Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Готска архитектура...

+2
Bleak
The Breaking Dawn
6 posters

Go down

Готска архитектура... Empty Готска архитектура...

Пишување by The Breaking Dawn Пон Мар 23, 2009 12:49 am

мн ме ранит па морав нешо вакво да отворам
мене оваа ми е една од омилените...вас? tongue

Готска архитектура... Pcd0477.th


Готска архитектура... Arhi.thcheers
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Готска архитектура... Empty Re: Готска архитектура...

Пишување by Bleak Пон Мар 23, 2009 12:50 am

Многу закон е дефинитивно... специфично,прекрасно,уникатно... преубо... Smile
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 33
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Готска архитектура... Empty Re: Готска архитектура...

Пишување by Mary Jane Пон Мар 23, 2009 3:16 am

Ја обожавам Нотр Дам во Париз. Ама не сум многу по готскиов стил, повеќе сакам неокласицизам.
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Готска архитектура... Empty Re: Готска архитектура...

Пишување by The Breaking Dawn Пон Мар 23, 2009 6:33 pm

Mary Jane напиша:Ја обожавам Нотр Дам во Париз. Ама не сум многу по готскиов стил, повеќе сакам неокласицизам.

дааааа ама мн ми е монотон
само стубој стубој стубој ...стубој сите ми се градби мн слични овие се unique tongue
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Готска архитектура... Empty Re: Готска архитектура...

Пишување by malina Пон Мар 23, 2009 10:32 pm

имат ногу убај градби,ама и јас не го сакам многу готскиов стил мислам дека е пренатрупан
malina
malina
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 384
Хоби(работа) : .
Забавен? : понекогаш и зависи за кого

Вратете се на почетокот Go down

Готска архитектура... Empty Re: Готска архитектура...

Пишување by корун Пон Мар 23, 2009 10:49 pm

Ме ежет вакви градби, аз им казвам НЕ.
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Готска архитектура... Empty Re: Готска архитектура...

Пишување by Mary Jane Нед Мар 29, 2009 12:59 am

Неокласицизам

Готска архитектура... 800px-Lazienki-Palac_na_Wodzie

Готска архитектура... 800px-Buckingham_Palace_-London-18Aug2008-4c
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Готска архитектура... Empty Re: Готска архитектура...

Пишување by Angelic Пет Апр 03, 2009 9:09 pm

Убави ми се готските градби, необични, уникатни. Ама и јас сум повеќе за неокласицизам хм....
Angelic
Angelic
ex Rainbow*

Age : 32
Број на мислења : 713

Вратете се на почетокот Go down

Готска архитектура... Empty Re: Готска архитектура...

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот