Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

East European Dota Championship Season ll

3 posters

Go down

East European Dota Championship Season ll Empty East European Dota Championship Season ll

Пишување by STIFLER Пет Јан 16, 2009 2:29 pm

East European Dota Championship Season ll Eedc_coverage
По големиот успех
на првата сезона и големото финале помеѓу
RuSh3D.Dota и KingSurf.International второто издание
на Источното Европско Првенство ќе започне
наскоро.
Тимови од 24 земји ќе
се борат меѓу себе од кои само 24 тима ќе
одат во playoff а останатите 8 слота од playoffot
се резервирани за тимотвите кој се поканети
а тоа се топ 8-те од предходната сезона
Sign-ups open
1.RuSh3D.Dota

2.Kingsurf.International

3.I Got Game

4.Insomnia team.dota

5.Cool.Dota

6.South park.Dota

7.4 Glory KGB

8.eSuBa
Турнирот ќе се игра
на стабилната верзија 6.57b. Backdoor е потполно
дозволено и ќе бидат дозволени сите херои
да се бираат.
Total price money:1500USD за 4 најдобри
тима


За другите 24 тима кој ќе се квалификуваат ќе има Garena награди
за секој од тимот.
STIFLER
STIFLER
Чомо
Чомо

Age : 33
Број на мислења : 225

Вратете се на почетокот Go down

East European Dota Championship Season ll Empty Re: East European Dota Championship Season ll

Пишување by kojgode Пет Јан 16, 2009 5:38 pm

Јас мислам дека касно дознавме иначе ќе го пратевме Сокол да ја освои првата награда.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 32
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

East European Dota Championship Season ll Empty Re: East European Dota Championship Season ll

Пишување by sokol Пет Јан 16, 2009 6:57 pm

а мојт да се пријавит до прва??
sokol
sokol
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 397

Вратете се на почетокот Go down

East European Dota Championship Season ll Empty Re: East European Dota Championship Season ll

Пишување by kojgode Пет Јан 16, 2009 7:00 pm

sokol напиша:а мојт да се пријавит до прва??
Само до втора мојт.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 32
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

East European Dota Championship Season ll Empty Re: East European Dota Championship Season ll

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот