Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Fifa 2009, најпродавана игра за време на празниците

5 posters

Go down

Fifa 2009, најпродавана игра за време на празниците Empty Fifa 2009, најпродавана игра за време на празниците

Пишување by STIFLER Пет Јан 16, 2009 2:24 pm

Call of Duty, која го држеше првото место за бреме на последните пет
недели, се спушти на второто место по масивната продажба на Fifa 09,
според Telegraph.

Успехот на оваа игра, која е направена од Electronic Arts, ќе биде
појачување за оваа компанија, која беше присилена да затвори неколку
канцеларии за издавање на игри поради финансиската криза.


Претходната недела, Fifa 09 беше трето место на листата, позади Call of
Duty и Mario Kart Wii, додека оваа недела, Mario Kart Wii беше трета, а
Need For Speed го завзема четвртото место.


Еве листа на топ 10 најпродавани игри за оваа празнична недела:

1. FIFA 09 (Electronic Arts)

2. Call Of Duty: World At War (Activision Blizzard)

3. Mario Kart Wii (Nintendo)

4. Need For Speed: Undercover (Electronic Arts)

5. Dr Kawashima''s Brain Training (Nintendo)

6. Wii Play (Nintendo)

7. Quantum Of Solace (Activision Blizzard)

8. Professor Layton And The Curious Village (Nintendo)

9. Tomb Raider: Underworld (Eidos)

10. Wii Fit (Nintendo) (ANI)
STIFLER
STIFLER
Чомо
Чомо

Age : 33
Број на мислења : 225

Вратете се на почетокот Go down

Fifa 2009, најпродавана игра за време на празниците Empty Re: Fifa 2009, најпродавана игра за време на празниците

Пишување by kojgode Пет Јан 16, 2009 5:37 pm

Од овие само Том Брајдер ми е посимпатична, не дека е нешто посебно и таја е копија од стариве делој исто ко Нид фор спид, фифа и кол оф дјути, ама женсакана е барем јака. albino
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 32
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Fifa 2009, најпродавана игра за време на празниците Empty Re: Fifa 2009, најпродавана игра за време на празниците

Пишување by Master Пет Јан 16, 2009 6:44 pm

На сите горенаведени игри веќе им помина славата, веке мака ми стана, секоја година нов дел од играта, а ништо поуба не е од предходната (освен кал оф дјути)
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 33
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

Fifa 2009, најпродавана игра за време на празниците Empty Re: Fifa 2009, најпродавана игра за време на празниците

Пишување by корун Саб Јан 17, 2009 5:45 am

Сиве игри се комерцијала и ЕА генерално гледам да ги одбегавам, ко Кина во гејмерствово се станати. Иначе Повик на должноста е прилично јака игра, супер графика и гемплеј.
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Fifa 2009, најпродавана игра за време на празниците Empty Re: Fifa 2009, најпродавана игра за време на празниците

Пишување by Odyssey Сре Јан 28, 2009 5:26 pm

И најглупа игра дефинитивно е ФИФА
ништо немат
Odyssey
Odyssey
Резидент ДискоЏокеј
Резидент ДискоЏокеј

Age : 67
Број на мислења : 594
Хоби(работа) : Dj

Вратете се на почетокот Go down

Fifa 2009, најпродавана игра за време на празниците Empty Re: Fifa 2009, најпродавана игра за време на празниците

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот