Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Македонски песни со акорди

2 posters

Go down

Македонски песни со акорди Empty Македонски песни со акорди

Пишување by karov Саб Апр 11, 2009 9:11 pm

Makedonski zabavni i narodni pesni so Akordi


Последната промена е направена од корун на Пон Апр 13, 2009 3:23 pm. Мислењето е променето 1 пати (Reason for editing : кирилица пиши)
karov
karov
Адаптер во подем

Age : 33
Број на мислења : 60

Вратете се на почетокот Go down

Македонски песни со акорди Empty Re: Македонски песни со акорди

Пишување by TONI Вто Апр 28, 2009 11:38 am

епа дечки ак сакате некоја побарајте со акорди па можда ќе ви ја пратам.
Еве сега еден мој избор
C G F G C
Една ѕвезда ми шепоти дали си блесок што постои
трепет од крилја на гулаби в срце ми создава бол
F C E Am
Дали може љубовта ноќва да ја продолжи
F C G
дали може да ја задржи

C E Am
реф: Ја имам само ноќва да бидам јас со неа
F Dm G
и не знам дали можам да заборавам
C E Am
во гради имам сонце за уште три светови
Dm F G C
ако заминеш ќе изгаснат

Илјада желби сеќавања и мечти не домечтаени
ќе носат трагови нејзини во себе цел еден век
Знам дека ќе замине денот штом ќе надојде
ќе ми рече не барај ме

реф: Ја имам само ноќва да бидам јас со неа...
TONI
TONI
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 466

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот