Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Jazz

+8
Ivana
Lastojca
pankerishte
TONI
tHeJunKy
kojgode
Болиглава
T&T
12 posters

Go down

Jazz Empty Jazz

Пишување by T&T Вто Јан 27, 2009 3:34 pm

Шо мислите за jazz-от?
Профана по музичко велеше дека тој шо тврдит дека не сакат jazz, не знајт шо е музика зш jazz-от е најразновидна музика шо мојт да постојт...
Јас не сакам секаков jazz. Оние импровизации од страна на саксофон некогаш знает да ме замарет...Сепак, ја обожавам и ја слушам најмногу Eta James....
Ако знаете некој изведувач, предложете ми. Зш веќе ја преслушав Eta James.
Исто ја сакам и Џенис Џоплин..
T&T
T&T
Шмизла со без наводници
Шмизла со без наводници

Age : 34
Број на мислења : 663
Забавен? : е то би требало други да го кажат, иако сама си се сметам за луда и забавна (и нарцис)

Вратете се на почетокот Go down

Jazz Empty Re: Jazz

Пишување by Болиглава Вто Јан 27, 2009 3:37 pm

Вака дома да седнам да слушам не можам. Jazz Inn ко ќе одам слушам и баш е онака кежуал. Неможам да ги разликувам многу стилојве на џезов пошо не сум запознаен многу.
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 32
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Jazz Empty Re: Jazz

Пишување by kojgode Вто Јан 27, 2009 3:45 pm

И јас само Џез Ин ко ќе сум слушам џез. Иначе ми е прилично јако, а за
автори и правци незнам многу само Дејв Коз го знам зш неговоно музиче
го имат еден многу глуп порно филм Врели Костени. Ево и видео од
песната. На крајот посебно ме ранит.


Последната промена е направена од kojgode на Вто Јан 27, 2009 3:46 pm. Мислењето е променето 1 пати
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Jazz Empty Re: Jazz

Пишување by tHeJunKy Вто Јан 27, 2009 3:45 pm

за џез требит многу кондиција Smile , немојт секој да слушат
и како шо спомна Т&Т импровизациине замарет, и не ги поднесвам баш...
tHeJunKy
tHeJunKy
Модератор
Модератор

Age : 114
Број на мислења : 759
Хоби(работа) : Гитара, фотографирање, компонирање...
Забавен? : Сто.

Вратете се на почетокот Go down

Jazz Empty Re: Jazz

Пишување by TONI Вто Јан 27, 2009 5:40 pm

Исти случај сум и јас,само Џез ин ако одам.Имав и неколку песничиња на времето.Џезот е музика мн тешка за слушање и разбирање.Поради нејзината и неедноствавност мн луѓе не можат да ја прифатат.Посебно ме ќејфаат контрабас траките на некои џез песни каде шетат по цел врат.
TONI
TONI
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 466

Вратете се на почетокот Go down

Jazz Empty Re: Jazz

Пишување by pankerishte Вто Јан 27, 2009 11:31 pm

Сакам да се прерорам во Црнец во 70тите и да свирам на Контрабас....мммм...и некој мрсен џез или блуз да пукам...
Сепак нерви треба за музикава во секој случај.
pankerishte
pankerishte
Куропецач
Куропецач

Age : 35
Број на мислења : 601
Хоби(работа) : Метење,Чистење Улици
Забавен? : Да

http://www.myspace.com/komunalnahigena

Вратете се на почетокот Go down

Jazz Empty Re: Jazz

Пишување by Lastojca Вто Јан 27, 2009 11:33 pm

Болиглава напиша:Вака дома да седнам да слушам не можам. Jazz Inn ко ќе одам слушам и баш е онака кежуал. Неможам да ги разликувам многу стилојве на џезов пошо не сум запознаен многу.

исто
Lastojca
Lastojca
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 847

Вратете се на почетокот Go down

Jazz Empty Re: Jazz

Пишување by Ivana Саб Апр 18, 2009 2:32 am

јас понекогаш и дома слушам... поретко од ќејф, а почесто ко ќе пуштет мојве дома...
Ivana
Ivana
Солиден Адаптер

Age : 32
Број на мислења : 231

Вратете се на почетокот Go down

Jazz Empty Re: Jazz

Пишување by METALBOY Саб Апр 18, 2009 10:56 am

Не е лоша музикава, сакам по некогаш да ја слушам....
METALBOY
METALBOY
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 992
Хоби(работа) : офтопик
Забавен? : Не, забрзан

Вратете се на почетокот Go down

Jazz Empty Re: Jazz

Пишување by Рокси Саб Апр 18, 2009 12:57 pm

Тежок ми е џезот за слушање, слушам понекогаш мама ко ќе ми пуштит или во џез ин, иначе ретко.
А обожавам песни шо имаат џез елементи во нив
Рокси
Рокси
Нејкам ништо
Нејкам ништо

Age : 30
Број на мислења : 517

Вратете се на почетокот Go down

Jazz Empty Re: Jazz

Пишување by Marej Саб Апр 18, 2009 1:04 pm

Не е секој џез тежок за слушање.
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

Jazz Empty Re: Jazz

Пишување by корун Нед Апр 19, 2009 2:46 am

Луис Армстронг ми е попознат и чат пат го слушам а What A Wonderful World ногу ме ранит...
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Jazz Empty Re: Jazz

Пишување by METALBOY Нед Апр 19, 2009 5:14 pm

корун напиша:Луис Армстронг ми е попознат и чат пат го слушам а What A Wonderful World ногу ме ранит...
И мене, јес, секој ден ја слушам Very Happy
METALBOY
METALBOY
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 992
Хоби(работа) : офтопик
Забавен? : Не, забрзан

Вратете се на почетокот Go down

Jazz Empty Re: Jazz

Пишување by Ivana Вто Апр 21, 2009 8:57 pm

јас мислам дека сепак Ray Charles немат конкуренција, јест да малце на блуз мават ама сепак ....уууу го обожавам
Ivana
Ivana
Солиден Адаптер

Age : 32
Број на мислења : 231

Вратете се на почетокот Go down

Jazz Empty Re: Jazz

Пишување by METALBOY Вто Апр 21, 2009 9:21 pm

Ivana напиша:јас мислам дека сепак Ray Charles немат конкуренција, јест да малце на блуз мават ама сепак ....уууу го обожавам
и тој имат по некоја уба песна Very Happy
METALBOY
METALBOY
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 992
Хоби(работа) : офтопик
Забавен? : Не, забрзан

Вратете се на почетокот Go down

Jazz Empty Re: Jazz

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот