Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Travian

2 posters

Go down

Travian Empty Travian

Пишување by корун Пон Јун 01, 2009 1:21 pm

Пошо се опседнав во последно време, ево нека имат една тема во нејзина чест. Језда е иста ко сите останати (Империа, Трајвал Ворс и слично) ја засакав ради то шо беше графички едноставна и плус Ате ака Ате7 ака Одисеј ми пушташе ресурси и ме пикна во алијанса. Ако имат некое друго играчиште на .com сервер 1 или на 3x хрватски нека се пријавит слободно...За регистрација:
http://s1.travian.com - .com сервер 1
http://speed.travian.com.hr - 3x хрватски
http://www.travian.com - стандард страна.


Travian Www.travian.us
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Travian Empty Re: Travian

Пишување by Odyssey Вто Јун 02, 2009 11:00 am

Јас сум крив шо те навлеков на оваја дрога... Ај ти пракам ресорси ако имам во пазарон луѓе..
Odyssey
Odyssey
Резидент ДискоЏокеј
Резидент ДискоЏокеј

Age : 67
Број на мислења : 594
Хоби(работа) : Dj

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот