Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Колекционери...

+21
folder
Obibos
Punk
The Breaking Dawn
zzz
hollow
grgrgr
Bleak
malina
tHeJunKy
A GiRL
мирАл
Lastojca
pankerishte
Жбафта
T&T
Болиглава
Master
Џајко
kojgode
Mary Jane
25 posters

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

Колекционери... - Page 2 Empty Re: Колекционери...

Пишување by Bleak Сре Фед 04, 2009 1:24 am

Јас збирам перциња за гитара свирајне Smile 11 иам досеа хаха Smile 
Пи.Ес. Џанки да не бараш да ти дам перце Smile
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 33
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Колекционери... - Page 2 Empty Re: Колекционери...

Пишување by tHeJunKy Сре Фед 04, 2009 1:37 am

Bleak напиша:Јас збирам перциња за гитара свирајне Smile 11 иам досеа хаха Smile
Пи.Ес. Џанки да не бараш да ти дам перце Smile
абе да зеам гитара прво, после ќе дајш перце, сеа не ми прај муабет за свирење...аааааа!!! Mad Mad Mad Mad
tHeJunKy
tHeJunKy
Модератор
Модератор

Age : 114
Број на мислења : 759
Хоби(работа) : Гитара, фотографирање, компонирање...
Забавен? : Сто.

Вратете се на почетокот Go down

Колекционери... - Page 2 Empty Re: Колекционери...

Пишување by grgrgr Сре Фед 04, 2009 1:42 am

собирам пушки,пиштоли,најразлична муниција,лисици,пендреци и слично.Собирам камчиња и собирам лисја од дрва кои подоцна ги ставам во дебела книга и ги правам како за во хербариум,за подоцна кога ке остарам да ги видам и да се присетам на убавите моменти од детството

grgrgr
Солиден Адаптер

Age : 32
Број на мислења : 213

Вратете се на почетокот Go down

Колекционери... - Page 2 Empty Re: Колекционери...

Пишување by hollow Сре Фед 04, 2009 1:48 am

Собирам различни видови горен и долен веш од сите женски индивидуи во близина на мојата куќа
hollow
hollow
Шуко утикач
Шуко утикач

Age : 33
Број на мислења : 348
Хоби(работа) : Бричење костени

Вратете се на почетокот Go down

Колекционери... - Page 2 Empty Re: Колекционери...

Пишување by zzz Сре Фед 04, 2009 2:01 am

филмој
zzz
zzz
Солиден Адаптер

Age : 32
Број на мислења : 174

Вратете се на почетокот Go down

Колекционери... - Page 2 Empty Re: Колекционери...

Пишување by мирАл Чет Фед 05, 2009 12:05 am

Исто така сум колекционер на бројни пехари и медали освоени од меѓународни и државни првенства!!!!
(не мамиииии и не се пувај) Razz
мирАл
мирАл
lec dudat again!
lec dudat again!

Age : 32
Број на мислења : 708
Хоби(работа) : едрење
Забавен? : најзабавен

Вратете се на почетокот Go down

Колекционери... - Page 2 Empty Re: Колекционери...

Пишување by The Breaking Dawn Пет Фед 27, 2009 1:13 am

собирав порано детски пошти и шарени салфетки
исто собирам и лижавчиња од другиве земји...огромни ама
сестра ми ми ги купвит чак иам едно и од Punk WinkRazz
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Колекционери... - Page 2 Empty Re: Колекционери...

Пишување by Punk Пет Фед 27, 2009 1:22 am

The Breaking Dawn напиша:собирав порано детски пошти и шарени салфетки
исто собирам и лижавчиња од другиве земји...огромни ама
сестра ми ми ги купвит чак иам едно и од Punk WinkRazz
ако уште го чуваш она со таз шо ти го носеф од далеку и шо го скршиф пред да влезам во градоф во моментоф ќе умрам од смеење
Punk
Punk
Live fast!
Live fast!

Age : 34
Број на мислења : 505

Вратете се на почетокот Go down

Колекционери... - Page 2 Empty Re: Колекционери...

Пишување by kojgode Пет Фед 27, 2009 1:25 am

Еј не и кажви дек е то дан умрит од смеење.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 32
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Колекционери... - Page 2 Empty Re: Колекционери...

Пишување by The Breaking Dawn Пет Фед 27, 2009 1:36 am

Punk напиша:
The Breaking Dawn напиша:собирав порано детски пошти и шарени салфетки
исто собирам и лижавчиња од другиве земји...огромни ама
сестра ми ми ги купвит чак иам едно и од Punk WinkRazz
ако уште го чуваш она со таз шо ти го носеф од далеку и шо го скршиф пред да влезам во градоф во моментоф ќе умрам од смеење

хаха не ни се глеат дек е таз веке Shocked
ама пак си го чувам испокршено е ама јако е bounce bounce
и плус твое е хаха elephant
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Колекционери... - Page 2 Empty Re: Колекционери...

Пишување by Punk Пет Фед 27, 2009 1:40 am

леле омг... ми вети дек ќе го чуваш.. ме бендисува
Punk
Punk
Live fast!
Live fast!

Age : 34
Број на мислења : 505

Вратете се на почетокот Go down

Колекционери... - Page 2 Empty Re: Колекционери...

Пишување by The Breaking Dawn Пет Фед 27, 2009 9:51 pm

Punk напиша:леле омг... ми вети дек ќе го чуваш.. ме бендисува

хаха ам јас.... Razz cheers
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Колекционери... - Page 2 Empty Re: Колекционери...

Пишување by Obibos Саб Фед 28, 2009 3:46 am

Собирам кутии од цигари и сеа за сеа една иам ххахахах оваја во фиокава
Obibos
Obibos
Рамбо со нож

Age : 33
Број на мислења : 262

Вратете се на почетокот Go down

Колекционери... - Page 2 Empty Re: Колекционери...

Пишување by folder Саб Фед 28, 2009 8:19 am

Master напиша:
T&T напиша:
Master напиша:Јас си збирам лисја на есен


И јас!!!!
Имам лисја од пред 6 години се до денес
Иначе порано собирав стари пари, ама не ми е филм појќе

И јас ти збирав оваа есен тебе, и за мене и за тебе!
Ојте комуналец бар и некој денар ке ви дает Razz
folder
folder
Nightfall goingOn...

Age : 32
Број на мислења : 380
Хоби(работа) : DJ

http://www.myspace.com/dj_f0lder

Вратете се на почетокот Go down

Колекционери... - Page 2 Empty Re: Колекционери...

Пишување by REGINA Пон Мар 09, 2009 6:04 pm

карти од претстави, билети од ко ќе патувам со автобуси, комбиња. Макар и до Лескоец да се Razz , ама најмногу се од Скопје повратни. уф ми се ојт пак Sad
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 33
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Колекционери... - Page 2 Empty Re: Колекционери...

Пишување by fairy Сре Мар 11, 2009 10:09 pm

јас собирам билети, карти од концерти, од турнеи некој флаерчиња шо ке ни дает, разгледници од ваму таму, етикети од облека....:D
fairy
fairy
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 278

Вратете се на почетокот Go down

Колекционери... - Page 2 Empty Re: Колекционери...

Пишување by Bleak Нед Мар 15, 2009 4:29 am

Дефинитивно Колекционер на корпи... ќе да се над 100 Razz
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 33
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Колекционери... - Page 2 Empty Re: Колекционери...

Пишување by folder Нед Мар 15, 2009 4:37 am

cheers Етикети од облека cheers
folder
folder
Nightfall goingOn...

Age : 32
Број на мислења : 380
Хоби(работа) : DJ

http://www.myspace.com/dj_f0lder

Вратете се на почетокот Go down

Колекционери... - Page 2 Empty Re: Колекционери...

Пишување by METALBOY Нед Мар 22, 2009 9:14 pm

Колектирам пари, во главно денари afro
METALBOY
METALBOY
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 992
Хоби(работа) : офтопик
Забавен? : Не, забрзан

Вратете се на почетокот Go down

Колекционери... - Page 2 Empty Re: Колекционери...

Пишување by ноунејм Сре Мар 25, 2009 11:09 pm

ej дали некој ке ме потсети што беше тоа детска пошта?
ноунејм
ноунејм
Бени Лава`с бигест фен
Бени Лава`с бигест фен

Age : 30
Број на мислења : 166
Хоби(работа) : па да.. работата ми е хоби. да
Забавен? : ногу

Вратете се на почетокот Go down

Колекционери... - Page 2 Empty Re: Колекционери...

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот