Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Цепење дрва.

+14
Marej
grgrgr
мирАл
Bleak
Lastojca
Obibos
Mary Jane
Пчелка
folder
sokol
xpert
Болиглава
kojgode
Fantom
18 posters

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Цепење дрва. Empty Цепење дрва.

Пишување by Fantom Пет Јан 09, 2009 3:37 am

zzi4.
Fantom
Fantom
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 155

Вратете се на почетокот Go down

Цепење дрва. Empty Re: Цепење дрва.

Пишување by kojgode Пет Јан 09, 2009 3:38 am

Јас цепам дрва секогаш кога ќе ме натера мојата мајка. И мислам дека тоа е повеќе од доволно. Сум слушнал дела цепењето на дрва е супер за правилно развивање на телото.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Цепење дрва. Empty Re: Цепење дрва.

Пишување by Болиглава Пет Јан 09, 2009 9:39 am

До афторот на темава: Kirilica e ALT + SHIFT. Fala na razbiranje.

Јас сум цепел само еднаш. Деланките беа неправилно ифцепени и оттогаш не сум пробал.
Иначе шо спомна Којгоде горе за развивање на телото и развој:
-Јас ова го постигнувам со качување на ифцепените дрва(не од моја страна) на 3ти спрат... секој ден... по можност повеќе пати.
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 32
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Цепење дрва. Empty Re: Цепење дрва.

Пишување by xpert Пет Јан 09, 2009 1:58 pm

Еден на еден имам цепено за тимски не ми се јасни правилата.
xpert
xpert
Солиден Адаптер

Age : 32
Број на мислења : 104

Вратете се на почетокот Go down

Цепење дрва. Empty Re: Цепење дрва.

Пишување by sokol Пет Јан 09, 2009 2:21 pm

Jа ко ќе мавна со секирана по 5 одеднаш цепа.
sokol
sokol
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 397

Вратете се на почетокот Go down

Цепење дрва. Empty Re: Цепење дрва.

Пишување by folder Пет Јан 09, 2009 2:24 pm

sokol напиша:ja ko ke mavna so sekirana po 5 odednas cepa
oooo брату како мојш? ја коче мавна 2 можа, не појче... не су шаулин!!! tongue
folder
folder
Nightfall goingOn...

Age : 32
Број на мислења : 380
Хоби(работа) : DJ

http://www.myspace.com/dj_f0lder

Вратете се на почетокот Go down

Цепење дрва. Empty Re: Цепење дрва.

Пишување by Fantom Пет Јан 09, 2009 5:09 pm

Јас како мал многу сакав да цепам дрва но секирата беше поголема од мене и не можев да цепам и многу ми беше жал. Потоа дедо ми ми купи помало секирче шо беше таман колку мене и можев да цепам и бев многу радосен. Сега цепам дрва секогаш кога е потребно, а посебно задоволство ми е цепење дрва со другари. Нека трепкаааа!
Fantom
Fantom
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 155

Вратете се на почетокот Go down

Цепење дрва. Empty Re: Цепење дрва.

Пишување by kojgode Пет Јан 09, 2009 5:11 pm

А дали знаете кој победи во последниот турнир во цепење на дрва што се одржа во Њу Хемпшвир ?(ак се пишит вака).
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Цепење дрва. Empty Re: Цепење дрва.

Пишување by sokol Пет Јан 09, 2009 6:58 pm

да онај металецон како се викасе....
sokol
sokol
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 397

Вратете се на почетокот Go down

Цепење дрва. Empty Re: Цепење дрва.

Пишување by Пчелка Пет Јан 09, 2009 7:28 pm

xpert напиша:Еден на еден имам цепено за тимски не ми се јасни правилата.

ај ќе се собериме некој ден групно.........ќе цепиме дрва I love you
Пчелка
Пчелка
Адаптер4е

Age : 31
Број на мислења : 9

Вратете се на почетокот Go down

Цепење дрва. Empty Re: Цепење дрва.

Пишување by Mary Jane Сре Јан 14, 2009 12:32 am

Тимски се цепи на смени. Овој вид на хоби е препорачлив, ем си вршиш домаќинска работа, ем си набиваш мускули...
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Цепење дрва. Empty Re: Цепење дрва.

Пишување by kojgode Сре Јан 14, 2009 6:06 am

Jас во овај спорт имам забележано еден огромен талент кај еден тип кој беше еѓуптин. Тој цепеше дрва кај мене дома заедно со својот татко и сите можни дрва и најдебелите ги исцепа без проблем. Ги цепеше со огромна брзина од 4 дрва во секунда. Него го нарекуваа рамбо.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Цепење дрва. Empty Re: Цепење дрва.

Пишување by Obibos Нед Фед 01, 2009 6:45 am

Јас цепам дрва заедно со Пашо ( ак го знајте)
Obibos
Obibos
Рамбо со нож

Age : 33
Број на мислења : 262

Вратете се на почетокот Go down

Цепење дрва. Empty Re: Цепење дрва.

Пишување by Lastojca Нед Фед 01, 2009 1:58 pm

kojgode напиша:Jас во овај спорт имам забележано еден огромен талент кај еден тип кој беше еѓуптин. Тој цепеше дрва кај мене дома заедно со својот татко и сите можни дрва и најдебелите ги исцепа без проблем. Ги цепеше со огромна брзина од 4 дрва во секунда. Него го нарекуваа рамбо.

....еден тип кој беше еѓуптин....4 дрва во секунда ..хахахаха..
Lastojca
Lastojca
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 847

Вратете се на почетокот Go down

Цепење дрва. Empty Re: Цепење дрва.

Пишување by Bleak Нед Фед 01, 2009 2:01 pm

Цепење дрва.... закон ствар смеење до солзи посебно во друштво убо е за кондиција и мускулатура Smile
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 33
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Цепење дрва. Empty Re: Цепење дрва.

Пишување by мирАл Нед Фед 01, 2009 5:29 pm

kojgode напиша:Jас во овај спорт имам забележано еден огромен талент кај еден тип кој беше еѓуптин. Тој цепеше дрва кај мене дома заедно со својот татко и сите можни дрва и најдебелите ги исцепа без проблем. Ги цепеше со огромна брзина од 4 дрва во секунда. Него го нарекуваа рамбо.
А дали бев тоа можеби јас или јас???
Razz
мирАл
мирАл
lec dudat again!
lec dudat again!

Age : 32
Број на мислења : 708
Хоби(работа) : едрење
Забавен? : најзабавен

Вратете се на почетокот Go down

Цепење дрва. Empty Re: Цепење дрва.

Пишување by Mary Jane Нед Фед 01, 2009 6:35 pm

Овој спорт треба дефинитивно да стане олимписка дисциплина.
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Цепење дрва. Empty Re: Цепење дрва.

Пишување by grgrgr Пон Фед 02, 2009 10:56 pm

ova e edno od moite omileni hobija.Obozavam da cepam prva sabajle od ko ke stanam ,a osobeno zadovolstvo mi pricinuva cepenjeto drva navecer posle 9 satot 56 min i 23 sekundi.

grgrgr
Солиден Адаптер

Age : 32
Број на мислења : 213

Вратете се на почетокот Go down

Цепење дрва. Empty Re: Цепење дрва.

Пишување by Marej Пон Фед 02, 2009 11:04 pm

Магдалена од време си беше јако цепачишче.
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

Цепење дрва. Empty Re: Цепење дрва.

Пишување by tHeJunKy Пон Фед 02, 2009 11:06 pm

Mary Jane напиша:Овој спорт треба дефинитивно да стане олимписка дисциплина.

јас мисљам дек требит да се забранит, зш ногу шумиве се сечеле слушам, и тое не е се, и прилепчани се бунеле, имало недостаток на дрвја....
tHeJunKy
tHeJunKy
Модератор
Модератор

Age : 114
Број на мислења : 759
Хоби(работа) : Гитара, фотографирање, компонирање...
Забавен? : Сто.

Вратете се на почетокот Go down

Цепење дрва. Empty Re: Цепење дрва.

Пишување by Mary Jane Вто Фед 03, 2009 12:58 am

tHeJunKy напиша:
Mary Jane напиша:Овој спорт треба дефинитивно да стане олимписка дисциплина.

јас мисљам дек требит да се забранит, зш ногу шумиве се сечеле слушам, и тое не е се, и прилепчани се бунеле, имало недостаток на дрвја....

Ам ќе се напрајт добар план, за то имат инженери. Тие ќе средет се...После исцепените дрва од Олимпијадата би можеле да се донираат на некои посиромашни луѓе.
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Цепење дрва. Empty Re: Цепење дрва.

Пишување by noviot Вто Фед 03, 2009 1:28 am

омилено хоби ми е...
noviot
noviot
Чудотворецот
Чудотворецот

Age : 74
Број на мислења : 299
Хоби(работа) : meteorolog

Вратете се на почетокот Go down

Цепење дрва. Empty Re: Цепење дрва.

Пишување by tHeJunKy Вто Фед 03, 2009 1:33 am

Mary Jane напиша:
tHeJunKy напиша:
Mary Jane напиша:Овој спорт треба дефинитивно да стане олимписка дисциплина.

јас мисљам дек требит да се забранит, зш ногу шумиве се сечеле слушам, и тое не е се, и прилепчани се бунеле, имало недостаток на дрвја....

Ам ќе се напрајт добар план, за то имат инженери. Тие ќе средет се...После исцепените дрва од Олимпијадата би можеле да се донираат на некои посиромашни луѓе.

абе ко шо гледаш, на многу дечки им е хоби, омилен спорт...многу шуми ќе се испоарчет...а сиромашнине...епа нек му ја мислет...нек имат за нив олимпијада кој е посиромаф, и најсиромајот нек добијат 2 дрва...wtf?!!??!?! Suspect
tHeJunKy
tHeJunKy
Модератор
Модератор

Age : 114
Број на мислења : 759
Хоби(работа) : Гитара, фотографирање, компонирање...
Забавен? : Сто.

Вратете се на почетокот Go down

Цепење дрва. Empty Re: Цепење дрва.

Пишување by mn jak coek Сре Фед 04, 2009 1:30 am

A da za cepanjeto,mi se bendisuva ovaa tema.Pa se razbira cepam i jas ne samo vo slobodno vreme tuku i ko ke sum zafatena,sve ostavam za drvata,pro drvata da se zgrizeni posle se drugo.

mn jak coek
Адаптер4е

Age : 32
Број на мислења : 11

Вратете се на почетокот Go down

Цепење дрва. Empty Re: Цепење дрва.

Пишување by FalcoN eYe Пет Фед 13, 2009 4:59 am

секое утро станвам рано...цепам дрва...палам огнот...и одам нашкола
FalcoN eYe
FalcoN eYe
Солиден Адаптер

Age : 33
Број на мислења : 105

Вратете се на почетокот Go down

Цепење дрва. Empty Re: Цепење дрва.

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот