Дали некогаш сте се осеќале како оптимист со најпесимистички мисли и обратно и заш?

Go down

Дали некогаш сте се осеќале како оптимист со најпесимистички мисли и обратно и заш? Empty Дали некогаш сте се осеќале како оптимист со најпесимистички мисли и обратно и заш?

Пишување by Bleak on Пон Фед 02, 2009 1:34 am

Јас да сум се осетил во двете ситуации, ама не сум можел да се сватам зш сум размислувал така Smile
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 28
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

Преглед на профилот на членот http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Дали некогаш сте се осеќале како оптимист со најпесимистички мисли и обратно и заш? Empty Re: Дали некогаш сте се осеќале како оптимист со најпесимистички мисли и обратно и заш?

Пишување by Mary Jane on Пон Фед 02, 2009 1:35 am

Никогаш не можам да определам дали сум песимиста или оптимиста, то зависи од ситуацијата, а пред се сум реалиста...не велам дека може да е подобро кога знам дека нема да е. А некогаш се прав и оптимиста кога не ми е до то, само заради доброто на другите.
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 26
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Дали некогаш сте се осеќале како оптимист со најпесимистички мисли и обратно и заш? Empty Re: Дали некогаш сте се осеќале како оптимист со најпесимистички мисли и обратно и заш?

Пишување by Master on Пон Фед 02, 2009 1:37 am

Јас сум буквален релативист во поглед на ова.
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 28
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Дали некогаш сте се осеќале како оптимист со најпесимистички мисли и обратно и заш? Empty Re: Дали некогаш сте се осеќале како оптимист со најпесимистички мисли и обратно и заш?

Пишување by Marej on Пон Фед 02, 2009 1:37 am

Премногу сум реална и понекогаш се мразам поради то.
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 28
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Дали некогаш сте се осеќале како оптимист со најпесимистички мисли и обратно и заш? Empty Re: Дали некогаш сте се осеќале како оптимист со најпесимистички мисли и обратно и заш?

Пишување by Bleak on Пон Фед 02, 2009 1:41 am

Marej напиша:Премногу сум реална и понекогаш се мразам поради то.

Ми туу Sad
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 28
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

Преглед на профилот на членот http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Дали некогаш сте се осеќале како оптимист со најпесимистички мисли и обратно и заш? Empty Re: Дали некогаш сте се осеќале како оптимист со најпесимистички мисли и обратно и заш?

Пишување by pankerishte on Пон Фед 02, 2009 4:30 pm

Па повеќето сме такви.Иако сум Оптимист во сенка Cool
pankerishte
pankerishte
Куропецач
Куропецач

Age : 30
Број на мислења : 601
Хоби(работа) : Метење,Чистење Улици
Забавен? : Да

Преглед на профилот на членот http://www.myspace.com/komunalnahigena

Вратете се на почетокот Go down

Дали некогаш сте се осеќале како оптимист со најпесимистички мисли и обратно и заш? Empty Re: Дали некогаш сте се осеќале како оптимист со најпесимистички мисли и обратно и заш?

Пишување by T&T on Пон Фед 02, 2009 9:11 pm

Јас сум појќе оптимист... Ама имам и песимистичи моменти...ретки
T&T
T&T
Шмизла со без наводници
Шмизла со без наводници

Age : 29
Број на мислења : 663
Забавен? : е то би требало други да го кажат, иако сама си се сметам за луда и забавна (и нарцис)

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Дали некогаш сте се осеќале како оптимист со најпесимистички мисли и обратно и заш? Empty Re: Дали некогаш сте се осеќале како оптимист со најпесимистички мисли и обратно и заш?

Пишување by корун on Пон Фед 02, 2009 9:20 pm

Оптимист во поголем дел од денот

_________________
Коза не е, овца е. Шо е?
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 27
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

Преглед на профилот на членот http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Дали некогаш сте се осеќале како оптимист со најпесимистички мисли и обратно и заш? Empty Re: Дали некогаш сте се осеќале како оптимист со најпесимистички мисли и обратно и заш?

Пишување by tHeJunKy on Пон Фед 02, 2009 9:29 pm

реалистично песимистичен оптимист - со еден збор Very Happy
tHeJunKy
tHeJunKy
Модератор
Модератор

Age : 109
Број на мислења : 759
Хоби(работа) : Гитара, фотографирање, компонирање...
Забавен? : Сто.

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Дали некогаш сте се осеќале како оптимист со најпесимистички мисли и обратно и заш? Empty Re: Дали некогаш сте се осеќале како оптимист со најпесимистички мисли и обратно и заш?

Пишување by мирАл on Пон Фед 02, 2009 11:03 pm

Едрев оптимист на времето Razz
мирАл
мирАл
lec dudat again!
lec dudat again!

Age : 28
Број на мислења : 708
Хоби(работа) : едрење
Забавен? : најзабавен

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Дали некогаш сте се осеќале како оптимист со најпесимистички мисли и обратно и заш? Empty Re: Дали некогаш сте се осеќале како оптимист со најпесимистички мисли и обратно и заш?

Пишување by Master on Вто Фед 03, 2009 1:13 am

Често она што јас го нарекувам оптимизам на многумина им е песимизам.
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 28
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Дали некогаш сте се осеќале како оптимист со најпесимистички мисли и обратно и заш? Empty Re: Дали некогаш сте се осеќале како оптимист со најпесимистички мисли и обратно и заш?

Пишување by Angelic on Нед Мај 24, 2009 1:02 pm

Bleak напиша:Јас да сум се осетил во двете ситуации, ама не сум можел да се сватам зш сум размислувал така Smile

хаха ова тема можит да ја поставит само Блажо хахха
-------------

иначе јас некогаш сум песимистички расположена само кога ќе бидам разочарана од некој личности.
Angelic
Angelic
ex Rainbow*

Age : 27
Број на мислења : 713

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Дали некогаш сте се осеќале како оптимист со најпесимистички мисли и обратно и заш? Empty Re: Дали некогаш сте се осеќале како оптимист со најпесимистички мисли и обратно и заш?

Пишување by Рокси on Нед Мај 31, 2009 10:58 am

Јас се трудам да сум оптимист, но длабоко во мене всадениот песимизам секогаш излегува на површина како еруптиран вулкан Smile
Ако треба да се дефинирам како песимистичен оптимист или оптимистичен песимист... второто ваљда би го избрала, иако не е баш правата фраза за да ме дефинира.
Рокси
Рокси
Нејкам ништо
Нејкам ништо

Age : 25
Број на мислења : 517

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Дали некогаш сте се осеќале како оптимист со најпесимистички мисли и обратно и заш? Empty Re: Дали некогаш сте се осеќале како оптимист со најпесимистички мисли и обратно и заш?

Пишување by Punk on Нед Мај 31, 2009 11:52 am

најчесто сум реална ама знам да сум голем оптимист за некој работи шо стварно сакам да се десет
Punk
Punk
Live fast!
Live fast!

Age : 29
Број на мислења : 505

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Дали некогаш сте се осеќале како оптимист со најпесимистички мисли и обратно и заш? Empty Re: Дали некогаш сте се осеќале како оптимист со најпесимистички мисли и обратно и заш?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот