Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Коктели

Go down

Коктели Empty Коктели

Пишување by Angelic Сре Сеп 02, 2009 9:35 pm

Кој коктели ги сакате најмногу?
Дај кажете некој рецепт Smile и слики ако можит Smile
Angelic
Angelic
ex Rainbow*

Age : 32
Број на мислења : 713

Вратете се на почетокот Go down

Коктели Empty Re: Коктели

Пишување by Angelic Сре Сеп 02, 2009 9:36 pm

На шанков кај шо работев имав прилика да пробам некој коктели.
Pina Colada ми е најнеубав, најблаг, поради румот.
Mojito - доста освежителен, ама имат и поубави и од него.
Ilussion - овој го сакам многу, ептен е освежителен.
Sex on the beach - океј коктелче.
Purple Love - is the best.
Long Island - најнајНАЈалкохолниот пијалок, еден мојт комотно да те здрвит!!
Состојки: текила, виски, вотка, џин, бел рум, кока кола и на крај цеден портокал или лимон. Laughing
Angelic
Angelic
ex Rainbow*

Age : 32
Број на мислења : 713

Вратете се на почетокот Go down

Коктели Empty Re: Коктели

Пишување by Angelic Сре Сеп 02, 2009 9:40 pm

Tequila Sunrise

Потребни состојки:
50мл текила
сок од портокал
1.8мл Grenadine сируп

Подготовка:
Ставете ја текилата во чаша со лед и потоа додадете го сокот од портокал.
Измешајте. Потоа додадете го и Grenadine сирупот набрзина со вертикално
превртување на шишето. Декорирајте со сламка, чадорче и портокал.
Коктели Tequilasunrise

*

Космополитен (Cosmopolitan)

Потребни ти се:

* 30 ml водка
* 15 ml Triple Sec или било кој друг ликер со вкус на портокал (Curaçao, Cointreau, Grand Marnier)
* 15 ml Rose's сок од лимета (може и сок од цитрон)
* 15 ml сок од боровинка

Коктели Cosmopoliten
Angelic
Angelic
ex Rainbow*

Age : 32
Број на мислења : 713

Вратете се на почетокот Go down

Коктели Empty Re: Коктели

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот