Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Целта ги оправдува средствата?

+11
Punk
sokol
Џајко
nance
Marej
Lastojca
kojgode
Mary Jane
T&T
hollow
Master
15 posters

Go down

Целта ги оправдува средствата? Empty Целта ги оправдува средствата?

Пишување by Master Пет Јан 23, 2009 1:19 pm

Да или не?
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 33
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

Целта ги оправдува средствата? Empty Re: Целта ги оправдува средствата?

Пишување by hollow Пет Јан 23, 2009 1:22 pm

Не секогаш ама имат моменти


Последната промена е направена од hollow на Пет Јан 23, 2009 1:29 pm. Мислењето е променето 1 пати
hollow
hollow
Шуко утикач
Шуко утикач

Age : 33
Број на мислења : 348
Хоби(работа) : Бричење костени

Вратете се на почетокот Go down

Целта ги оправдува средствата? Empty Re: Целта ги оправдува средствата?

Пишување by T&T Пет Јан 23, 2009 1:26 pm

Според мене не. Важно е да ја постигнеш целта, ама и начинот на кој си дошол до неа.
T&T
T&T
Шмизла со без наводници
Шмизла со без наводници

Age : 34
Број на мислења : 663
Забавен? : е то би требало други да го кажат, иако сама си се сметам за луда и забавна (и нарцис)

Вратете се на почетокот Go down

Целта ги оправдува средствата? Empty Re: Целта ги оправдува средствата?

Пишување by Mary Jane Пет Јан 23, 2009 2:08 pm

Тоа зависи од индивидуалната совест. Сепак не е фер да играме валкано.
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Целта ги оправдува средствата? Empty Re: Целта ги оправдува средствата?

Пишување by kojgode Пет Јан 23, 2009 3:40 pm

Не. Самите се мамиме демек е во ред и валкано да играме за да ја постигниме целта.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Целта ги оправдува средствата? Empty Re: Целта ги оправдува средствата?

Пишување by Lastojca Пет Јан 23, 2009 3:43 pm

не и јас се сложвам
Lastojca
Lastojca
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 847

Вратете се на почетокот Go down

Целта ги оправдува средствата? Empty Re: Целта ги оправдува средствата?

Пишување by Marej Саб Јан 24, 2009 3:41 am

НЕ! Цел му била и на Хитлер да имат една нација без разлики, ама..
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

Целта ги оправдува средствата? Empty Re: Целта ги оправдува средствата?

Пишување by nance Саб Јан 24, 2009 5:07 pm

Тешки макијавелистички срања ти се ова. Ваков муабет на некој форум за 10 години, ко ќе напрајш нешто појќе во животот.
nance
nance
Херој на форумов

Age : 33
Број на мислења : 143
Хоби(работа) : drapanje jajca
Забавен? : nda

Вратете се на почетокот Go down

Целта ги оправдува средствата? Empty Re: Целта ги оправдува средствата?

Пишување by Џајко Саб Јан 24, 2009 5:13 pm

Кога како...
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 33
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

Целта ги оправдува средствата? Empty Re: Целта ги оправдува средствата?

Пишување by sokol Саб Јан 24, 2009 6:24 pm

Џајко напиша:Кога како...
се сложвам
sokol
sokol
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 397

Вратете се на почетокот Go down

Целта ги оправдува средствата? Empty Re: Целта ги оправдува средствата?

Пишување by Џајко Вто Јан 27, 2009 11:15 pm

sokol напиша:
Џајко напиша:Кога како...
се сложвам
Нормално дека сокол ќе се сложит со мене, па тој не би мислел вака доколку негова цел не беше да ја измува женската на својот соученик чии средства како и самата цел си ги оправдува.
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 33
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

Целта ги оправдува средствата? Empty Re: Целта ги оправдува средствата?

Пишување by Punk Сре Јан 28, 2009 12:03 am

Не. Ако требит да се остварит нешо ќе го оствариме без валкани работи ако не требит шо и да напрајме немат да се остварит.
Punk
Punk
Live fast!
Live fast!

Age : 34
Број на мислења : 505

Вратете се на почетокот Go down

Целта ги оправдува средствата? Empty Re: Целта ги оправдува средствата?

Пишување by Stefk0 Чет Јан 29, 2009 1:31 pm

Зависит дал целта е во корист на појќе луѓе.. ак е за лични потреби не.. ак е за поголема корист од цело општество.. би играл валкано.. сепак.. зависит Very Happy
Stefk0
Stefk0
Солиден Адаптер

Age : 30
Број на мислења : 113
Хоби(работа) : Pijandura
Забавен? : Веројатно?

Вратете се на почетокот Go down

Целта ги оправдува средствата? Empty Re: Целта ги оправдува средствата?

Пишување by nice Чет Јан 29, 2009 10:44 pm

Па пошо ова го рекол Макијавели мн одамна, најверојатно е така ...ама сепак мислам да не претеруваме се си има своја граница

nice
Адаптер во подем

Age : 32
Број на мислења : 57

Вратете се на почетокот Go down

Целта ги оправдува средствата? Empty Re: Целта ги оправдува средствата?

Пишување by noviot Чет Јан 29, 2009 10:48 pm

многу јасно дека е така Smile
noviot
noviot
Чудотворецот
Чудотворецот

Age : 74
Број на мислења : 299
Хоби(работа) : meteorolog

Вратете се на почетокот Go down

Целта ги оправдува средствата? Empty Re: Целта ги оправдува средствата?

Пишување by Bleak Сре Фед 04, 2009 2:02 am

абе знајш како ојт целта ги оправдува средствата тое точно. Во љубаф и војна немат правила Smile Троја ради љубоф пропаднала, Хитлер наебал зш се нашол некој попаметен или испаднал повалкан играч од него
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 33
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Целта ги оправдува средствата? Empty Re: Целта ги оправдува средствата?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот