Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Позајмување

+5
Ane
мирАл
Џајко
kojgode
Angelic
9 posters

Go down

Позајмување Empty Позајмување

Пишување by Angelic Вто Окт 13, 2009 9:39 pm

Дали позајмувате ваша облека, модни додатоци, шминки и сл. на вашите блиски?
Ви смета кога ќе ви побараат нешто?
Дали вие позајмувате од некого?


Позајмување Mno0045l
Angelic
Angelic
ex Rainbow*

Age : 32
Број на мислења : 713

Вратете се на почетокот Go down

Позајмување Empty Re: Позајмување

Пишување by kojgode Вто Окт 13, 2009 10:36 pm

Иам позајмено облека ама не практикувам то. Не сакам облека да давам многу многу. А не ни барам. Незнам зш ама неубо ми е. А пари, цда и слично работи радо би.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Позајмување Empty Re: Позајмување

Пишување by Џајко Вто Окт 13, 2009 10:43 pm

Иам и земено и позајмено во некој неизлезни случаи, ама не практикувам. Појке женска работа ми е то :D
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 33
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

Позајмување Empty Re: Позајмување

Пишување by Angelic Сре Окт 14, 2009 1:35 pm

- Значи кога станува збор за позајмување на облека од другарки и
пошироко - то не го прам, не сакам, едноставно не сакам да бидам во
нечија облека, да ме гледаат во неа и слично.
Ама на пример од сестра ми Maрија она ептен земам - враќам облека :D Шо е и нормално, и јас и давам неа Smile))

Лично, нејќам да позајмувам облека. Ни ташни, ни марами, ни убетки.
Angelic
Angelic
ex Rainbow*

Age : 32
Број на мислења : 713

Вратете се на почетокот Go down

Позајмување Empty Re: Позајмување

Пишување by мирАл Сре Окт 14, 2009 4:40 pm

Иам позајмено и би позајмил на близок другар ак ми речит, Незгодно ми е да позајмвам ама позајмвам хаха Позајмување Icon_razz се заебавам
мирАл
мирАл
lec dudat again!
lec dudat again!

Age : 32
Број на мислења : 708
Хоби(работа) : едрење
Забавен? : најзабавен

Вратете се на почетокот Go down

Позајмување Empty Re: Позајмување

Пишување by Ane Сре Окт 14, 2009 5:22 pm

Да понекогаш им позајмувам на поблиски личности, а и јас исто така позајмувам од нив понекогаш ама шознам некако и незгодно ми е...а и да ми сметат некогаш ко ќе ми побарет нешо со нејкам да го дам или пак е од сестрами.
Ane
Ane
Солиден Адаптер

Age : 31
Број на мислења : 179

Вратете се на почетокот Go down

Позајмување Empty Re: Позајмување

Пишување by Болиглава Сре Окт 14, 2009 6:14 pm

Јас позајмвам облека на другари единствено ко ќе играме криш-миш за пасачот да го изгорит лончето т.е. претечит млекото.
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 32
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Позајмување Empty Re: Позајмување

Пишување by Mary Jane Сре Окт 14, 2009 9:08 pm

Освен книги, пари и бижутерија, друго нишо не позајмувам. Гадно ми е облека да разменвам.
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Позајмување Empty Re: Позајмување

Пишување by tHeJunKy Пет Окт 16, 2009 9:29 am

Освен пенкало, и еднаш појачало, друго ништо немам и непозајмвам, а и ништо не барам, практикувам да имам све и да сум задоволен со то шо го имам(колку филозофски Razz)
tHeJunKy
tHeJunKy
Модератор
Модератор

Age : 114
Број на мислења : 759
Хоби(работа) : Гитара, фотографирање, компонирање...
Забавен? : Сто.

Вратете се на почетокот Go down

Позајмување Empty Re: Позајмување

Пишување by kojgode Пет Окт 16, 2009 10:35 am

И крстозбори не позајмува./\
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Позајмување Empty Re: Позајмување

Пишување by комшивка Пет Окт 16, 2009 12:25 pm

не практикувам да позајмувам освен ако ми побарет мене нешто па да не ги одбијам... се десило нешо бижутерија или ташна ова она, то да..
комшивка
комшивка
Адаптериште

Age : 33
Број на мислења : 846

Вратете се на почетокот Go down

Позајмување Empty Re: Позајмување

Пишување by tHeJunKy Пет Окт 16, 2009 12:32 pm

Напишав нешто и ми снема нет баш ко кликнав да се праќат, а то беше нешто вака:

@kojgode
" Embarassed не позајмвам ни корици со тетки, а уш помалце судоку ак имат во крстозборот."
tHeJunKy
tHeJunKy
Модератор
Модератор

Age : 114
Број на мислења : 759
Хоби(работа) : Гитара, фотографирање, компонирање...
Забавен? : Сто.

Вратете се на почетокот Go down

Позајмување Empty Re: Позајмување

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот