Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Партнери

4 posters

Go down

Партнери Empty Партнери

Пишување by Angelic Вто Окт 13, 2009 3:55 pm

(ај ај - читнете ја статијава)

Мажите губат интерес за девиците?


Продажбата на невиноста е мошне актуелна во последно време. Бројните огласи кои што може да се најдат на мрежата, повеќе не се исклучок туку правило. Неодамна една германска студентка која што ја стави на аукција својата невиност, доби наредба да плати данок за својата „продажба“.
Луѓето имаат право да прават што сакаат со своето тело, но јавното мислење
најчесто ги осудува девојките кои што се определиле да ја продадат невиноста. Модерните жени повеќе не ја чуваат својата невиност, а и искусните мажи повеќе не бараат девојка која што е невина. Постојат многу дискусии околу оваа тема. На интернет може да се најдат многу дискусии поврзани со оваа тема, каде девојките зборуваат за својата невиност. Најчестите фрази кои што може да се најдат се „Девојки, веќе имам 20 години, а уште не сум имала секс“ или „“Почнав да се забавувам со едно момче, но ме остави кога дозна дека сум девица“.
Од некоја причина луѓето мислат дека девиците самите се виновни за тоа што се уште се невини, бидејќи се однесуваат ладно, но никој не ја гледа причината во мажите. Според сексолозите невиноста претходно не предизвикувала вакви проблеми. Во денешно време многу малку луѓе ја губат невиноста, веднаш по венчавката. Но, од друга страна многу малку мажи се подготвени да се соочат со одговорноста да бидат први во животот на една жена. После сè потребно е големо внимание. Како по правило, повеќето мажи сонуваат за секс каков што може да видат во филмовите за возрасни. Најчесто мажите се плашат дека ќе ја повредат девојката, па затоа ги избегнуваат проблемите. Модерниот начин на живот и стресот, уште повеќе го продлабочуваат проблемот.
Младите мажи сакаат поискусни жени кои што може да ги воведат во светот на сексуалните задоволства, па поради тоа младите девици се чувствуваат запоставено. Поради некоја причина мажите се чувствуваат непријатно кога треба да имаат врска со девица. Ова особено се однесува на
постарите девици кои својата невиност ја губат на 25-27 години. Податоците покажуваат дека само мал процент од девојките кои што го чекаат вистинскиот, навистина го наоѓаат, а другите остануваат сами. Многу млади жени го имале своето право сексуално искуство со момче на нивна возраст 17-20 години, или со постари мажи на возраст од 30-35 години. Моменталната ситуација е поинаква. Младите девојки сакаат да стапат во сексуален
однос со момчиња од 16 години.
Сепак, можеби малку се заборава дека стапувањето во сексуална активност е мошне важен дел од сечиј живот. Освен тоа во денешно време изборот на погрешен партнер би можел да остави негативни последици врз женската, а воедно и човечката сексуалност. Не станува збор само за непланираните
бремености, туку и за многуте сексуално преносливи болести кои доколку не се користи соодветна заштита, може да нанесат сериозна штета. Нагонот за секс е дел од природата, па затоа определбата кога некој ќе стапи во сексуален однос, останува прашање на личен избор.

*
Дали вие машките губите интерес за девиците?

Дали сакате девици или веќе сексуално активни девојки?

Дали мажот секогаш сака на жената да и бидат прв, а на жените секогаш мажот да им биде последен?

Како ги гледате жените кои менуваат повеќе партнери (ете во поголем период), а како мажите?

Дали жените и мажите ја кажуваат вистинската бројка на тоа колку партнери имале?
Angelic
Angelic
ex Rainbow*

Age : 32
Број на мислења : 713

Вратете се на почетокот Go down

Партнери Empty Re: Партнери

Пишување by Џајко Вто Окт 13, 2009 5:47 pm

зошто не измачуваш?? ќе ја читнам после сеа неам време стварно Smile
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 33
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

Партнери Empty Re: Партнери

Пишување by корун Вто Окт 13, 2009 7:28 pm

Не читав нишо, само ке одговарам:
1. Ак е невина и во понашање, да се осеќам ко да одам со 5тооделенче - губам интерес, иначе не.
2. Девици со догледен датум на преминвење во другава група ми е мене најинтересно.
3. Не знам
4. Или е уба или е фока.
5. Зависит кога, како и на кој...
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Партнери Empty Re: Партнери

Пишување by Angelic Чет Окт 15, 2009 4:25 pm

Според мене, машките никогаш нема да изгубат интерес за девиците, тоа е
неповторлив подарок, нешто што многу значи. Е сега - ако дечкото сака
секс за една вечер - нормално дека нема да сака девица - сигурно нема
да сака да ја слуша девојката кај шо викат: Немој, ме болит; туку ќе си
барат некоја искусна - да си се задоволит тој... па ако можит и неа...
Четвртото
и петтото прашање ќе ги изоставам, ама на последното ќе одговорам..
Девојката никогаш не ја кажува точната бројка, a мажите... мажите уште
помалку!! Жените - за да не бидат оговарани и посрамени, а мажите за да
си го кренат егото што е можно повеќе.
Angelic
Angelic
ex Rainbow*

Age : 32
Број на мислења : 713

Вратете се на почетокот Go down

Партнери Empty Re: Партнери

Пишување by мирАл Пет Окт 16, 2009 5:49 pm

И јас мислам дека машкиве секогаш ќе плачат за девици. Партнери Icon_razz
Иам читано дека колку појќе жените си ја чувет невиноста то појќе ги болит за прв пат, дури и на машкото го болело--> па можда е то причината со големи наводници
мирАл
мирАл
lec dudat again!
lec dudat again!

Age : 32
Број на мислења : 708
Хоби(работа) : едрење
Забавен? : најзабавен

Вратете се на почетокот Go down

Партнери Empty Re: Партнери

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот