Целта ги оправдува средствата?

Go down

Целта ги оправдува средствата? Empty Целта ги оправдува средствата?

Пишување by Master on Пет Јан 23, 2009 1:19 pm

Да или не?
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 28
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Целта ги оправдува средствата? Empty Re: Целта ги оправдува средствата?

Пишување by hollow on Пет Јан 23, 2009 1:22 pm

Не секогаш ама имат моменти


Последната промена е направена од hollow на Пет Јан 23, 2009 1:29 pm. Мислењето е променето 1 пати
hollow
hollow
Шуко утикач
Шуко утикач

Age : 28
Број на мислења : 348
Хоби(работа) : Бричење костени

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Целта ги оправдува средствата? Empty Re: Целта ги оправдува средствата?

Пишување by T&T on Пет Јан 23, 2009 1:26 pm

Според мене не. Важно е да ја постигнеш целта, ама и начинот на кој си дошол до неа.
T&T
T&T
Шмизла со без наводници
Шмизла со без наводници

Age : 29
Број на мислења : 663
Забавен? : е то би требало други да го кажат, иако сама си се сметам за луда и забавна (и нарцис)

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Целта ги оправдува средствата? Empty Re: Целта ги оправдува средствата?

Пишување by Mary Jane on Пет Јан 23, 2009 2:08 pm

Тоа зависи од индивидуалната совест. Сепак не е фер да играме валкано.
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 26
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Целта ги оправдува средствата? Empty Re: Целта ги оправдува средствата?

Пишување by kojgode on Пет Јан 23, 2009 3:40 pm

Не. Самите се мамиме демек е во ред и валкано да играме за да ја постигниме целта.

_________________
Imagination is more important than knowledge.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 28
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Целта ги оправдува средствата? Empty Re: Целта ги оправдува средствата?

Пишување by Lastojca on Пет Јан 23, 2009 3:43 pm

не и јас се сложвам
Lastojca
Lastojca
Адаптериште

Age : 27
Број на мислења : 847

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Целта ги оправдува средствата? Empty Re: Целта ги оправдува средствата?

Пишување by Marej on Саб Јан 24, 2009 3:41 am

НЕ! Цел му била и на Хитлер да имат една нација без разлики, ама..
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 28
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Целта ги оправдува средствата? Empty Re: Целта ги оправдува средствата?

Пишување by nance on Саб Јан 24, 2009 5:07 pm

Тешки макијавелистички срања ти се ова. Ваков муабет на некој форум за 10 години, ко ќе напрајш нешто појќе во животот.
nance
nance
Херој на форумов

Age : 28
Број на мислења : 143
Хоби(работа) : drapanje jajca
Забавен? : nda

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Целта ги оправдува средствата? Empty Re: Целта ги оправдува средствата?

Пишување by Џајко on Саб Јан 24, 2009 5:13 pm

Кога како...
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 28
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Целта ги оправдува средствата? Empty Re: Целта ги оправдува средствата?

Пишување by sokol on Саб Јан 24, 2009 6:24 pm

Џајко напиша:Кога како...
се сложвам
sokol
sokol
Адаптериште

Age : 28
Број на мислења : 397

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Целта ги оправдува средствата? Empty Re: Целта ги оправдува средствата?

Пишување by Џајко on Вто Јан 27, 2009 11:15 pm

sokol напиша:
Џајко напиша:Кога како...
се сложвам
Нормално дека сокол ќе се сложит со мене, па тој не би мислел вака доколку негова цел не беше да ја измува женската на својот соученик чии средства како и самата цел си ги оправдува.
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 28
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Целта ги оправдува средствата? Empty Re: Целта ги оправдува средствата?

Пишување by Punk on Сре Јан 28, 2009 12:03 am

Не. Ако требит да се остварит нешо ќе го оствариме без валкани работи ако не требит шо и да напрајме немат да се остварит.
Punk
Punk
Live fast!
Live fast!

Age : 29
Број на мислења : 505

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Целта ги оправдува средствата? Empty Re: Целта ги оправдува средствата?

Пишување by Stefk0 on Чет Јан 29, 2009 1:31 pm

Зависит дал целта е во корист на појќе луѓе.. ак е за лични потреби не.. ак е за поголема корист од цело општество.. би играл валкано.. сепак.. зависит Very Happy
Stefk0
Stefk0
Солиден Адаптер

Age : 26
Број на мислења : 113
Хоби(работа) : Pijandura
Забавен? : Веројатно?

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Целта ги оправдува средствата? Empty Re: Целта ги оправдува средствата?

Пишување by nice on Чет Јан 29, 2009 10:44 pm

Па пошо ова го рекол Макијавели мн одамна, најверојатно е така ...ама сепак мислам да не претеруваме се си има своја граница

nice
Адаптер во подем

Age : 28
Број на мислења : 57

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Целта ги оправдува средствата? Empty Re: Целта ги оправдува средствата?

Пишување by noviot on Чет Јан 29, 2009 10:48 pm

многу јасно дека е така Smile
noviot
noviot
Чудотворецот
Чудотворецот

Age : 69
Број на мислења : 299
Хоби(работа) : meteorolog

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Целта ги оправдува средствата? Empty Re: Целта ги оправдува средствата?

Пишување by Bleak on Сре Фед 04, 2009 2:02 am

абе знајш како ојт целта ги оправдува средствата тое точно. Во љубаф и војна немат правила Smile Троја ради љубоф пропаднала, Хитлер наебал зш се нашол некој попаметен или испаднал повалкан играч од него
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 28
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

Преглед на профилот на членот http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Целта ги оправдува средствата? Empty Re: Целта ги оправдува средствата?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот