Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

World Of Warcraft достигнува 11.5 милиони

+7
Jordison
hollow
sokol
корун
kojgode
Gangi
STIFLER
11 posters

Go down

World Of Warcraft достигнува 11.5 милиони Empty World Of Warcraft достигнува 11.5 милиони

Пишување by STIFLER Пет Јан 16, 2009 2:26 pm

Експанзијата Wrath Of The Lich King му помогна на Blizzard и на неговото успешно MMORPG да достигне до уште поголема бројка.


Поминаа повеќе од 4 години од кога MMORPG-то на Blizzard, World Of
Warcraft беше пуштено во продажба, но датабазата на корисници сеуште
продолжува да се проширува. Пред извесно време, Blizzard, го направи
најновиот попис на "населението" во светот и тоа достигнува неверојатни
11.5 милиони корисници.


World Of Warcraft достигнува 11.5 милиони B124547e0f573515a62b8fb2a12b8d54

World Of Warcraft достигнува 11.5 милиони C6f94989375eb125c148079280ce5ace

World Of Warcraft достигнува 11.5 милиони 6e52bc436ae6d343a09bb0c22c619eeb

World Of Warcraft достигнува 11.5 милиони Cef149fdfecf3e6c13598268887177ad

World Of Warcraft достигнува 11.5 милиони 122a060368ac7ca99852e30a90054b8e

World Of Warcraft достигнува 11.5 милиони D7e9665e0a9bc77afd25770e948ab961


World of Warcraft го достигна својот единаесети милион пред неполни 2
месеци. Како фактор за големото растење на популацијата, игра улуга
најновата експанзија, Wrath Of The Lich King. По продажбата на 2.8
милиони копии уште од првите 24 часа по излегувањето, експанзијата го
заврши месецот со 4 милиони продадени копии, според Blizzard.


Бидејќи Blizzard користи неколку различни методи на плаќање и
претплати, во различни земји, издавачите изјавија дека според
претплатник дефинираат: Корисници кои вклучуваат индивидуалци, кои
платиле месечна претплата, купиле гејм карта, или го користат првиот
бесплатен месец. Оние кои користат trial верзии не се бројат во
пописот.
STIFLER
STIFLER
Чомо
Чомо

Age : 33
Број на мислења : 225

Вратете се на почетокот Go down

World Of Warcraft достигнува 11.5 милиони Empty Re: World Of Warcraft достигнува 11.5 милиони

Пишување by Gangi Саб Јан 17, 2009 5:24 am

ау никад немој да почнеш да играш WOW.се заебав ја така па после како цигари да оставаш секој ден помалце и помалце играв се додека ги поебав сите пари па после плаќање акаунт тртки...златен кантер
Gangi
Gangi
LIVERPOOL 4 LIFE

Age : 34
Број на мислења : 71

Вратете се на почетокот Go down

World Of Warcraft достигнува 11.5 милиони Empty Re: World Of Warcraft достигнува 11.5 милиони

Пишување by kojgode Саб Јан 17, 2009 5:29 am

Јас играв на пиратски сервер ама ништо посебно не ме привлече така да не би дал пари месечно да играм. Зато ја купив Guild Wars без месечна претплата е.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

World Of Warcraft достигнува 11.5 милиони Empty Re: World Of Warcraft достигнува 11.5 милиони

Пишување by корун Саб Јан 17, 2009 5:40 am

Да и јас ја купив Гилд Ворс и се искинавме од играње со пуре, појке ко споменар од шведска ми стојт.
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

World Of Warcraft достигнува 11.5 милиони Empty Re: World Of Warcraft достигнува 11.5 милиони

Пишување by sokol Саб Јан 17, 2009 3:40 pm

лајно игра
sokol
sokol
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 397

Вратете се на почетокот Go down

World Of Warcraft достигнува 11.5 милиони Empty Re: World Of Warcraft достигнува 11.5 милиони

Пишување by Gangi Саб Јан 17, 2009 3:46 pm

wow е супер ама многу пари за џабе фрлаш ама дур го сватиш тоа у зијан ехееее... :D
Gangi
Gangi
LIVERPOOL 4 LIFE

Age : 34
Број на мислења : 71

Вратете се на почетокот Go down

World Of Warcraft достигнува 11.5 милиони Empty Re: World Of Warcraft достигнува 11.5 милиони

Пишување by hollow Чет Јан 22, 2009 6:12 pm

Играв WoW скоро една година и од дома не излегов ама фала богу ми дојде умов и ја дадов Very Happy
hollow
hollow
Шуко утикач
Шуко утикач

Age : 33
Број на мислења : 348
Хоби(работа) : Бричење костени

Вратете се на почетокот Go down

World Of Warcraft достигнува 11.5 милиони Empty Re: World Of Warcraft достигнува 11.5 милиони

Пишување by Jordison Вто Апр 07, 2009 8:58 pm

Igrav WoW i iskreno mnogu pari naprajv.. ne igram vekje 1 mesec, a mnooogu sakam pak da pocnam :'(
Jordison
Jordison
tapanar4e

Age : 32
Број на мислења : 301

Вратете се на почетокот Go down

World Of Warcraft достигнува 11.5 милиони Empty Re: World Of Warcraft достигнува 11.5 милиони

Пишување by God of Thunder Пон Апр 20, 2009 11:44 pm

Полоша игра не сум видел 
God of Thunder
God of Thunder
Son Of Odin

Age : 37
Број на мислења : 9

Вратете се на почетокот Go down

World Of Warcraft достигнува 11.5 милиони Empty Re: World Of Warcraft достигнува 11.5 милиони

Пишување by folder Сре Jул 15, 2009 1:10 pm

World Of Warcraft достигнува 11.5 милиони Wowscrnshot070809160810World Of Warcraft достигнува 11.5 милиони W1440 Evo me be:)
folder
folder
Nightfall goingOn...

Age : 32
Број на мислења : 380
Хоби(работа) : DJ

http://www.myspace.com/dj_f0lder

Вратете се на почетокот Go down

World Of Warcraft достигнува 11.5 милиони Empty Re: World Of Warcraft достигнува 11.5 милиони

Пишување by Џајко Саб Aвг 08, 2009 2:46 am

Е ова батево јас го играв Smile
World Of Warcraft достигнува 11.5 милиони Wowowh World Of Warcraft достигнува 11.5 милиони W1024
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 33
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

World Of Warcraft достигнува 11.5 милиони Empty Re: World Of Warcraft достигнува 11.5 милиони

Пишување by tHeJunKy Саб Окт 24, 2009 11:51 pm

Јакиот ташак, ова поќе за срамење е, се гледат колку идиоти во светов имат шо фрлет пари...
tHeJunKy
tHeJunKy
Модератор
Модератор

Age : 114
Број на мислења : 759
Хоби(работа) : Гитара, фотографирање, компонирање...
Забавен? : Сто.

Вратете се на почетокот Go down

World Of Warcraft достигнува 11.5 милиони Empty Re: World Of Warcraft достигнува 11.5 милиони

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот