Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Книги

+16
Жбафта
Рокси
Болиглава
Marej
Lastojca
fairy
The Breaking Dawn
мирАл
L S D
REGINA
T&T
корун
Mary Jane
Џајко
kojgode
Master
20 posters

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Книги Empty Книги

Пишување by Master Пет Јан 16, 2009 7:05 pm

Сега незнам кој колку читат и шо ама мислам дека добро ќе ни дојт еден ваков топик за размена на искуства со книги и препорачки.......
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 33
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

Книги Empty Re: Книги

Пишување by kojgode Пет Јан 16, 2009 7:19 pm

Алхемичарот - Пауло Коелјо (појќето ја имет прочитано ама ајде)
Третиот Исус - Дипак Чопра
Хари Потер - Џ К Ровлинг (сите делој особено 6 која ми е омилена) итн
Овие се примени зато ги напишав, ме мрзит да ги барам другиве книги шо ги иам за автор да видам кој им бил.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Книги Empty Re: Книги

Пишување by Master Пет Јан 16, 2009 7:26 pm

Пауло Куељо е безвезе иам многу книги негови.

Јас ја препорачвам 100 години самотија-Габриел Гарсија Маркез (особено ако сте љубители на магичен реализам)
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 33
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

Книги Empty Re: Книги

Пишување by kojgode Пет Јан 16, 2009 7:35 pm

Master напиша:Пауло Куељо е безвезе иам многу книги негови.

Јас ја препорачвам 100 години самотија-Габриел Гарсија Маркез (особено ако сте љубители на магичен реализам)
Јас на никаков реализам не сум љубител така да не вервам дека ќе ми се свиѓет тие книги. Али можда ќе прочитам некоја негова книга да видам шо мислит и можда ќе научам нешто ново.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Книги Empty Re: Книги

Пишување by Џајко Пет Јан 16, 2009 7:57 pm

ааа Пуре ке ти се свиѓат 100 год самотија тебе :D
озбилен сум

а иначе Алхемичар е прејака книга и Куељо е прејак...


Последната промена е направена од Џајко на Пет Јан 16, 2009 7:57 pm. Мислењето е променето 1 пати (Reason for editing : сакав)
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 33
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

Книги Empty Re: Книги

Пишување by Mary Jane Пет Јан 16, 2009 10:00 pm

Дамата со камелии - Александар Дима
Ќерката на чуварот на спомените - Ким Едвардс
Тунел - Петре М. Андреевски
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Книги Empty Re: Книги

Пишување by Master Пет Јан 16, 2009 10:00 pm

Џајко напиша:ааа Пуре ке ти се свиѓат 100 год самотија тебе :D
озбилен сум

а иначе Алхемичар е прејака книга и Куељо е прејак...

Куељо прајт шаблонски книги (и Ден Браун исто), затоа не го поштовам многу многу, ама тоа ќе ви станит јасно во четврта.

А бтв, ти дан ја имаш читано 100 год. самотија????
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 33
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

Книги Empty Re: Книги

Пишување by Master Пет Јан 16, 2009 10:01 pm

И Демијан е една од најубајте книги шо ги имам прочитано
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 33
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

Книги Empty Re: Книги

Пишување by kojgode Пет Јан 16, 2009 10:04 pm

За Ден Браун и јас не го поштовам многу ама од Пауло барем мојт да се научит малку појќе не е битно како ги прајт.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Книги Empty Re: Книги

Пишување by Master Пет Јан 16, 2009 10:07 pm

kojgode напиша:За Ден Браун и јас не го поштовам многу ама од Пауло барем мојт да се научит малку појќе не е битно како ги прајт.

сепак секој имат свое мислење и свој вкус.......
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 33
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

Книги Empty Re: Книги

Пишување by Mary Jane Пет Јан 16, 2009 10:24 pm

Па то се бестселери, нормално дек се клише книги....
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Книги Empty Re: Книги

Пишување by Џајко Пет Јан 16, 2009 10:27 pm

Mary Jane напиша:Па то се бестселери, нормално дек се клише книги....
Овај муабет не ти требит.
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 33
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

Книги Empty Re: Книги

Пишување by Mary Jane Пет Јан 16, 2009 10:35 pm

Џајко напиша:
Mary Jane напиша:Па то се бестселери, нормално дек се клише книги....
Овај муабет не ти требит.

Од друга гледна точка пак, нив најмногу ги читаме, не сме по класици многу...А не знам зш не ми требит муабетот...
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Книги Empty Re: Книги

Пишување by Master Пет Јан 16, 2009 10:40 pm

Џајко напиша:
Mary Jane напиша:Па то се бестселери, нормално дек се клише книги....
Овај муабет не ти требит.

се согласувам
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 33
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

Книги Empty Re: Книги

Пишување by Mary Jane Пет Јан 16, 2009 10:42 pm

Master напиша:
Џајко напиша:
Mary Jane напиша:Па то се бестселери, нормално дек се клише книги....
Овај муабет не ти требит.

се согласувам

Леле колку си злобнаRazz Колешка сум ти и не ме подржвиш...Аку...Аку...
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Книги Empty Re: Книги

Пишување by Mary Jane Саб Јан 17, 2009 1:12 am

Малце го напаѓавме Ден Браун, ама сеа скоро ја читав Дигитална Тврдина, се работи за една жена агент која се занимава со пробивање кодови и треба да ја спаси Агенцијата за државна безбедност на САД, занимлива книга според мене.
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Книги Empty Re: Книги

Пишување by Mary Jane Саб Јан 17, 2009 1:49 am

Заборајв...И онаа книгана Деки шо ја имат за кати праење. Фасцинира...милион елементи на една мала страничка...
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Книги Empty Re: Книги

Пишување by корун Саб Јан 17, 2009 5:27 am

Mary Jane напиша:Малце го напаѓавме Ден Браун, ама сеа скоро ја читав Дигитална Тврдина, се работи за една жена агент која се занимава со пробивање кодови и треба да ја спаси Агенцијата за државна безбедност на САД, занимлива книга според мене.
Една од ретките шо ја имам прочитано, не е прекрасна, само шо на крај многу интересни пресвтри се дешавет, не се сеќавам на детали, ја читав пред 2-3 години
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Книги Empty Re: Книги

Пишување by Master Саб Јан 17, 2009 4:41 pm

Mary Jane напиша:Заборајв...И онаа книгана Деки шо ја имат за кати праење. Фасцинира...милион елементи на една мала страничка...


такви имам дома колку сакаш, ти само изрази желба за читање сликовници Razz


луѓе и Малиот Принц јака книгичка е, колку пати да ја прочиташ, секогаш различно ќе ја сфатиш.
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 33
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

Книги Empty Re: Книги

Пишување by T&T Нед Јан 18, 2009 12:05 am

Master напиша:И Демијан е една од најубајте книги шо ги имам прочитаноисто така. како и појќето книги во четврта.
Иначе скоро омилен писател ми е Калил Џибран. Се восхитувам на неговиот израз. папата Јована е добра (единствената книга на која имам пуштено солзи и чичко Горио)
сакам чудни книги, не обични или предвидливи. на пример кафка или Ками
Ај препорачајте нешто ако имат овде некој фрик ко мене
T&T
T&T
Шмизла со без наводници
Шмизла со без наводници

Age : 34
Број на мислења : 663
Забавен? : е то би требало други да го кажат, иако сама си се сметам за луда и забавна (и нарцис)

Вратете се на почетокот Go down

Книги Empty Re: Книги

Пишување by Mary Jane Нед Јан 18, 2009 2:05 am

T&T напиша:
Master напиша:И Демијан е една од најубајте книги шо ги имам прочитаноисто така. како и појќето книги во четврта.
Иначе скоро омилен писател ми е Калил Џибран. Се восхитувам на неговиот израз. папата Јована е добра (единствената книга на која имам пуштено солзи и чичко Горио)
сакам чудни книги, не обични или предвидливи. на пример кафка или Ками
Ај препорачајте нешто ако имат овде некој фрик ко мене

Хесе Cool
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Книги Empty Re: Книги

Пишување by T&T Нед Јан 18, 2009 6:42 pm

Хехе
Фазата со Хесе ми помина.
T&T
T&T
Шмизла со без наводници
Шмизла со без наводници

Age : 34
Број на мислења : 663
Забавен? : е то би требало други да го кажат, иако сама си се сметам за луда и забавна (и нарцис)

Вратете се на почетокот Go down

Книги Empty Re: Книги

Пишување by kojgode Нед Јан 18, 2009 6:45 pm

Master напиша:
луѓе и Малиот Принц јака книгичка е, колку пати да ја прочиташ, секогаш различно ќе ја сфатиш.
Не е книгичка, книгиште е то. Една од мојте поомилени заедно со Галебот Џонатан Ливингстон.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Книги Empty Re: Книги

Пишување by Џајко Нед Јан 18, 2009 6:58 pm

Мене омилена ми е и покрај сите "Сидарта" многу поучна и не многу тешка за читање.
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 33
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

Книги Empty Re: Книги

Пишување by корун Нед Јан 18, 2009 7:38 pm

“Доктор Офболи“ топло ви ја препорачувам.
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Книги Empty Re: Книги

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот