Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Игри како Tribal Wars,Ikariam,Ogame и сл.

4 posters

Go down

Игри како Tribal Wars,Ikariam,Ogame и сл. Empty Игри како Tribal Wars,Ikariam,Ogame и сл.

Пишување by Gangi Саб Јан 17, 2009 5:25 am

Зараза жива не можеш да остајш
Gangi
Gangi
LIVERPOOL 4 LIFE

Age : 34
Број на мислења : 71

Вратете се на почетокот Go down

Игри како Tribal Wars,Ikariam,Ogame и сл. Empty Re: Игри како Tribal Wars,Ikariam,Ogame и сл.

Пишување by kojgode Саб Јан 17, 2009 5:28 am

Јас сум гејмер од првиот допир со компјутерот од 4 години е то и незнам зш првпат слушам за игриве. Можда многу сум пропуштил.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 32
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Игри како Tribal Wars,Ikariam,Ogame и сл. Empty Re: Игри како Tribal Wars,Ikariam,Ogame и сл.

Пишување by Gangi Саб Јан 17, 2009 3:44 pm

Абе оние стратегискине игри со ресурси срања па треба да градиш да се напаѓаш и сето тоа у енормно време и се чека повеќе од шо треба :D:D
Gangi
Gangi
LIVERPOOL 4 LIFE

Age : 34
Број на мислења : 71

Вратете се на почетокот Go down

Игри како Tribal Wars,Ikariam,Ogame и сл. Empty Re: Игри како Tribal Wars,Ikariam,Ogame и сл.

Пишување by tHeJunKy Нед Јан 25, 2009 3:34 pm

www.imperiaonline.org еф една таква, имат многу македонци, цела е преведена на македонски и шо е најважно, интересна е.
tHeJunKy
tHeJunKy
Модератор
Модератор

Age : 114
Број на мислења : 759
Хоби(работа) : Гитара, фотографирање, компонирање...
Забавен? : Сто.

Вратете се на почетокот Go down

Игри како Tribal Wars,Ikariam,Ogame и сл. Empty Re: Игри како Tribal Wars,Ikariam,Ogame и сл.

Пишување by Odyssey Сре Јан 28, 2009 5:24 pm

За мене остана омилена ROME TOTAL WAR
или шо би рекол јас RTW
Odyssey
Odyssey
Резидент ДискоЏокеј
Резидент ДискоЏокеј

Age : 67
Број на мислења : 594
Хоби(работа) : Dj

Вратете се на почетокот Go down

Игри како Tribal Wars,Ikariam,Ogame и сл. Empty Re: Игри како Tribal Wars,Ikariam,Ogame и сл.

Пишување by tHeJunKy Сре Јан 28, 2009 8:03 pm

море ман, овие ти се browser based, ништо не спушташ, а си играш, ферштеен?

а Total War се закон, Smile сега одвај ја чекам најновата Empire Total War Cool
tHeJunKy
tHeJunKy
Модератор
Модератор

Age : 114
Број на мислења : 759
Хоби(работа) : Гитара, фотографирање, компонирање...
Забавен? : Сто.

Вратете се на почетокот Go down

Игри како Tribal Wars,Ikariam,Ogame и сл. Empty Re: Игри како Tribal Wars,Ikariam,Ogame и сл.

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот