Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Шо викате за Амак СП!?

+5
METALBOY
p4eli4ka
pankerishte
корун
bojan_acm
9 posters

Go down

Шо викате за Амак СП!? Empty Шо викате за Амак СП!?

Пишување by bojan_acm Пон Мар 16, 2009 10:18 pm

Абе закон се Амак ејј. Ко ќе им тргнит метет закон се.Засега се трети во лигана ама ке вииме во плеј офот како ке се покажет.....Амак е шампион
bojan_acm
bojan_acm
Адаптер во подем

Age : 30
Број на мислења : 33

Вратете се на почетокот Go down

Шо викате за Амак СП!? Empty Re: Шо викате за Амак СП!?

Пишување by корун Вто Мар 17, 2009 8:56 pm

bojan_acm напиша:Абе закон се Амак ејј. Ко ќе им тргнит метет закон се.Засега се трети во лигана ама ке вииме во плеј офот како ке се покажет.....Амак е шампион

Зш кажа пред време бе? Сеа ке ми е досадно да гледам...
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Шо викате за Амак СП!? Empty Re: Шо викате за Амак СП!?

Пишување by pankerishte Сре Мар 18, 2009 4:49 pm

АМАК го освои КУПОТ НА МАКЕДОНИЈА!
За прв пат во витрините на Охрид иаме пехар од некое машко натпреварување.

Да живее ,да Живее
Царство Самоилово!
И овој Охрид Наш Убав,
И цела Македонија!!!!

Алеа ле алеа ле.... cheers
pankerishte
pankerishte
Куропецач
Куропецач

Age : 35
Број на мислења : 601
Хоби(работа) : Метење,Чистење Улици
Забавен? : Да

http://www.myspace.com/komunalnahigena

Вратете се на почетокот Go down

Шо викате за Амак СП!? Empty Re: Шо викате за Амак СП!?

Пишување by p4eli4ka Саб Мар 21, 2009 12:34 am

абе АМАК закон се....убо игрет ко ќе сакет и ко ќе имет желба

p4eli4ka
Адаптер во подем

Age : 32
Број на мислења : 44

Вратете се на почетокот Go down

Шо викате за Амак СП!? Empty Re: Шо викате за Амак СП!?

Пишување by METALBOY Пон Мар 23, 2009 11:29 am

p4eli4ka напиша:абе АМАК закон се....убо игрет ко ќе сакет и ко ќе имет желба
или ко ке се убо натренирани Laughing
METALBOY
METALBOY
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 992
Хоби(работа) : офтопик
Забавен? : Не, забрзан

Вратете се на почетокот Go down

Шо викате за Амак СП!? Empty Re: Шо викате за Амак СП!?

Пишување by pankerishte Пон Мар 23, 2009 6:05 pm

Абе пак мотивот да играш пред своја публика и навивачи е друг од тој да играш во гости пред противнички навивачи и притисок.
Видов на пример СК кога играа пред некоја недела Фершпед и Амак во Градски Парк салата.
Навивачите вршеа голем пртисок и цела сала ечеше па домаќините кога се распалија,кога им скокна адреналинот ги растурија.
pankerishte
pankerishte
Куропецач
Куропецач

Age : 35
Број на мислења : 601
Хоби(работа) : Метење,Чистење Улици
Забавен? : Да

http://www.myspace.com/komunalnahigena

Вратете се на почетокот Go down

Шо викате за Амак СП!? Empty Re: Шо викате за Амак СП!?

Пишување by Батерфлај Сре Апр 01, 2009 2:45 pm

Слушам играчиве два месеца не примиле плата, се шпекулират дека од година Амак ке се отажит од спонзорството... Neutral
Батерфлај
Батерфлај
Адаптер во подем

Age : 30
Број на мислења : 57
Хоби(работа) : Неам

Вратете се на почетокот Go down

Шо викате за Амак СП!? Empty Re: Шо викате за Амак СП!?

Пишување by pankerishte Чет Апр 16, 2009 9:33 am

Ни је тачно!Smile
pankerishte
pankerishte
Куропецач
Куропецач

Age : 35
Број на мислења : 601
Хоби(работа) : Метење,Чистење Улици
Забавен? : Да

http://www.myspace.com/komunalnahigena

Вратете се на почетокот Go down

Шо викате за Амак СП!? Empty Re: Шо викате за Амак СП!?

Пишување by Батерфлај Пон Апр 27, 2009 5:26 pm

pankerishte напиша:Ни је тачно!Smile

Тачно је, петокот дефинитивно Фрај си замина од Амак Sad
Батерфлај
Батерфлај
Адаптер во подем

Age : 30
Број на мислења : 57
Хоби(работа) : Неам

Вратете се на почетокот Go down

Шо викате за Амак СП!? Empty Re: Шо викате за Амак СП!?

Пишување by Џајко Пон Апр 27, 2009 9:03 pm

Американското
крило Џарид Фрај го напушти Амак СП откако управата на охридскиот
прволигаш му излезе во пресрет на својот црномурен кошаркар при
неговото барање за заминување.

Како што дознаваме, Фрај ја
напуштил Македонија во петокот, еден ден пред вториот дуел со МЗТ
Скопје. Фрај, кој две сезони го носеше дресот на Амак и беше еден од
позабележителните поединци, заминувањето го оправдал со семејни
обврски. Договорот со „езерџиите“ му траеше до крајот на сезонава.

Од
управата на Амак велат дека тој сигурно нема да игра в среда на
одлучувачкиот меч со МЗТ, по кој ќе се знае последниот полуфиналист.

Од охрид њуз.

Пичку матер таман се израдвав дек ќе ги тепаме мзт и ќе им вратиме за ланскиот плеј оф, ама нишо изглеа иако и без фрај
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 33
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

Шо викате за Амак СП!? Empty Re: Шо викате за Амак СП!?

Пишување by pankerishte Нед Мај 03, 2009 3:59 am

Лошо Sad
pankerishte
pankerishte
Куропецач
Куропецач

Age : 35
Број на мислења : 601
Хоби(работа) : Метење,Чистење Улици
Забавен? : Да

http://www.myspace.com/komunalnahigena

Вратете се на почетокот Go down

Шо викате за Амак СП!? Empty Re: Шо викате за Амак СП!?

Пишување by katusch Пет Jул 03, 2009 2:49 pm

абе фрај ак си ојде не ќе умираме сеа Very Happy
иначе јас сум голем фан на амак Very Happy
katusch
katusch
Нострадамус

Age : 32
Број на мислења : 148
Хоби(работа) : спиење

Вратете се на почетокот Go down

Шо викате за Амак СП!? Empty Re: Шо викате за Амак СП!?

Пишување by Џајко Пет Jул 03, 2009 3:44 pm

Следнава сезона пак ќе имат амак тим, ама тој ќе е составен од многу млади и неискусни играчи. Најверојатно ќе е нешо слично ко Соколи меѓу последните и без никакви шанси за плеј оф...
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 33
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

Шо викате за Амак СП!? Empty Re: Шо викате за Амак СП!?

Пишување by pankerishte Пон Jул 13, 2009 9:09 pm

Тоа е али ке ги бодриме дечките Cool
pankerishte
pankerishte
Куропецач
Куропецач

Age : 35
Број на мислења : 601
Хоби(работа) : Метење,Чистење Улици
Забавен? : Да

http://www.myspace.com/komunalnahigena

Вратете се на почетокот Go down

Шо викате за Амак СП!? Empty Re: Шо викате за Амак СП!?

Пишување by Четкар Пон Aвг 10, 2009 1:25 am

убај се ама Шапкар не им чинит. јас би го менал да можам. требит појак прецедник море шо е работава.
Четкар
Четкар
Шегамен

Age : 33
Број на мислења : 89
Хоби(работа) : неам. криза е.
Забавен? : најпојќе од сите на форумов.

Вратете се на почетокот Go down

Шо викате за Амак СП!? Empty Re: Шо викате за Амак СП!?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот