Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

(Не) Доверба.

2 posters

Go down

(Не) Доверба. Empty (Не) Доверба.

Пишување by Angelic Пет Јун 05, 2009 1:14 pm

Некој ќе рече: Сакајте се, љубете се - то е најважно.
Да, важно е да има взаемна љубов.. но што ако таа биде моментно срушена поради недоверба? Тоа ли е љубов? Постојано сомневање, безпотребни нервози итн.
Нормално, зависи и какви карактеристики носат партнерите.

јас едно ќе кажам
Сомнежот е совршен убиец на љубовта.
Angelic
Angelic
ex Rainbow*

Age : 32
Број на мислења : 713

Вратете се на почетокот Go down

(Не) Доверба. Empty Re: (Не) Доверба.

Пишување by RoTkViCa Пет Јун 05, 2009 5:35 pm

хахах потполно се согласувам...нема љубов со сомнеж, ако некого сакаш, треба да му веруваш , а ако се било фарса, ТИ ГУБИШ никој друг Smile
RoTkViCa
RoTkViCa
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 723
Хоби(работа) : Аеробик,возење ролери,слушање музика и дружење на форумчево :D
Забавен? : хм....оценете сами

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот