Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Што јадевте за ручек?

+29
Болиглава
Ane
Angelic
PhiLL * E
Marej
Jordison
Ivana
hollow
zzz
misticnata
Infected
blesava008
Golub-Samoubica
Џајко
мирАл
REGINA
Bleak
Mary Jane
fairy
Obibos
RoTkViCa
METALBOY
корун
kojgode
Lastojca
noviot
The Breaking Dawn
malina
Џими
33 posters

Страна 5 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down

Што јадевте за ручек? - Page 5 Empty Re: Што јадевте за ручек?

Пишување by RoTkViCa Нед Апр 12, 2009 12:43 pm

REGINA напиша:јадев онакво.. како е точно напишано ѓомлезе или џомлезе? Laughing
леле грдо веќе то јадење

хаха изгледа зависит кој го прајт....иначе од она баба шо го прасјт поубо немат Razz
RoTkViCa
RoTkViCa
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 723
Хоби(работа) : Аеробик,возење ролери,слушање музика и дружење на форумчево :D
Забавен? : хм....оценете сами

Вратете се на почетокот Go down

Што јадевте за ручек? - Page 5 Empty Re: Што јадевте за ручек?

Пишување by Џајко Нед Апр 12, 2009 12:56 pm

и баба
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 33
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

Што јадевте за ручек? - Page 5 Empty Re: Што јадевте за ручек?

Пишување by kojgode Нед Апр 12, 2009 12:57 pm

Не бе баба најубо го прајт.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Што јадевте за ручек? - Page 5 Empty Re: Што јадевте за ручек?

Пишување by Mary Jane Нед Апр 12, 2009 1:08 pm

Убо е бе ѓомлезе, шо ви е? Ко палачинка имат вкус.

Иначе јас за еден сат ќе ручам отприлика и мислам дек мама спремат пире и ослич.
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Што јадевте за ручек? - Page 5 Empty Re: Што јадевте за ручек?

Пишување by RoTkViCa Нед Апр 12, 2009 1:34 pm

баба не праела денес ѓомлезе Rolling Eyes ќе одам на ручек со ќе имат не знам хаха
RoTkViCa
RoTkViCa
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 723
Хоби(работа) : Аеробик,возење ролери,слушање музика и дружење на форумчево :D
Забавен? : хм....оценете сами

Вратете се на почетокот Go down

Што јадевте за ручек? - Page 5 Empty Re: Што јадевте за ручек?

Пишување by REGINA Нед Апр 12, 2009 1:58 pm

Е баба најубо го прајт... хухух главен готвач цел живот по хотеливе била.
ама она шо го јадев вчера не го праеше та туку друга особа. What a Face
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 33
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Што јадевте за ручек? - Page 5 Empty Re: Што јадевте за ручек?

Пишување by METALBOY Нед Апр 12, 2009 3:35 pm

Супа за предјадење, па компири пржени со рибче
METALBOY
METALBOY
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 992
Хоби(работа) : офтопик
Забавен? : Не, забрзан

Вратете се на почетокот Go down

Што јадевте за ручек? - Page 5 Empty Re: Што јадевте за ручек?

Пишување by Golub-Samoubica Нед Апр 12, 2009 5:02 pm

Пржен Крт со компири.
Golub-Samoubica
Golub-Samoubica
Солиден Адаптер

Age : 33
Број на мислења : 125
Хоби(работа) : Masturbiram pred kompjuter
Забавен? : Uf uste prasvis

Вратете се на почетокот Go down

Што јадевте за ручек? - Page 5 Empty Re: Што јадевте за ручек?

Пишување by RoTkViCa Нед Апр 12, 2009 5:54 pm

Golub-Samoubica напиша:Пржен Крт со компири.

добар избор....
RoTkViCa
RoTkViCa
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 723
Хоби(работа) : Аеробик,возење ролери,слушање музика и дружење на форумчево :D
Забавен? : хм....оценете сами

Вратете се на почетокот Go down

Што јадевте за ручек? - Page 5 Empty Re: Што јадевте за ручек?

Пишување by Lastojca Чет Апр 16, 2009 9:06 pm

гевречина варени
Lastojca
Lastojca
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 847

Вратете се на почетокот Go down

Што јадевте за ручек? - Page 5 Empty Re: Што јадевте за ручек?

Пишување by Ivana Пет Апр 17, 2009 6:52 pm

пица
Ivana
Ivana
Солиден Адаптер

Age : 32
Број на мислења : 231

Вратете се на почетокот Go down

Што јадевте за ручек? - Page 5 Empty Re: Што јадевте за ручек?

Пишување by kojgode Пет Апр 17, 2009 6:56 pm

Пица и палачинки.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Што јадевте за ручек? - Page 5 Empty Re: Што јадевте за ручек?

Пишување by RoTkViCa Пет Апр 17, 2009 6:58 pm

макарони
RoTkViCa
RoTkViCa
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 723
Хоби(работа) : Аеробик,возење ролери,слушање музика и дружење на форумчево :D
Забавен? : хм....оценете сами

Вратете се на почетокот Go down

Што јадевте за ручек? - Page 5 Empty Re: Што јадевте за ручек?

Пишување by pankerishte Саб Апр 18, 2009 2:53 am

Пиперки Печени и Риба
pankerishte
pankerishte
Куропецач
Куропецач

Age : 35
Број на мислења : 601
Хоби(работа) : Метење,Чистење Улици
Забавен? : Да

http://www.myspace.com/komunalnahigena

Вратете се на почетокот Go down

Што јадевте за ручек? - Page 5 Empty Re: Што јадевте за ручек?

Пишување by Lastojca Саб Апр 18, 2009 8:48 pm

овошен јогурт...мх мх
Lastojca
Lastojca
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 847

Вратете се на почетокот Go down

Што јадевте за ручек? - Page 5 Empty Re: Што јадевте за ручек?

Пишување by malina Саб Апр 18, 2009 9:02 pm

Компири варени со печени пиперки,штрудла со јаболка и алва
malina
malina
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 384
Хоби(работа) : .
Забавен? : понекогаш и зависи за кого

Вратете се на почетокот Go down

Што јадевте за ручек? - Page 5 Empty Re: Што јадевте за ручек?

Пишување by METALBOY Нед Апр 19, 2009 8:49 pm

Пире од грашак, пире од спанаќ, орис, јагнешко, свинско и за десерт торта.
METALBOY
METALBOY
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 992
Хоби(работа) : офтопик
Забавен? : Не, забрзан

Вратете се на почетокот Go down

Што јадевте за ручек? - Page 5 Empty Re: Што јадевте за ручек?

Пишување by Mary Jane Пон Апр 20, 2009 1:19 am

Јагнешко, ориз и салата и не дојадов.
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Што јадевте за ручек? - Page 5 Empty Re: Што јадевте за ручек?

Пишување by Bleak Пон Апр 20, 2009 7:57 pm

Јагнешко и пире и зелена салата ммм... Very Happy
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 33
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Што јадевте за ручек? - Page 5 Empty Re: Што јадевте за ручек?

Пишување by Mary Jane Пон Апр 20, 2009 8:46 pm

Сарма од лозов лист. Вкусно.
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Што јадевте за ручек? - Page 5 Empty Re: Што јадевте за ручек?

Пишување by RoTkViCa Пон Апр 20, 2009 8:53 pm

јагнешко со печени компири,шопска и торта десерт хахахаха пуууукнаф
RoTkViCa
RoTkViCa
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 723
Хоби(работа) : Аеробик,возење ролери,слушање музика и дружење на форумчево :D
Забавен? : хм....оценете сами

Вратете се на почетокот Go down

Што јадевте за ручек? - Page 5 Empty Re: Што јадевте за ручек?

Пишување by Ivana Вто Апр 21, 2009 9:09 pm

RoTkViCa напиша:јагнешко со печени компири,шопска и торта десерт хахахаха пуууукнаф
хахахха истооо!! само без десерт... на диета сум мх мх мх Very Happy
Ivana
Ivana
Солиден Адаптер

Age : 32
Број на мислења : 231

Вратете се на почетокот Go down

Што јадевте за ручек? - Page 5 Empty Re: Што јадевте за ручек?

Пишување by Gallowsraven Сре Апр 22, 2009 3:24 pm

Некаква си чорба, ориз, месо и салата.
Gallowsraven
Gallowsraven
Вештерче

Age : 31
Број на мислења : 142

http://myspace.com/gallowsraven_mk

Вратете се на почетокот Go down

Што јадевте за ручек? - Page 5 Empty Re: Што јадевте за ручек?

Пишување by Angelic Пон Апр 27, 2009 10:35 pm

стек, пире, патлиџани , салата I love you
Angelic
Angelic
ex Rainbow*

Age : 32
Број на мислења : 713

Вратете се на почетокот Go down

Што јадевте за ручек? - Page 5 Empty Re: Што јадевте за ручек?

Пишување by METALBOY Пон Мај 04, 2009 8:22 pm

Бурек!!!
METALBOY
METALBOY
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 992
Хоби(работа) : офтопик
Забавен? : Не, забрзан

Вратете се на почетокот Go down

Што јадевте за ручек? - Page 5 Empty Re: Што јадевте за ручек?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 5 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот