Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

LG Watch Phone

5 posters

Go down

LG Watch Phone Empty LG Watch Phone

Пишување by STIFLER Пет Јан 16, 2009 2:18 pm

LG Watch Phone Day1_round

Фановите на James Bond и Dick Tracy сигурно ќе се наместат на огромна
редица за овој часовник многу наскоро. Новиот часовник-телефон е од LG
и очигледно ќе биде најкул гаџет кој се појави оваа година на CES.


На прес конференција која се одржа денес, претседателот на "LG USA",
Michael Ahn покажа на гледачите демо верзија од оваа направа. Тоа е
изненадувачки-тенок часовник кој поседува touch-screen телефон, 3G и
Bluetooth опции. Исто така има и камера која може да прави мали слики и
клипови.

LG Watch Phone Ff1b2f836c656814d9b7f65547ffb646

LG Watch Phone 7e075f34719410f808cab32c3b8c5354

LG Watch Phone 2a4d5c7deb8f0191f4ef6bf20c3f948e

Телефонот изгледа како и секој обичен часовник кој го покажува времето,
но кога ќе пристигне некој повик, сликата се менува. Само тргнете ја
раката малку поблизу до устата, притиснете на едно копче и можете
комотно да комуницирате.
Телефонот се очекува да излезе до средината на оваа година, но компанијата не најави цена.
STIFLER
STIFLER
Чомо
Чомо

Age : 33
Број на мислења : 225

Вратете се на почетокот Go down

LG Watch Phone Empty Re: LG Watch Phone

Пишување by корун Пет Јан 16, 2009 4:59 pm

Јас љубеник на стандард сатој, немат да е интересно све во едно Smile Инаку мислам дека Паско најмногу ке се радвит на овај изум...
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

LG Watch Phone Empty Re: LG Watch Phone

Пишување by kojgode Пет Јан 16, 2009 5:21 pm

Jaс би сакал да имам во посед ваков часовник.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

LG Watch Phone Empty Re: LG Watch Phone

Пишување by sokol Пет Јан 16, 2009 6:49 pm

јас би незнам
sokol
sokol
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 397

Вратете се на почетокот Go down

LG Watch Phone Empty Re: LG Watch Phone

Пишување by kojgode Пет Јан 16, 2009 6:55 pm

sokol напиша:јас би незнам
Јас би да ти го резнам. Сеа знајш?
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

LG Watch Phone Empty Re: LG Watch Phone

Пишување by hollow Вто Јан 27, 2009 7:43 pm

kojgode напиша:
sokol напиша:јас би незнам
Јас би да ти го резнам. Сеа знајш?
Хахаха многу ме насмеа
hollow
hollow
Шуко утикач
Шуко утикач

Age : 33
Број на мислења : 348
Хоби(работа) : Бричење костени

Вратете се на почетокот Go down

LG Watch Phone Empty Re: LG Watch Phone

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот