Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Книги

+16
Жбафта
Рокси
Болиглава
Marej
Lastojca
fairy
The Breaking Dawn
мирАл
L S D
REGINA
T&T
корун
Mary Jane
Џајко
kojgode
Master
20 posters

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

Книги - Page 2 Empty Re: Книги

Пишување by Master Пон Јан 19, 2009 6:58 am

kojgode напиша:
Master напиша:
луѓе и Малиот Принц јака книгичка е, колку пати да ја прочиташ, секогаш различно ќе ја сфатиш.
Не е книгичка, книгиште е то. Една од мојте поомилени заедно со Галебот Џонатан Ливингстон.


Конечно некој да докажит дека сум во право. Чоек многу те поштовам за постов I love you
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 33
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

Книги - Page 2 Empty Re: Книги

Пишување by Mary Jane Пон Јан 19, 2009 1:37 pm

Јас мислам ако ја прочитате Касни-Порасни тотално ќе го смените погледот кон светот...
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Книги - Page 2 Empty Re: Книги

Пишување by REGINA Пет Јан 23, 2009 3:08 pm

абе книги... пф ако веќе морам да изберам топ 3 книги од мојава листа то би биле:
1. П.С ТЕ САКАМ - Сесилија Ахерн (350 страни е ама Е нешо посебно стварно... и е книга шо мојт да те променит од корен)
2. 100 потези со четка пред спиење - Мелиса П. (уф еротика) - машки трк денес до библиотека Wink
3. Повик на дивината - Џек Лондон (дури од далечното основно училиште ја засакав)
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 33
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Книги - Page 2 Empty Re: Книги

Пишување by L S D Пет Јан 23, 2009 3:10 pm

Kamasutra stignat sum do poza 69 Smile
(i ne go trgajte ovaj pat @@ )
L S D
L S D
underground homosapiens
underground homosapiens

Age : 32
Број на мислења : 184
Забавен? : normalno :D

Вратете се на почетокот Go down

Книги - Page 2 Empty Re: Книги

Пишување by мирАл Пет Јан 23, 2009 5:31 pm

Тајна од Ронда Бирн мн ми се свиѓат книгава!!! Пишит за то како ја разбирале тајната Платон Галилео Бетовен Ајнштајн и др.
мирАл
мирАл
lec dudat again!
lec dudat again!

Age : 32
Број на мислења : 708
Хоби(работа) : едрење
Забавен? : најзабавен

Вратете се на почетокот Go down

Книги - Page 2 Empty Re: Книги

Пишување by The Breaking Dawn Вто Јан 27, 2009 1:44 pm

kojgode напиша:
Master напиша:
луѓе и Малиот Принц јака книгичка е, колку пати да ја прочиташ, секогаш различно ќе ја сфатиш.
Не е книгичка, книгиште е то. Една од мојте поомилени заедно со Галебот Џонатан Ливингстон.


колку само се согласвам со вас....овие две книги аку имет по 100 странички во нив имат појќе да се научит отколку од книги по 300 страни.. Very Happy и се книги за секој чоек.. bounce
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Книги - Page 2 Empty Re: Книги

Пишување by fairy Чет Јан 29, 2009 6:24 pm

mi deca sa stanice zoo (дефинитивно најуба книга ми е)
мемоарите на една гејша
хари потер (сите дела, особено последните два, мн се јакиSmile)
povratak pravi put-dnevnik jedne narkomanke
имат уште неколку шо ми се свигет, ама не ми теквит во моментов...
fairy
fairy
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 278

Вратете се на почетокот Go down

Книги - Page 2 Empty Re: Книги

Пишување by Lastojca Чет Јан 29, 2009 7:47 pm

дан ја имат некој злосторство и казна да ми ја дајт да ја прочитам?
Lastojca
Lastojca
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 847

Вратете се на почетокот Go down

Книги - Page 2 Empty Re: Книги

Пишување by Lastojca Чет Јан 29, 2009 9:55 pm

никој а?
Lastojca
Lastojca
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 847

Вратете се на почетокот Go down

Книги - Page 2 Empty Re: Книги

Пишување by Marej Чет Јан 29, 2009 11:09 pm

Еми ја имала.
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

Книги - Page 2 Empty Re: Книги

Пишување by Болиглава Пет Јан 30, 2009 12:24 am

А линк од филмот од имдб за гореспоментава книга?

Едит: најдов bounce http://www.imdb.com/title/tt0096056/
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 32
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Книги - Page 2 Empty Re: Книги

Пишување by The Breaking Dawn Пон Фед 02, 2009 11:57 pm

REGINA напиша:абе книги... пф ако веќе морам да изберам топ 3 книги од мојава листа то би биле:
1. П.С ТЕ САКАМ - Сесилија Ахерн (350 страни е ама Е нешо посебно стварно... и е книга шо мојт да те променит од корен)
2. 100 потези со четка пред спиење - Мелиса П. (уф еротика) - машки трк денес до библиотека Wink
3. Повик на дивината - Џек Лондон (дури од далечното основно училиште ја засакав)


втората имат некои еротски елементи така?? Shocked Very Happy
а повик на дивината последниот параграф е прекрасен на книгата bom
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Книги - Page 2 Empty Re: Книги

Пишување by Mary Jane Вто Фед 03, 2009 12:47 am

The Breaking Dawn напиша:
REGINA напиша:абе книги... пф ако веќе морам да изберам топ 3 книги од мојава листа то би биле:
1. П.С ТЕ САКАМ - Сесилија Ахерн (350 страни е ама Е нешо посебно стварно... и е книга шо мојт да те променит од корен)
2. 100 потези со четка пред спиење - Мелиса П. (уф еротика) - машки трк денес до библиотека Wink
3. Повик на дивината - Џек Лондон (дури од далечното основно училиште ја засакав)


втората имат некои еротски елементи така?? Shocked Very Happy
а повик на дивината последниот параграф е прекрасен на книгата bom

Се читат за два сати.
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Книги - Page 2 Empty Re: Книги

Пишување by REGINA Пет Фед 20, 2009 11:51 am

The Breaking Dawn напиша:
REGINA напиша:абе книги... пф ако веќе морам да изберам топ 3 книги од мојава листа то би биле:
1. П.С ТЕ САКАМ - Сесилија Ахерн (350 страни е ама Е нешо посебно стварно... и е книга шо мојт да те променит од корен)
2. 100 потези со четка пред спиење - Мелиса П. (уф еротика) - машки трк денес до библиотека Wink
3. Повик на дивината - Џек Лондон (дури од далечното основно училиште ја засакав)


втората имат некои еротски елементи така?? Shocked Very Happy
а повик на дивината последниот параграф е прекрасен на книгата bom

Вторана немат некој елементи на еротика хахах цела е таква, ама ако навлезиш во суштината (т.е читањето меѓу редови) ке сватиш дека појќе се работит за сваќањата за живот на една тинејџерка... епа сеа таја одбрала да е курва кој и е крив хехехе. Ама ја препорачувам стварно. Поучна е хаха
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 33
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Книги - Page 2 Empty Re: Книги

Пишување by Рокси Чет Мар 05, 2009 11:04 pm

Да ве прашам, дали имат некој книги од Алистер Кроули?
Во книжариве немат, во библиотека уште помалце... Скопје имат, ама дури одам таму ќе поминит долго време Crying or Very sad
Рокси
Рокси
Нејкам ништо
Нејкам ништо

Age : 30
Број на мислења : 517

Вратете се на почетокот Go down

Книги - Page 2 Empty Re: Книги

Пишување by Жбафта Вто Апр 14, 2009 9:24 pm

А некој да ми напишит есеј за Ојдип Тиранин или т.н. Цар Едип?
Жбафта
Жбафта
Фаундер'с систер
Фаундер'с систер

Age : 30
Број на мислења : 41
Забавен? : ууфф...

Вратете се на почетокот Go down

Книги - Page 2 Empty Re: Книги

Пишување by Jordison Вто Апр 14, 2009 9:56 pm

Жбафта напиша:А некој да ми напишит есеј за Ојдип Тиранин или т.н. Цар Едип?

Edip motherfucker?
Jordison
Jordison
tapanar4e

Age : 32
Број на мислења : 301

Вратете се на почетокот Go down

Книги - Page 2 Empty Re: Книги

Пишување by Marej Сре Апр 15, 2009 9:43 pm

За сат време ја прочитав Не ми е страв од Николо Аманити, уба приказна ама некако недовршена, појќе сакам книги шо имет почеток и крај, освен филозофски.
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

Книги - Page 2 Empty Re: Книги

Пишување by Ivana Чет Апр 23, 2009 10:28 pm

Flights of Love
Ivana
Ivana
Солиден Адаптер

Age : 32
Број на мислења : 231

Вратете се на почетокот Go down

Книги - Page 2 Empty Re: Книги

Пишување by Angelic Вто Сеп 01, 2009 1:14 am

11 минути - Пауло К. (на девојки им ја препорачувам!)
Времеплов (не знам од кого е, ама ми остана во ум уште од основно)
Angelic
Angelic
ex Rainbow*

Age : 32
Број на мислења : 713

Вратете се на почетокот Go down

Книги - Page 2 Empty Re: Книги

Пишување by П. Саб Сеп 26, 2009 4:37 pm

Парфем-Патрик Зискинд
П.
П.
Солиден Адаптер

Age : 32
Број на мислења : 132

Вратете се на почетокот Go down

Книги - Page 2 Empty Re: Книги

Пишување by Џајко Саб Сеп 26, 2009 7:57 pm

П. напиша:Парфем-Патрик Зискинд

книгиште, и филмон е мн јак.
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 33
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

Книги - Page 2 Empty Re: Книги

Пишување by Lastojca Вто Окт 13, 2009 3:14 pm

дали некој ја имат пустина од абаџиев?? ако ја имат и ако ми ја дајт ке бидам мн благодарна
Lastojca
Lastojca
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 847

Вратете се на почетокот Go down

Книги - Page 2 Empty Re: Книги

Пишување by Џајко Вто Окт 13, 2009 5:48 pm

Јас ја читам сеа и многу ми е јака, после од корун е ак сакат да ти ја дајт тој јас незнам зш од корун е и тој ак, јас не зш не е моја. Од корун е...
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 33
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

Книги - Page 2 Empty Re: Книги

Пишување by корун Вто Окт 13, 2009 7:21 pm

Еј моја е книгата, ке ти ја дам ама да ми ја вратиш зш е моја книгата.

Уствари не е моја.
Од Библиотека е.
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Книги - Page 2 Empty Re: Книги

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот