Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Сообраќајни прекршоци и казни

+4
комшивка
корун
STIFLER
REGINA
8 posters

Go down

Сообраќајни прекршоци и казни Empty Сообраќајни прекршоци и казни

Пишување by REGINA Вто Фед 17, 2009 4:21 pm

Јас мислам дек не се нормални со неодамна воведените новитети во сообраќајот...

Можда ќе имат тро помалку сообраќајни незгоди(демек), ама која логика е да имам положено за кола, а смеам да возам само до 23 часот(или да возам ама со присуство на постар возач.. ај сеа ко ќе излегвам со мама ќе одам и со кола ќе ја шетам во ниедно време)... итн итн
не ми текват сега некој други измени.. ак ви текнат кажете да ги попцујам уш малце хехех
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 33
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Сообраќајни прекршоци и казни Empty Re: Сообраќајни прекршоци и казни

Пишување by STIFLER Вто Фед 17, 2009 6:09 pm

Ќути аман саботата ме застанаја кај оние шо се за мерење со 100плус алкохол ме застанвит ми викат имаш пијано јас НЕ ми викат зш не пиаше ела да дуваш ак лажиш 400евра казна јас ги наполнав гаштиве му викам абе ме вакцинираја од заушки и несмеам да пијам пак ме поверва и ме пушти
STIFLER
STIFLER
Чомо
Чомо

Age : 33
Број на мислења : 225

Вратете се на почетокот Go down

Сообраќајни прекршоци и казни Empty Re: Сообраќајни прекршоци и казни

Пишување by корун Вто Фед 17, 2009 8:18 pm

Ак ме застанет мене ке се кренит буџетов на државава... ни возачка, ни регистрација, а богами и кацига не носам...
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Сообраќајни прекршоци и казни Empty Re: Сообраќајни прекршоци и казни

Пишување by комшивка Вто Фед 17, 2009 8:55 pm

корун напиша:Ак ме застанет мене ке се кренит буџетов на државава... ни возачка, ни регистрација, а богами и кацига не носам...

зимска опрема? (шал, капа... Very Happy Very Happy )
комшивка
комшивка
Адаптериште

Age : 33
Број на мислења : 846

Вратете се на почетокот Go down

Сообраќајни прекршоци и казни Empty Re: Сообраќајни прекршоци и казни

Пишување by корун Вто Фед 17, 2009 9:01 pm

Носам, само ланци за снег неам Very Happy
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Сообраќајни прекршоци и казни Empty Re: Сообраќајни прекршоци и казни

Пишување by STIFLER Вто Фед 17, 2009 10:45 pm

За со моторон неам зборој колку ги иам лажено тато болен е мама операција требит неаме пари и слични работи идам од наработа знајш цел ден и такви ситни работи шо не доведоја до казна:D
STIFLER
STIFLER
Чомо
Чомо

Age : 33
Број на мислења : 225

Вратете се на почетокот Go down

Сообраќајни прекршоци и казни Empty Re: Сообраќајни прекршоци и казни

Пишување by hollow Вто Фед 17, 2009 11:00 pm

Ми збрчија мене 300 еври зш немав регистрација,а кацига скоро секогаш носам појке од навика не за друго
hollow
hollow
Шуко утикач
Шуко утикач

Age : 33
Број на мислења : 348
Хоби(работа) : Бричење костени

Вратете се на почетокот Go down

Сообраќајни прекршоци и казни Empty Re: Сообраќајни прекршоци и казни

Пишување by Lastojca Вто Фед 17, 2009 11:17 pm

носите кациги децааа не си играјте!!
Lastojca
Lastojca
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 847

Вратете се на почетокот Go down

Сообраќајни прекршоци и казни Empty Re: Сообраќајни прекршоци и казни

Пишување by Bleak Вто Фед 17, 2009 11:19 pm

REGINA напиша:Јас мислам дек не се нормални со неодамна воведените новитети во сообраќајот...

Можда ќе имат тро помалку сообраќајни незгоди(демек), ама која логика е да имам положено за кола, а смеам да возам само до 23 часот(или да возам ама со присуство на постар возач.. ај сеа ко ќе излегвам со мама ќе одам и со кола ќе ја шетам во ниедно време)... итн итн
не ми текват сега некој други измени.. ак ви текнат кажете да ги попцујам уш малце хехех

Па ти како девојче требит да те возит некое типче убо а не ти во 3 сабајле сама да се возиш ... шо е така така е ... Laughing
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 33
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Сообраќајни прекршоци и казни Empty Re: Сообраќајни прекршоци и казни

Пишување by REGINA Вто Фед 17, 2009 11:23 pm

Bleak напиша:
REGINA напиша:Јас мислам дек не се нормални со неодамна воведените новитети во сообраќајот...

Можда ќе имат тро помалку сообраќајни незгоди(демек), ама која логика е да имам положено за кола, а смеам да возам само до 23 часот(или да возам ама со присуство на постар возач.. ај сеа ко ќе излегвам со мама ќе одам и со кола ќе ја шетам во ниедно време)... итн итн
не ми текват сега некој други измени.. ак ви текнат кажете да ги попцујам уш малце хехех

Па ти како девојче требит да те возит некое типче убо а не ти во 3 сабајле сама да се возиш ... шо е така така е ... Laughing

до негде си во право... ама до негде, пошо најубо е ко ќе си независен да си имаш своја кола за излегвење, не да чекаш од некој (паразитски),
и сеа ај јас ке застанам пола вечер ќе молам за да си ојме ти реков ми рече...

вака ко ќе си имаш свој кључ (и кола со кључот Smile ) друго е... ама сеа не вршит некоја улога и то...заради оној смрден закон... барем нешо друго да смислеа, нешо шо ќе имаше логика... а вака.....
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 33
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Сообраќајни прекршоци и казни Empty Re: Сообраќајни прекршоци и казни

Пишување by Obibos Сре Фед 18, 2009 12:12 am

корун напиша:Ак ме застанет мене ке се кренит буџетов на државава... ни возачка, ни регистрација, а богами и кацига не носам...
Јас богами ак ги платам казнине и ке го наолнам буџетон...Неам возачка (а не смејам усте да полагам за А категорија) собраќајна никако регистрација иам пластична (ми ја зедоја лани) неам ни штоп, дур не ме фатет со моторчено да застанет пред мене не се предавам не застанвам... само кацига носам секоаш Suspect
Obibos
Obibos
Рамбо со нож

Age : 33
Број на мислења : 262

Вратете се на почетокот Go down

Сообраќајни прекршоци и казни Empty Re: Сообраќајни прекршоци и казни

Пишување by REGINA Пет Фед 20, 2009 8:27 pm

не ми се имат десено да ме застанит полиција во сообраќајов, ама колку шо сум баксуз за ко ќе запишват (во викендине обично) неможам а да не сум прва во список... (малку оф топик, ама немат друга слична тема за казни).
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 33
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Сообраќајни прекршоци и казни Empty Re: Сообраќајни прекршоци и казни

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот