Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Грижа за усни

+12
METALBOY
The Breaking Dawn
Џајко
malina
Mary Jane
П.
rihanna
Lastojca
Болиглава
комшивка
Marej
Наташа
16 posters

Go down

Грижа за усни Empty Грижа за усни

Пишување by Наташа Сре Апр 08, 2009 10:29 pm

За женските:
Како ги негувате вашите усни (глуп збор ама уш поглуп е усти)?
Дали ви е битно која фирма е лабелото/сјајот/карминот (ако користите) и дали трошите ногу пари или глеате само да помините поефтино?
Шо користите најногу од горенаведениве (лабело, сјај, кармин) и зш?
За машките:
Дали користите лабело или нешо друго или ја оставате муцката на милост и немилост?
Повелете. clown
Наташа
Наташа
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 472

Вратете се на почетокот Go down

Грижа за усни Empty Re: Грижа за усни

Пишување by Marej Сре Апр 08, 2009 10:42 pm

Го обожавам Nivea Cherry она шо е темно црвено, ама појќе не се произведвит излеа, нигде го немат. Ако некој случајно видит такво, ОДМА ДА МЕ ОБАВЕСТИТ!
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

Грижа за усни Empty Re: Грижа за усни

Пишување by комшивка Сре Апр 08, 2009 10:56 pm

многу често користам лабело најчесто нивеа.. (камилица обично или зависит од моментот кое ме бендисвит најмногу од понудениот избор)
сјај за усни користам најчесто за излегвење. кармин многу ретко, или некоја понежна боја, мразам црвен кармин и то е то поглавно...
комшивка
комшивка
Адаптериште

Age : 33
Број на мислења : 846

Вратете се на почетокот Go down

Грижа за усни Empty Re: Грижа за усни

Пишување by Болиглава Сре Апр 08, 2009 11:00 pm

Ногу ретко ми пукат устава, скоро никоаш така да и неам некоја голема потреба да користам лабело.
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 32
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Грижа за усни Empty Re: Грижа за усни

Пишување by Lastojca Сре Апр 08, 2009 11:11 pm

лабело секогаш користам лип балм нормално..ако ми испукат устава случајно полудвам и клавам кремој масти некој све! сјајој мрзам...клавам кармин мн ретко и мн малце со некоја природна нијанса
Lastojca
Lastojca
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 847

Вратете се на почетокот Go down

Грижа за усни Empty Re: Грижа за усни

Пишување by rihanna Сре Апр 08, 2009 11:19 pm

лабело? користам многу ретко,само ко ке ми е испукана устава....сјај секогаш...немат минута а да неставам сјај....кармин...па да би можело да се речи дека користам ама исто многу ретко само за излегвење.....ама нормално наднего редам сјај за да изгледат поубо.... Very Happy
rihanna
rihanna
Адаптер во подем

Age : 30
Број на мислења : 53
Хоби(работа) : шминкање,шетане и најлошото шмизлање
Забавен? : па..да

Вратете се на почетокот Go down

Грижа за усни Empty Re: Грижа за усни

Пишување by П. Сре Апр 08, 2009 11:20 pm

моментално користам лип балм црвено лабело , сјај користам по некогаш, кармин исто и неам нишо против црвен кармин и то
П.
П.
Солиден Адаптер

Age : 32
Број на мислења : 132

Вратете се на почетокот Go down

Грижа за усни Empty Re: Грижа за усни

Пишување by Mary Jane Чет Апр 09, 2009 12:00 am

Сеа моментално иам од ЛипБалм од мед и млеко, инаку сјај користам од Нивеа. Плус сеа употребвам од кампањава шо си зедов - лабелце од Иванов.
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Грижа за усни Empty Re: Грижа за усни

Пишување by malina Чет Апр 09, 2009 10:41 pm

користам едно од мед и млеко мислам дека е од липбалм и едно од авон за сјај
malina
malina
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 384
Хоби(работа) : .
Забавен? : понекогаш и зависи за кого

Вратете се на почетокот Go down

Грижа за усни Empty Re: Грижа за усни

Пишување by Џајко Чет Апр 09, 2009 10:48 pm

Јас користам чоколадно од либ балм и многу ми е убо.
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 33
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

Грижа за усни Empty Re: Грижа за усни

Пишување by The Breaking Dawn Чет Апр 09, 2009 11:15 pm

Marej напиша:Го обожавам Nivea Cherry она шо е темно црвено, ама појќе не се произведвит излеа, нигде го немат. Ако некој случајно видит такво, ОДМА ДА МЕ ОБАВЕСТИТ!

еј јас вакво користам
имат се произведвет
мојш малрборо да најш или по аптекиве Laughing Laughing
едно од пешн фрутс имаше то најмн го сакав ама го немат појке Shocked
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Грижа за усни Empty Re: Грижа за усни

Пишување by METALBOY Чет Апр 09, 2009 11:16 pm

ги гризам усниве Very Happy
METALBOY
METALBOY
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 992
Хоби(работа) : офтопик
Забавен? : Не, забрзан

Вратете се на почетокот Go down

Грижа за усни Empty Re: Грижа за усни

Пишување by Angelic Чет Апр 09, 2009 11:19 pm

во последно време ништо ич не користам.. во случај ако ми се испукани усниве.. (ко ќе сум низ дома) си ставам кантарионово масло. и другиот ден шо е зборот се е океј Smile
Angelic
Angelic
ex Rainbow*

Age : 32
Број на мислења : 713

Вратете се на почетокот Go down

Грижа за усни Empty Re: Грижа за усни

Пишување by fairy Чет Апр 09, 2009 11:46 pm

јас користам сеа nivea grapefruit и многу ми е слатко и благо Smile и lip balm од мед и млеко ми е мн убо а сјај користам ама ретко, кармин ич...црвен само ставам за на концерти играорна :D
fairy
fairy
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 278

Вратете се на почетокот Go down

Грижа за усни Empty Re: Грижа за усни

Пишување by RoTkViCa Пет Апр 10, 2009 2:08 am

јас лабелце си користам, сјај порано поќе сеа порето поќе за излегвење ,а кармин мразам, ем неубо ми мирисат, ем ми е сув некако...ем шо знам хаха
RoTkViCa
RoTkViCa
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 723
Хоби(работа) : Аеробик,возење ролери,слушање музика и дружење на форумчево :D
Забавен? : хм....оценете сами

Вратете се на почетокот Go down

Грижа за усни Empty Re: Грижа за усни

Пишување by мирАл Саб Апр 11, 2009 7:23 pm

Ко ќе почнам на едрење и почвит да ми пукет усниве (од ветрот) и ставам лабело или од нивеа имат еден темно син тој е убав или липбалм шо знам јас!
А се дешават и сјај да стам (бухухухууууууу) Smile


Последната промена е направена од мирАл на Саб Апр 11, 2009 7:39 pm. Мислењето е променето 1 пати
мирАл
мирАл
lec dudat again!
lec dudat again!

Age : 32
Број на мислења : 708
Хоби(работа) : едрење
Забавен? : најзабавен

Вратете се на почетокот Go down

Грижа за усни Empty Re: Грижа за усни

Пишување by Lastojca Саб Апр 11, 2009 7:36 pm

fairy напиша:јас користам сеа nivea grapefruit и многу ми е слатко и благо Smile и lip balm од мед и млеко ми е мн убо а сјај користам ама ретко, кармин ич...црвен само ставам за на концерти играорна :D

i za latino zabavi ne zaboravaj!
Lastojca
Lastojca
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 847

Вратете се на почетокот Go down

Грижа за усни Empty Re: Грижа за усни

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот