Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Шах

+4
REGINA
hollow
kojgode
METALBOY
8 posters

Go down

Шах Empty Шах

Пишување by METALBOY Саб Мар 21, 2009 11:48 pm

И шахов стана спорт? Ок ајде да го продискутираме. Бај д веј во седмо стигнав до општински
METALBOY
METALBOY
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 992
Хоби(работа) : офтопик
Забавен? : Не, забрзан

Вратете се на почетокот Go down

Шах Empty Re: Шах

Пишување by kojgode Нед Мар 22, 2009 2:34 am

На 5-6 години играв шах со дедо ми и мислам дека тоаш бев појак него сеа. Сеа неможам шах да играм многу споро ми е некако. А иначе знам едно место во близина на жито лукс кј шо се собирет шаховски експерти и игрет до 3-4 сабајле.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Шах Empty Re: Шах

Пишување by hollow Нед Мар 22, 2009 2:43 am

Никогаш не сум играл некако глупо ми е
hollow
hollow
Шуко утикач
Шуко утикач

Age : 33
Број на мислења : 348
Хоби(работа) : Бричење костени

Вратете се на почетокот Go down

Шах Empty Re: Шах

Пишување by REGINA Пон Мар 23, 2009 12:35 am

точно е она иначе за шаховскине експерти дека се збирет таму негде, ама не до толку касно, до кај 00:30 негде. Тато ојт таму да играт шах зато го знам ова.
^(читај меѓу редови ххеххе) ^
Ме биват во та игра ама имам уште мноооогу да поминам за до експертско ниво. Сепак неможам да се наречам аматер.
шах е преуба игра за полесно развивање на логиката кај секој човек. и не е толку тешко за играње, само требит стратегија.

металбој ај во мрежа некоаш ко ќе неаме попаметна работа да се порешаваме во шах.
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 33
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Шах Empty Re: Шах

Пишување by A GiRL Пон Мар 23, 2009 1:26 am

REGINA напиша:точно е она иначе за шаховскине експерти дека се збирет таму негде, ама не до толку касно, до кај 00:30 негде. Тато ојт таму да играт шах зато го знам ова.
^(читај меѓу редови ххеххе) ^
Ме биват во та игра ама имам уште мноооогу да поминам за до експертско ниво. Сепак неможам да се наречам аматер.
шах е преуба игра за полесно развивање на логиката кај секој човек. и не е толку тешко за играње, само требит стратегија.

металбој ај во мрежа некоаш ко ќе неаме попаметна работа да се порешаваме во шах.

И јас сакам да играмммм! Razz
Мн сакам шах.Посебно којќе играм со едно другарче кое за жал моментално е прилично далеку Sad А,и со тато да не заборам bounce
A GiRL
A GiRL
Солиден Адаптер

Age : 32
Број на мислења : 169

Вратете се на почетокот Go down

Шах Empty Re: Шах

Пишување by Џими Пон Мар 23, 2009 1:44 am

Играм шах... ради хоби играм.. и Човече не лути се.
Џими
Џими
Болиглава's best friend
Болиглава's best friend

Age : 32
Број на мислења : 297
Хоби(работа) : Шах и Нелути се човече
Забавен? : Забавен

http://www.redtube.com

Вратете се на почетокот Go down

Шах Empty Re: Шах

Пишување by Bleak Пон Мар 23, 2009 2:10 am

Играм шах онака... Smile
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 33
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Шах Empty Re: Шах

Пишување by noviot Пон Мар 23, 2009 2:51 am

стално губам , мн. се уморвам на кондиција ме фаќет
noviot
noviot
Чудотворецот
Чудотворецот

Age : 74
Број на мислења : 299
Хоби(работа) : meteorolog

Вратете се на почетокот Go down

Шах Empty Re: Шах

Пишување by METALBOY Пон Мар 23, 2009 10:59 am

A GiRL напиша:
REGINA напиша:точно е она иначе за шаховскине експерти дека се збирет таму негде, ама не до толку касно, до кај 00:30 негде. Тато ојт таму да играт шах зато го знам ова.
^(читај меѓу редови ххеххе) ^
Ме биват во та игра ама имам уште мноооогу да поминам за до експертско ниво. Сепак неможам да се наречам аматер.
шах е преуба игра за полесно развивање на логиката кај секој човек. и не е толку тешко за играње, само требит стратегија.

металбој ај во мрежа некоаш ко ќе неаме попаметна работа да се порешаваме во шах.

И јас сакам да играмммм! Razz
Мн сакам шах.Посебно којќе играм со едно другарче кое за жал моментално е прилично далеку Sad А,и со тато да не заборам bounce
Ок ќе се најме и ке играме Very Happy ама во последно време изгубив нерви и сеа набрзина мрдам потези Very Happy afro
METALBOY
METALBOY
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 992
Хоби(работа) : офтопик
Забавен? : Не, забрзан

Вратете се на почетокот Go down

Шах Empty Re: Шах

Пишување by REGINA Пон Мар 23, 2009 11:20 pm

METALBOY напиша:
A GiRL напиша:
REGINA напиша:точно е она иначе за шаховскине експерти дека се збирет таму негде, ама не до толку касно, до кај 00:30 негде. Тато ојт таму да играт шах зато го знам ова.
^(читај меѓу редови ххеххе) ^
Ме биват во та игра ама имам уште мноооогу да поминам за до експертско ниво. Сепак неможам да се наречам аматер.
шах е преуба игра за полесно развивање на логиката кај секој човек. и не е толку тешко за играње, само требит стратегија.

металбој ај во мрежа некоаш ко ќе неаме попаметна работа да се порешаваме во шах.

И јас сакам да играмммм! Razz
Мн сакам шах.Посебно којќе играм со едно другарче кое за жал моментално е прилично далеку Sad А,и со тато да не заборам bounce
Ок ќе се најме и ке играме Very Happy ама во последно време изгубив нерви и сеа набрзина мрдам потези Very Happy afro
ааааа... оправдувања несакам да читам сеа... ај ак си стигнал до општинскине натпревари... не би требало да изгубиш одма од мене tongue ... можда за 2-3 минути од почетокот на партијата Wink
зезам, ама ај некоаш ке видиме.
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 33
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Шах Empty Re: Шах

Пишување by METALBOY Вто Мар 24, 2009 12:54 pm

REGINA напиша:
METALBOY напиша:
A GiRL напиша:
REGINA напиша:точно е она иначе за шаховскине експерти дека се збирет таму негде, ама не до толку касно, до кај 00:30 негде. Тато ојт таму да играт шах зато го знам ова.
^(читај меѓу редови ххеххе) ^
Ме биват во та игра ама имам уште мноооогу да поминам за до експертско ниво. Сепак неможам да се наречам аматер.
шах е преуба игра за полесно развивање на логиката кај секој човек. и не е толку тешко за играње, само требит стратегија.

металбој ај во мрежа некоаш ко ќе неаме попаметна работа да се порешаваме во шах.

И јас сакам да играмммм! Razz
Мн сакам шах.Посебно којќе играм со едно другарче кое за жал моментално е прилично далеку Sad А,и со тато да не заборам bounce
Ок ќе се најме и ке играме Very Happy ама во последно време изгубив нерви и сеа набрзина мрдам потези Very Happy afro
ааааа... оправдувања несакам да читам сеа... ај ак си стигнал до општинскине натпревари... не би требало да изгубиш одма од мене tongue ... можда за 2-3 минути од почетокот на партијата Wink
зезам, ама ај некоаш ке видиме.
океј/окси Very Happy
METALBOY
METALBOY
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 992
Хоби(работа) : офтопик
Забавен? : Не, забрзан

Вратете се на почетокот Go down

Шах Empty Re: Шах

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот