Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Препишување

+11
sweet
Bleak
malina
Lastojca
мирАл
Наташа
Mary Jane
REGINA
Џајко
kojgode
METALBOY
15 posters

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Препишување Empty Препишување

Пишување by METALBOY Чет Мар 26, 2009 11:49 am

Колку често препишувате, кога најмногу сте препишале, нај интересно и нај стресно препишување и се околу препишување.
METALBOY
METALBOY
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 992
Хоби(работа) : офтопик
Забавен? : Не, забрзан

Вратете се на почетокот Go down

Препишување Empty Re: Препишување

Пишување by METALBOY Чет Мар 26, 2009 11:54 am

Нај јако и воедно нај интересно препишвење ми беше ко праевме тест по музичко. 7-8 души се качивме во библиотекана со педагогон, а другиве долу во училницана со професорон. Овие со професорон не можеле да мрднет, а пак ние уф, педагогон ни ги кажвеше одговорите.
Најголемата трагедија беше шо за еден бод немав петка (а најдов дека имам баш еден бод и несакаше да ми пишит) Evil or Very Mad
METALBOY
METALBOY
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 992
Хоби(работа) : офтопик
Забавен? : Не, забрзан

Вратете се на почетокот Go down

Препишување Empty Re: Препишување

Пишување by kojgode Чет Мар 26, 2009 2:31 pm

Jaс само на француски иам препишвено во основно. Сеа ич не препишвам. Прашвам, кажвам, можам да подвидам во друг тест, ама онакво препишвење од дома спреман ова она, НЕ.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Препишување Empty Re: Препишување

Пишување by Џајко Чет Мар 26, 2009 2:53 pm

Све живо, па и диво препишвам, кажвам, прашвам, го заебвам школскиов систем :D
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 33
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

Препишување Empty Re: Препишување

Пишување by REGINA Чет Мар 26, 2009 7:54 pm

веќе имам стаШ од то препишвење. За секоја писмена, тестче, контролно или шо да е... морат да имам таква артилерија со мене за сваки случај.
а најјако препишвење ми беше на тестојте по економија и менаџмент... па ми беше жал да препишвам појќе и остајв.
за кажвење никој немојт од мене да се пожалит дека не кажвам... пошо ако можам да помогнам, помагам.
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 33
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Препишување Empty Re: Препишување

Пишување by METALBOY Чет Мар 26, 2009 8:42 pm

Денес праевме информатика и од предходнион клас ни ги имаја кажано одговорите. Е тука беше заебанцијата, тие се најслабиот клас и кој знајт кој им кажал на мојве, 50% ако не и појке грешни беа. Само тие шо не ги знаев ги препишав, све друго сам. (малку глупо звучит, ама не знаев дека ке прајме тест) Evil or Very Mad
METALBOY
METALBOY
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 992
Хоби(работа) : офтопик
Забавен? : Не, забрзан

Вратете се на почетокот Go down

Препишување Empty Re: Препишување

Пишување by Mary Jane Чет Мар 26, 2009 11:54 pm

Музичко ќе препишвев демек, ама една другарка ми ги објасна ноти ова она и немаше потреба. Инаку секоаш од мене се очекуват да поткажвам, а најмногу на ликовно годинава. Покрај мојата очеквам 3-4 петки околу мене шо седеа. А мразам некој на тест по математика ко ќе ме прекинвит и никоаш не кажвам математика.
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Препишување Empty Re: Препишување

Пишување by REGINA Пет Мар 27, 2009 12:07 am

за разлика од мери џејн, математика ко ќе се прајт писмена... тоаш сите мене ми се "најдобри" другари/другарки...
ама ај, неможам да не им кажвам, пошо и онака за 10 мин веќе ја имам решено и проверено мојата писмена 5 пати.
Така да и остатокот од солидните оценки на писмениве по матем. во класов се по моја заслуга.
Некој ќе речит глупа сум шо им кажвам, а јас сум таја шо одам на спремање, губам време, сати, ова она... ама то е поимот колегијалност. =(искористување од страна на другите) хехехе
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 33
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Препишување Empty Re: Препишување

Пишување by Наташа Пет Мар 27, 2009 12:13 am

Само музичко и ликовно препишвам и еднуш македонски од а4 формат лист. cheers
А еден шо учит со мене на тест историја од учебник препишвеше и не го фати. А еден друг, два пати годинава се обиде да препишит, досеа немаше пробано и два пати го фатија. Neutral И за препишвење требит таленат бе...
Наташа
Наташа
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 472

Вратете се на почетокот Go down

Препишување Empty Re: Препишување

Пишување by Mary Jane Пет Мар 27, 2009 12:17 am

Наташа напиша:Само музичко и ликовно препишвам и еднуш македонски од а4 формат лист. cheers
А еден шо учит со мене на тест историја од учебник препишвеше и не го фати. А еден друг, два пати годинава се обиде да препишит, досеа немаше пробано и два пати го фатија. Neutral И за препишвење требит таленат бе...

Јас мислам дека не го поседувам.
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Препишување Empty Re: Препишување

Пишување by Наташа Пет Мар 27, 2009 12:25 am

Иии сеа ми текна во осмо колку не ме биваше само... препишвев на тест историја, ни опна Јоцо, или како и да се викаше... Колку заборавам еј, убо и листот под газ и до пенџере, и барам годината таму и сум седела на нејзе и ме глеат... Крстескааа, немој да пливаш ногу дан се удајш.. Хах.. tongue
Наташа
Наташа
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 472

Вратете се на почетокот Go down

Препишување Empty Re: Препишување

Пишување by мирАл Пет Мар 27, 2009 5:49 pm

Последно препишвев четвртокот на Италјански! Абер немав, фала му на бога имав бек ап и изнарешив!
А најголемата глупост шо ја напишав на писменава е дека Венеција имала 165 плоштади кои се вкрстуваат во 365 точки!

Ева четкава
мирАл
мирАл
lec dudat again!
lec dudat again!

Age : 32
Број на мислења : 708
Хоби(работа) : едрење
Забавен? : најзабавен

Вратете се на почетокот Go down

Препишување Empty Re: Препишување

Пишување by Lastojca Пет Мар 27, 2009 5:55 pm

препишвам да! во последно време формули и задачи математика! имам препишвено многу од ливчиња од секакви глупости лево десно горе долу све..и македонски веќе е традиција да се препишвит на писмени и покрај то шо сама ги пишам ..морам да препишам!
Lastojca
Lastojca
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 847

Вратете се на почетокот Go down

Препишување Empty Re: Препишување

Пишување by malina Пет Мар 27, 2009 5:58 pm

оооооооооооооооо не да препишвам,досега не сум бидена на писмена без ливче секогаш си носам со себе за секој случај,а најмногу препишвам македонски зш никогаш и покрај то шо си ги пишам составине сама не можам да го напишам истиот состав на писмена и си користам ливчиња за препишвење
malina
malina
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 384
Хоби(работа) : .
Забавен? : понекогаш и зависи за кого

Вратете се на почетокот Go down

Препишување Empty Re: Препишување

Пишување by мирАл Пет Мар 27, 2009 6:00 pm

А да македонски ко праевме писмена понеделник го напишав на компјутер и мониторон он/ оф го збудалев. Јако е Smile
(абе остај се)
мирАл
мирАл
lec dudat again!
lec dudat again!

Age : 32
Број на мислења : 708
Хоби(работа) : едрење
Забавен? : најзабавен

Вратете се на почетокот Go down

Препишување Empty Re: Препишување

Пишување by METALBOY Пет Мар 27, 2009 10:12 pm

^јако е де Very Happy
METALBOY
METALBOY
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 992
Хоби(работа) : офтопик
Забавен? : Не, забрзан

Вратете се на почетокот Go down

Препишување Empty Re: Препишување

Пишување by Bleak Саб Мар 28, 2009 4:05 am

Секакви методи на препишување... не ми ни теквит на сите... Very Happy Денес се изнервираф ногу... Very Happy ни ги даде процесно управување писменине од 6 прасања 5 преписаф 100% точни... намерно не сите а можеф... и копилено 2 на 3 ми стегна... Twisted Evil
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 33
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Препишување Empty Re: Препишување

Пишување by METALBOY Чет Апр 02, 2009 2:20 pm

Денес препишав ликовно само имаше еден проблем, заборајв уш една лекција да стам и...знајте шо се деси, не го дорешив...
METALBOY
METALBOY
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 992
Хоби(работа) : офтопик
Забавен? : Не, забрзан

Вратете се на почетокот Go down

Препишување Empty Re: Препишување

Пишување by sweet Чет Апр 02, 2009 6:00 pm

јас мн препишвам на тестој и то од од сите околу мене Very Happy ама и мн им кажвам... убајни...живот видовме ова година...цела ја преспавме и после на тест само препиши си...горда сум на себе Very Happy

sweet
Адаптер4е

Age : 30
Број на мислења : 27
Хоби(работа) : чашитлама и исфрлање нервоза
Забавен? : пренајмногу

Вратете се на почетокот Go down

Препишување Empty Re: Препишување

Пишување by OmeN Пет Апр 03, 2009 8:36 pm

lee denes likovno sum prepisallll ko budala :D:D:D i plus proff
sedese do mene i me pulese celo vreme nikako da me fatit..... :D:D:D
OmeN
OmeN
Адаптер4е

Age : 32
Број на мислења : 7

Вратете се на почетокот Go down

Препишување Empty Re: Препишување

Пишување by kojgode Пет Апр 03, 2009 8:53 pm

Ќе те замолам на кирилици да пишуваш. (alt+shift)
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Препишување Empty Re: Препишување

Пишување by TL Пет Апр 03, 2009 9:02 pm

Ајде ќе пишувам на кирилица Very Happy , а што се однесува до препишување не знам што да кажам освен дека одамна немам препишувано,а ако помислам да препишам си мислам дека ќе ме фатат и ќе се премислам Very Happy
TL
TL
Адаптер4е

Age : 32
Број на мислења : 28

Вратете се на почетокот Go down

Препишување Empty Re: Препишување

Пишување by METALBOY Пет Апр 03, 2009 9:04 pm

е за да препишвиш требит да имаш храброст, то ти е прво и основно...
METALBOY
METALBOY
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 992
Хоби(работа) : офтопик
Забавен? : Не, забрзан

Вратете се на почетокот Go down

Препишување Empty Re: Препишување

Пишување by TL Пет Апр 03, 2009 9:29 pm

За тоа да ама кога ќе видиш некој/а професор/ка уплав што ти внесват не ќе посакаш да препишиш Very Happy
TL
TL
Адаптер4е

Age : 32
Број на мислења : 28

Вратете се на почетокот Go down

Препишување Empty Re: Препишување

Пишување by Angelic Саб Апр 04, 2009 4:49 pm

Препишвам. Ама никогаш немам препишано на англиски, македонски и италијански.

На другите предмети е веќе јасно.. посебно германски хахухе
Angelic
Angelic
ex Rainbow*

Age : 32
Број на мислења : 713

Вратете се на почетокот Go down

Препишување Empty Re: Препишување

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот