Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Дали Абрамович ке го продајт Челзи????

+6
Master
Fantom
sokol
Bukic
Mary Jane
mitan
10 posters

Go down

Дали Абрамович ке го продајт Челзи???? Empty Дали Абрамович ке го продајт Челзи????

Пишување by mitan Пон Јан 19, 2009 12:31 am

Не би било убо да се десит то....мн фаца чоече...ама ко немат пари со да прајт кутрион...ххххх....ама ак вееке го продават најубо ке е да го дајт на некој со имат мн кешица...да го напрајт усте појак на Челзи зш онака не ми е интересно само Манчестер е јак:D
mitan
mitan
Адаптериште

Age : 33
Број на мислења : 352
Хоби(работа) : spienje
Забавен? : za kogo kako

Вратете се на почетокот Go down

Дали Абрамович ке го продајт Челзи???? Empty Re: Дали Абрамович ке го продајт Челзи????

Пишување by Mary Jane Пон Јан 19, 2009 12:40 am

3 милијарди евра изгубил...Не се баш малце...
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Дали Абрамович ке го продајт Челзи???? Empty Re: Дали Абрамович ке го продајт Челзи????

Пишување by mitan Пон Јан 19, 2009 12:56 am

ако ко зејме во предвид богатствоно со го имат....
mitan
mitan
Адаптериште

Age : 33
Број на мислења : 352
Хоби(работа) : spienje
Забавен? : za kogo kako

Вратете се на почетокот Go down

Дали Абрамович ке го продајт Челзи???? Empty Re: Дали Абрамович ке го продајт Челзи????

Пишување by Bukic Пон Јан 19, 2009 1:12 am

ее изгубил 3 милјарди ама ке си напрајт сеа кеш со др бизнис не се секирај рачунај челзи го купи тој за 60 милиони фунти а сега го продават за 800 милиони фунти на некое кралско семејство во саудиска арабија така да не го жали мн хехе иначе митан само вака может ман да победбвет да се шампиони ко ке ги зејт некој на др екипи од англиско за кеш праењеSmile
Bukic
Bukic
Адаптер во подем

Age : 33
Број на мислења : 32

Вратете се на почетокот Go down

Дали Абрамович ке го продајт Челзи???? Empty Re: Дали Абрамович ке го продајт Челзи????

Пишување by Mary Jane Пон Јан 19, 2009 1:17 am

Абе ОК за то ќе се снајде тој, ама да купува плац на Месечина, а да нема пари за да им плати ручек на фудбалерите, е то е срамно...
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Дали Абрамович ке го продајт Челзи???? Empty Re: Дали Абрамович ке го продајт Челзи????

Пишување by mitan Пон Јан 19, 2009 1:23 am

абе букич иам 2 3 прашања за тебе??абрамович фала богу дека го зеде Челзи за пари да прајт...ама следиш спорт и свесен си колку вложи тој во челзи....и пак не успеа то шо требеше да го напрајт со тој тим со го имаше....сеа ко со глеаш истото се случуват и со сити....мн богати газди...огромни влогој....пробвет на манчестер да му го земет местото...според сиве овие работи јас можам да заклучам дека манчестер станвит најјакиот англиски тим само со му требет уште 2 3 титули за да е пред ливерпул...а сеа кажи ми за влогојте од челзи и од сити????
mitan
mitan
Адаптериште

Age : 33
Број на мислења : 352
Хоби(работа) : spienje
Забавен? : za kogo kako

Вратете се на почетокот Go down

Дали Абрамович ке го продајт Челзи???? Empty Re: Дали Абрамович ке го продајт Челзи????

Пишување by mitan Пон Јан 19, 2009 1:24 am

Mary Jane напиша:Абе ОК за то ќе се снајде тој, ама да купува плац на Месечина, а да нема пари за да им плати ручек на фудбалерите, е то е срамно...
според мене е шпекулација дека немал да им платит ручек...медиумиве знает да давет лажни информации....
mitan
mitan
Адаптериште

Age : 33
Број на мислења : 352
Хоби(работа) : spienje
Забавен? : za kogo kako

Вратете се на почетокот Go down

Дали Абрамович ке го продајт Челзи???? Empty Re: Дали Абрамович ке го продајт Челзи????

Пишување by Bukic Пон Јан 19, 2009 1:33 am

mitan напиша:абе букич иам 2 3 прашања за тебе??абрамович фала богу дека го зеде Челзи за пари да прајт...ама следиш спорт и свесен си колку вложи тој во челзи....и пак не успеа то шо требеше да го напрајт со тој тим со го имаше....сеа ко со глеаш истото се случуват и со сити....мн богати газди...огромни влогој....пробвет на манчестер да му го земет местото...според сиве овие работи јас можам да заклучам дека манчестер станвит најјакиот англиски тим само со му требет уште 2 3 титули за да е пред ливерпул...а сеа кажи ми за влогојте од челзи и од сити????

море не успеа тој да напрајт зш го болит курон за тимов др бизниси бркат и остај то тренер не мојт да најт сколари од него тренер бараш а манчестер иако го мразам мн морат да кажам дека станвит јак зш фергусон е најзабеган тренер во позитивна смисла си купвит млади таленти а не да се турвит од кеш за некој играч со бил најјак една година за после да тушнит си ги прајт играчиве звезди и после ке продајт еден и си метит млади играчи ама сепак со реал немојт хххх
Bukic
Bukic
Адаптер во подем

Age : 33
Број на мислења : 32

Вратете се на почетокот Go down

Дали Абрамович ке го продајт Челзи???? Empty Re: Дали Абрамович ке го продајт Челзи????

Пишување by sokol Пон Јан 19, 2009 1:50 am

или јахтана или челзи
sokol
sokol
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 397

Вратете се на почетокот Go down

Дали Абрамович ке го продајт Челзи???? Empty Re: Дали Абрамович ке го продајт Челзи????

Пишување by mitan Пон Јан 19, 2009 1:53 am

мислам се затварат темава за манчестер само за букич ојме со реал...ке научцам барем нешо појке:D:D
mitan
mitan
Адаптериште

Age : 33
Број на мислења : 352
Хоби(работа) : spienje
Забавен? : za kogo kako

Вратете се на почетокот Go down

Дали Абрамович ке го продајт Челзи???? Empty Re: Дали Абрамович ке го продајт Челзи????

Пишување by Fantom Пон Јан 19, 2009 5:27 am

Или ќе го продајт, или немат да го продајт.
Fantom
Fantom
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 155

Вратете се на почетокот Go down

Дали Абрамович ке го продајт Челзи???? Empty Re: Дали Абрамович ке го продајт Челзи????

Пишување by Master Пон Јан 19, 2009 7:08 am

Луѓе ме фрлате во депресии со темава......... Sad
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 33
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

Дали Абрамович ке го продајт Челзи???? Empty Re: Дали Абрамович ке го продајт Челзи????

Пишување by Gangi Вто Јан 20, 2009 2:52 pm

челзи е вештачки тим напраен само со пари како што станува и манчестер сити.ако така продужи ангискава лига се такви тимови ќе стануваат се поактуелни и нема да биде интересно.треба и младинска школа треба и кеиф и таленти а не се со пари.ама коа имаат кој им може нешто? :D:D
Gangi
Gangi
LIVERPOOL 4 LIFE

Age : 34
Број на мислења : 71

Вратете се на почетокот Go down

Дали Абрамович ке го продајт Челзи???? Empty Re: Дали Абрамович ке го продајт Челзи????

Пишување by Fantom Вто Јан 20, 2009 3:14 pm

Вештачки или не, титули зедоја. Ливерпул имат освоено ПЛ од ко си роден ти?
Fantom
Fantom
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 155

Вратете се на почетокот Go down

Дали Абрамович ке го продајт Челзи???? Empty Re: Дали Абрамович ке го продајт Челзи????

Пишување by Bukic Вто Јан 20, 2009 7:03 pm

Fantom напиша:Вештачки или не, титули зедоја. Ливерпул имат освоено ПЛ од ко си роден ти?

хаха немат ни да освојт Smile дур го имет бенитез а читав нешто дека реал праеле преговори за др сезона да го земет Sad
Bukic
Bukic
Адаптер во подем

Age : 33
Број на мислења : 32

Вратете се на почетокот Go down

Дали Абрамович ке го продајт Челзи???? Empty Re: Дали Абрамович ке го продајт Челзи????

Пишување by мирАл Вто Јан 20, 2009 7:31 pm

mitan напиша:
Mary Jane напиша:Абе ОК за то ќе се снајде тој, ама да купува плац на Месечина, а да нема пари за да им плати ручек на фудбалерите, е то е срамно...
според мене е шпекулација дека немал да им платит ручек...медиумиве знает да давет лажни информации....

Не знам дал е шпекулација!!! Џек плацој на месечини се изнакупви, јахтиште си напрај колку охридов кај не ќе го продават Челзи!!!
мирАл
мирАл
lec dudat again!
lec dudat again!

Age : 32
Број на мислења : 708
Хоби(работа) : едрење
Забавен? : најзабавен

Вратете се на почетокот Go down

Дали Абрамович ке го продајт Челзи???? Empty Re: Дали Абрамович ке го продајт Челзи????

Пишување by корун Сре Јан 21, 2009 3:55 pm

Не заебавај еден ручек во најексклузивен ресторан е дестина пеес илјади, до толку не е броук ваљда...
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Дали Абрамович ке го продајт Челзи???? Empty Re: Дали Абрамович ке го продајт Челзи????

Пишување by мирАл Сре Јан 21, 2009 4:01 pm

ам брату ко ќе останиш на 3 милјарди од да речиме 20 (мислам) и тебе ќе ти се стегнит газот и ни пеес илјади не ќе дајш, ќе им даваш сендвичи со кашкавал и со салама!!!! хехех Laughing
мирАл
мирАл
lec dudat again!
lec dudat again!

Age : 32
Број на мислења : 708
Хоби(работа) : едрење
Забавен? : најзабавен

Вратете се на почетокот Go down

Дали Абрамович ке го продајт Челзи???? Empty Re: Дали Абрамович ке го продајт Челзи????

Пишување by bojan_acm Пон Јан 26, 2009 2:45 pm

Mozno e da go prodajt zsh mnogu pari imat izgubeno coekon ne mu se isplakjat :D
bojan_acm
bojan_acm
Адаптер во подем

Age : 30
Број на мислења : 33

Вратете се на почетокот Go down

Дали Абрамович ке го продајт Челзи???? Empty Re: Дали Абрамович ке го продајт Челзи????

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот