Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Кој мислит дека треба да се укине Спорт како предмет нашкола?

+9
мирАл
Lastojca
корун
Болиглава
kojgode
Angelic
lost girl
The Breaking Dawn
mali
13 posters

Go down

Кој мислит дека треба да се укине Спорт како предмет нашкола? Empty Кој мислит дека треба да се укине Спорт како предмет нашкола?

Пишување by mali Пон Окт 19, 2009 9:08 pm

Кој мислит дека треба да се укине Спорт како предмет нашкола? Mordistsportklein

mali
Адаптер4е

Age : 1123
Број на мислења : 20
Забавен? : дефинитивно не

Вратете се на почетокот Go down

Кој мислит дека треба да се укине Спорт како предмет нашкола? Empty Re: Кој мислит дека треба да се укине Спорт како предмет нашкола?

Пишување by mali Пон Окт 19, 2009 9:09 pm

Мисљам дека не треба да се укине туку да се забранит!!!!!!!!!!!!!

mali
Адаптер4е

Age : 1123
Број на мислења : 20
Забавен? : дефинитивно не

Вратете се на почетокот Go down

Кој мислит дека треба да се укине Спорт како предмет нашкола? Empty Re: Кој мислит дека треба да се укине Спорт како предмет нашкола?

Пишување by The Breaking Dawn Пон Окт 19, 2009 9:11 pm

мене и онака ми е укинат. Зоран ми е ама оние шо се кај Влатче....
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Кој мислит дека треба да се укине Спорт како предмет нашкола? Empty Re: Кој мислит дека треба да се укине Спорт како предмет нашкола?

Пишување by lost girl Пон Окт 19, 2009 9:11 pm

хахахаха иако сега неам спорт (фала богу) се сложвам со тебе Very Happy
lost girl
lost girl
Адаптер во подем

Age : 33
Број на мислења : 49

http://www.myspace.com/monikathefreak

Вратете се на почетокот Go down

Кој мислит дека треба да се укине Спорт како предмет нашкола? Empty Re: Кој мислит дека треба да се укине Спорт како предмет нашкола?

Пишување by mali Пон Окт 19, 2009 9:12 pm

хаха јас кај Јаманди.......... умрев морав дури дра пати да вежбам

mali
Адаптер4е

Age : 1123
Број на мислења : 20
Забавен? : дефинитивно не

Вратете се на почетокот Go down

Кој мислит дека треба да се укине Спорт како предмет нашкола? Empty Re: Кој мислит дека треба да се укине Спорт како предмет нашкола?

Пишување by mali Пон Окт 19, 2009 9:13 pm

нешто разлошен е само запишвит Shocked

mali
Адаптер4е

Age : 1123
Број на мислења : 20
Забавен? : дефинитивно не

Вратете се на почетокот Go down

Кој мислит дека треба да се укине Спорт како предмет нашкола? Empty Re: Кој мислит дека треба да се укине Спорт како предмет нашкола?

Пишување by Angelic Пон Окт 19, 2009 9:15 pm

^ aуу... и то како. :@

*
Јас мислам дека не требат да се укинит. Океј предмет е.. плус само описно се оценуват Smile
Angelic
Angelic
ex Rainbow*

Age : 32
Број на мислења : 713

Вратете се на почетокот Go down

Кој мислит дека треба да се укине Спорт како предмет нашкола? Empty Re: Кој мислит дека треба да се укине Спорт како предмет нашкола?

Пишување by kojgode Пон Окт 19, 2009 9:16 pm

Нас ни е Влатче. Одговорот е очигледен.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Кој мислит дека треба да се укине Спорт како предмет нашкола? Empty Re: Кој мислит дека треба да се укине Спорт како предмет нашкола?

Пишување by Angelic Пон Окт 19, 2009 9:17 pm

Пооовеќеее од тоаааааа ! :D
Angelic
Angelic
ex Rainbow*

Age : 32
Број на мислења : 713

Вратете се на почетокот Go down

Кој мислит дека треба да се укине Спорт како предмет нашкола? Empty Re: Кој мислит дека треба да се укине Спорт како предмет нашкола?

Пишување by Болиглава Пон Окт 19, 2009 9:19 pm

Да имавме асолни сали, соблекувални, топки и триста други работи ко шо би требало ќе вежбав секој час. Не вака 13 класа вежбаме во салана, кој со старки, кој со мартинки.
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 32
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Кој мислит дека треба да се укине Спорт како предмет нашкола? Empty Re: Кој мислит дека треба да се укине Спорт како предмет нашкола?

Пишување by корун Пон Окт 19, 2009 9:20 pm

Јас не сум за укинвење на предметов, туку за менвење на програмава шо од пред Тито со по 30 часа гимнастика и слично.
Шо е до мене пубо ми е физичко одколку веронаука да имам...
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Кој мислит дека треба да се укине Спорт како предмет нашкола? Empty Re: Кој мислит дека треба да се укине Спорт како предмет нашкола?

Пишување by mali Пон Окт 19, 2009 9:20 pm

озбилно салата ни е катастрофа и треба да се среди.....и ако то се случи јас сепак немат да вежбам хахаха од принцип ххахаа

mali
Адаптер4е

Age : 1123
Број на мислења : 20
Забавен? : дефинитивно не

Вратете се на почетокот Go down

Кој мислит дека треба да се укине Спорт како предмет нашкола? Empty Re: Кој мислит дека треба да се укине Спорт како предмет нашкола?

Пишување by Angelic Пон Окт 19, 2009 9:21 pm

Ете Корун, како ти би сакал да се одвиват часот? :D
Angelic
Angelic
ex Rainbow*

Age : 32
Број на мислења : 713

Вратете се на почетокот Go down

Кој мислит дека треба да се укине Спорт како предмет нашкола? Empty Re: Кој мислит дека треба да се укине Спорт како предмет нашкола?

Пишување by Lastojca Пон Окт 19, 2009 9:24 pm

не требит да се укинит уба работа само требит да се сменет некој работи или да е изборен и тие шо ке изберет да имет услови и посериозно да го сфатет предметот иначе јас сакам физичко ама ретко вежбам ради сиве работи погоре шо ги имате наведено
Lastojca
Lastojca
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 847

Вратете се на почетокот Go down

Кој мислит дека треба да се укине Спорт како предмет нашкола? Empty Re: Кој мислит дека треба да се укине Спорт како предмет нашкола?

Пишување by корун Пон Окт 19, 2009 9:30 pm

Angelic напиша:Ете Корун, како ти би сакал да се одвиват часот? :D

Спорт по слободен избор, загревање од 5 минути, и професор шо ке можам да го поднесам. Кој мислит дека треба да се укине Спорт како предмет нашкола? Icon_biggrin
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Кој мислит дека треба да се укине Спорт како предмет нашкола? Empty Re: Кој мислит дека треба да се укине Спорт како предмет нашкола?

Пишување by мирАл Пон Окт 19, 2009 9:51 pm

јас мислам да го укинет Влатче, нека го разрешат Кој мислит дека треба да се укине Спорт како предмет нашкола? Icon_smile
мирАл
мирАл
lec dudat again!
lec dudat again!

Age : 32
Број на мислења : 708
Хоби(работа) : едрење
Забавен? : најзабавен

Вратете се на почетокот Go down

Кој мислит дека треба да се укине Спорт како предмет нашкола? Empty Re: Кој мислит дека треба да се укине Спорт како предмет нашкола?

Пишување by tHeJunKy Пон Окт 19, 2009 10:15 pm

Јас не мисљам бе, закон е спорт хехехе. Уш то да го укинет и ќе почниме со бастумчиња да се потпираме и такви работи. Така нешто.
tHeJunKy
tHeJunKy
Модератор
Модератор

Age : 114
Број на мислења : 759
Хоби(работа) : Гитара, фотографирање, компонирање...
Забавен? : Сто.

Вратете се на почетокот Go down

Кој мислит дека треба да се укине Спорт како предмет нашкола? Empty Re: Кој мислит дека треба да се укине Спорт како предмет нашкола?

Пишување by Mary Jane Пон Окт 19, 2009 10:30 pm

Не ми се интересни ниеден од спортојве шо ги вежбаме (освен ко играме кошарка женскиве и ко се кавкалиме ко ненормални). Проф. не гњавит ЕПТЕН со то дали сме носеле бициклистички и многу се нервират ак не видит по тренерки (не дај боже да носиш мајца во боја...е тогаш...ќе имат пожестока расправија). Тамам годинава се израдвав шо сме 12 женски во клас (демек ќе имавме место во соблекувална), ко разбрав дека спорт ќе иаме 3 часа и ми стана јасно дека ќе има борба за кислород. Позитивната работа кај овој спорт е се од горенаведеново, зато шо прави да сфатиме дека нашиов образовен систем е баш за нигде.
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Кој мислит дека треба да се укине Спорт како предмет нашкола? Empty Re: Кој мислит дека треба да се укине Спорт како предмет нашкола?

Пишување by tHeJunKy Пон Окт 19, 2009 10:34 pm

Абе вие прајте муабет за професорине по спорт, тие се посебна појава. Тие ти се суштества, без 2 грама мозок, значи шо не учеле АМИ си трчкарале и завршиле факултет за трчање. Е тој ман сеа ми се прајт паметњакович и ќе ми пишел неоправдани ако не сум вежбал, ќе ме паднел или незнам шо.[е сега и ние претервиме понекогаш(со невежбање), ама то е сигурно од програмата за тој час].

А сега мојте да продолжите за часот Спорт. Smile
tHeJunKy
tHeJunKy
Модератор
Модератор

Age : 114
Број на мислења : 759
Хоби(работа) : Гитара, фотографирање, компонирање...
Забавен? : Сто.

Вратете се на почетокот Go down

Кој мислит дека треба да се укине Спорт како предмет нашкола? Empty Re: Кој мислит дека треба да се укине Спорт како предмет нашкола?

Пишување by mali Пон Окт 19, 2009 10:38 pm

СПОРТ МОРА ДА СЕ ЗАБРАНИ КАКО НАСТАВЕН ПРЕДМЕТ!!!!!! ДОСТА БЕШЕ МАЛТЕТИРАЊЕТО НА НЕВИНИ УЧЕНИЦИ!!!!! ОД УТРЕ НА ПОНАТАКА НИКОЈ ДА НЕ ВЕЖБАТ ВО ЗНАК НА ПРОТЕСТ!!!!!! Very Happy

mali
Адаптер4е

Age : 1123
Број на мислења : 20
Забавен? : дефинитивно не

Вратете се на почетокот Go down

Кој мислит дека треба да се укине Спорт како предмет нашкола? Empty Re: Кој мислит дека треба да се укине Спорт како предмет нашкола?

Пишување by Mary Jane Пон Окт 19, 2009 10:38 pm

Не е само за проф. туку за целиот час ко целина. Прво, ние сме толкаво школо, а неаме услови саглам да се спроведи еден час. Плус, нас не ни е описна оценката...
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Кој мислит дека треба да се укине Спорт како предмет нашкола? Empty Re: Кој мислит дека треба да се укине Спорт како предмет нашкола?

Пишување by tHeJunKy Пон Окт 19, 2009 10:41 pm

Ние сме толкаво школо шо немаме услови за ниеден час. Оптимално е да имат по 20 ученици во училница, вака ретко кој професор мојт да постигнит ниво на тишина во училницата, и да мојт да предават,а поќе од 90% да го слушет.
А за малиов, да му објаснам нешто: кј влатче лани бојкотиравме 2 часа и јадовме 50 неоправдани(мене ми намали поведение со то).
tHeJunKy
tHeJunKy
Модератор
Модератор

Age : 114
Број на мислења : 759
Хоби(работа) : Гитара, фотографирање, компонирање...
Забавен? : Сто.

Вратете се на почетокот Go down

Кој мислит дека треба да се укине Спорт како предмет нашкола? Empty Re: Кој мислит дека треба да се укине Спорт како предмет нашкола?

Пишување by Mary Jane Пон Окт 19, 2009 11:01 pm

Лек немат. Ќе издржиме година-две и после на факс ко луѓе ќе си живејме (нема да влечкам најлони со патики и бели мајци.)
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Кој мислит дека треба да се укине Спорт како предмет нашкола? Empty Re: Кој мислит дека треба да се укине Спорт како предмет нашкола?

Пишување by комшивка Вто Окт 20, 2009 1:56 am

не сум да го укинет зш често баш ми е ко релаксација да се изнатрчам после 6 сати седење в клупа, единствено ми пречит шо проф. многу не малтретират и се трудит од нас да напрајт професионални атлетичари, гимнастичари и се останато... мојт да бидит малце по фер, инаку не сум за укинвење.
комшивка
комшивка
Адаптериште

Age : 33
Број на мислења : 846

Вратете се на почетокот Go down

Кој мислит дека треба да се укине Спорт како предмет нашкола? Empty Re: Кој мислит дека треба да се укине Спорт како предмет нашкола?

Пишување by METALBOY Нед Дек 06, 2009 10:52 pm

јас не сум за укинвење, зш ми овозможвит да се изнатрчам и колку толку да сум во кондиција шо ке ми требит за покасно, иначе голем проблем е шо сме по два, а во петок и по три класа ама то е. А во врска со професориве некогаш ко ке не "мачет" по казна заради нешто...да мачење е, умирам од досада, неколку пати им има речено да ми дает некакви тренинзи за настрана да вежбам, ама абер немет....
METALBOY
METALBOY
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 992
Хоби(работа) : офтопик
Забавен? : Не, забрзан

Вратете се на почетокот Go down

Кој мислит дека треба да се укине Спорт како предмет нашкола? Empty Re: Кој мислит дека треба да се укине Спорт како предмет нашкола?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот