NFS Most wanted
METALBOY
METALBOY
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 992
Хоби(работа) : офтопик
Забавен? : Не, забрзан

Вратете се на почетокот Go down

Која игра ја игравте последно? - Page 2 Empty Re: Која игра ја игравте последно?

Пишување by Bleak Сре Апр 01, 2009 12:53 pm

Will Rock - пред две години Laughing
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 33
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Која игра ја игравте последно? - Page 2 Empty Re: Која игра ја игравте последно?

Пишување by Bleak Сре Апр 01, 2009 1:36 pm

blesava008 напиша:фала за информејшн....
бтв ја поминав 20тана и последна е Smile

ак мојш кажи како ја помина 20-та... Very Happy се скапаф од обиди... Very Happy
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 33
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Која игра ја игравте последно? - Page 2 Empty Re: Која игра ја игравте последно?

Пишување by aleksandra Чет Апр 02, 2009 12:39 am

posledna igra sho ja igrav : WoW ( mn. mi e glupa:) ) , a ja obozhavam World of Warcraft 3 : Frozen Throne , ja baram ama nigde ja nemat Sad
pozZ..!!Smile
aleksandra
aleksandra
Адаптер4е

Age : 32
Број на мислења : 7
Хоби(работа) : само компјутер и се е можно :)
Забавен? : 102% :)

Вратете се на почетокот Go down

Која игра ја игравте последно? - Page 2 Empty Re: Која игра ја игравте последно?

Пишување by Golub-Samoubica Чет Апр 02, 2009 1:45 am

aleksandra напиша:posledna igra sho ja igrav : WoW ( mn. mi e glupa:) ) , a ja obozhavam World of Warcraft 3 : Frozen Throne , ja baram ama nigde ja nemat Sad
pozZ..!!Smile

Чујте и почујте чупето ја барат World of Warcraft 3 : Frozen Throne, за која е во право дека ја немат и ни Господ не ќе ја најт . (Осим Чак Норис,ама то е за на друга тема)
Golub-Samoubica
Golub-Samoubica
Солиден Адаптер

Age : 33
Број на мислења : 125
Хоби(работа) : Masturbiram pred kompjuter
Забавен? : Uf uste prasvis

Вратете се на почетокот Go down

Која игра ја игравте последно? - Page 2 Empty Re: Која игра ја игравте последно?

Пишување by tHeJunKy Пет Окт 16, 2009 9:33 am

Company of Heroes, кој ја знајт ја знајт, кој не ја знајт пропуштат многу во светот на RealTimeStrategy.
tHeJunKy
tHeJunKy
Модератор
Модератор

Age : 114
Број на мислења : 759
Хоби(работа) : Гитара, фотографирање, компонирање...
Забавен? : Сто.

Вратете се на почетокот Go down

Која игра ја игравте последно? - Page 2 Empty Re: Која игра ја игравте последно?

Пишување by Џајко Пет Окт 16, 2009 11:18 am

tHeJunKy напиша:Company of Heroes, кој ја знајт ја знајт, кој не ја знајт пропуштат многу во светот на RealTimeStrategy.

Јас играв и јас пред некое време
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 33
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

Која игра ја игравте последно? - Page 2 Empty Re: Која игра ја игравте последно?

Пишување by комшивка Пет Окт 23, 2009 2:58 pm

комшивка
комшивка
Адаптериште

Age : 33
Број на мислења : 846

Вратете се на почетокот Go down

Која игра ја игравте последно? - Page 2 Empty Re: Која игра ја игравте последно?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот