Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ликвид

+11
Jordison
RoTkViCa
Mary Jane
мирАл
Рокси
Angelic
Lastojca
Болиглава
The Breaking Dawn
kojgode
корун
15 posters

Go down

Ликвид Empty Ликвид

Пишување by корун Пон Окт 19, 2009 8:22 pm

Убедете ме дек не е тапа плс.
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Ликвид Empty Re: Ликвид

Пишување by kojgode Пон Окт 19, 2009 8:42 pm

Само на јака свирка би ошол таму или друштво занимливо ептен иначе ич не го сакам то место. Фенси типој и чашитки шо глеет врвците дал ти се гнсни.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Ликвид Empty Re: Ликвид

Пишување by The Breaking Dawn Пон Окт 19, 2009 8:43 pm

имат доста луѓе во филмој влезени таму. иначе ок е Smile
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Ликвид Empty Re: Ликвид

Пишување by Болиглава Пон Окт 19, 2009 8:43 pm

Sokol прием. Нек те убедит.
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 32
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Ликвид Empty Re: Ликвид

Пишување by Lastojca Пон Окт 19, 2009 9:21 pm

јас не го разбирам местоно...и покрај то одам да речиме петок или сбота за на вечер прам муабет и убо е ...ак имат латино е доста интересно а свиркине исто така освен шајн зш се тапа со срцепарателнине песни..а љуге неубај сегде ке најш
Lastojca
Lastojca
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 847

Вратете се на почетокот Go down

Ликвид Empty Re: Ликвид

Пишување by Angelic Пон Окт 19, 2009 9:26 pm

^ Убо си кажа бе Ластојца, таков е градов - секој на секого му сметат, немат дружба (општо) меѓу луѓево, умре то време.
Така да ак се собериш океј друштво на една маса таму ликвид.. прајш забава каква шо ти сакаш и не се замараш со другите.. Пуштет океј музика, и латино вечерине се океј. Шајн се досадни, ама имат луѓе шо ги сакаат и им одет. Нормална работа. ФенЦи пипл (шо скренвет од убајни ко ќе ја слушнет It's my life). И то одприлика.
Angelic
Angelic
ex Rainbow*

Age : 32
Број на мислења : 713

Вратете се на почетокот Go down

Ликвид Empty Re: Ликвид

Пишување by Рокси Пон Окт 19, 2009 9:42 pm

Не сум влезена Ликвид, така да... едино ми сметет гушвине пред врата, посебно налето ко ќе одам/се враќам на/од Сараиште. И ме нервират то шо често одат до Ликвид ПРЕД ВРАТА со такси, а патчено е мало и немојш ко чоек да поминиш.
Рокси
Рокси
Нејкам ништо
Нејкам ништо

Age : 30
Број на мислења : 517

Вратете се на почетокот Go down

Ликвид Empty Re: Ликвид

Пишување by мирАл Пон Окт 19, 2009 9:48 pm

Ликвид не е кузнајт шо место, ама одет убај луѓе- -> убај мислам во понашање не одет сељаци шо ке ти презборат и ке те натерат да се тепаш.. А јас не сакам мн ликвид да одам зш имат гужви и ак немаш сепаре нешо не мојш убо да си поминиш
А на врата имат мн занесвење, (за кого како) јас ак не фатам врски не можам да влезам внатре мада 4 пати ак сум ојден
то е то сакаш верувај сакаш не верувај хаха Ликвид Icon_razz
мирАл
мирАл
lec dudat again!
lec dudat again!

Age : 32
Број на мислења : 708
Хоби(работа) : едрење
Забавен? : најзабавен

Вратете се на почетокот Go down

Ликвид Empty Re: Ликвид

Пишување by Mary Jane Пон Окт 19, 2009 10:22 pm

Мене ми се свиѓат атмосферата во него и мојш убо да си поминиш. И музиката е добра, сега зависи од вкусот, ама барем не пуштет турбофолк (или барем не сум затекнала). Жал ми е шо ќе го префрлет. Не е то то.
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Ликвид Empty Re: Ликвид

Пишување by RoTkViCa Пон Окт 19, 2009 11:17 pm

Мене Ликвид ми е нај ОК во денешно време....одевме едно време Гуд Фелас, одевме Спирит, одевме Лапидариус,одевме Паладиум,одевме Мецо Форте.....епа се си идет со возраста....таму веќе се помали луѓе, па сега атмосферата ми е најуба Ликвид.Најубо си поминвам и имат мн асолни луѓе, без тепачки ко шо спомна некој и без дечишта испијанети 13-14 год шо не знает шо прает. Јес да имат старци 30-40 годишни ама и то ми се свиѓат до негде, си викам и јас на тие години ќе се журкам. Барем секој си прајт таква забава како шо сакат,...се на се најубо ми е од цел град, за сега !
RoTkViCa
RoTkViCa
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 723
Хоби(работа) : Аеробик,возење ролери,слушање музика и дружење на форумчево :D
Забавен? : хм....оценете сами

Вратете се на почетокот Go down

Ликвид Empty Re: Ликвид

Пишување by Jordison Пон Окт 19, 2009 11:30 pm

Mary Jane напиша:Мене ми се свиѓат атмосферата во него и мојш убо да си поминиш. И музиката е добра, сега зависи од вкусот, ама барем не пуштет турбофолк (или барем не сум затекнала). Жал ми е шо ќе го префрлет. Не е то то.

Сигурно е ова?
И каде?
Jordison
Jordison
tapanar4e

Age : 32
Број на мислења : 301

Вратете се на почетокот Go down

Ликвид Empty Re: Ликвид

Пишување by Lastojca Вто Окт 20, 2009 12:04 am

не бе..какво префрљање? од кде сеа ова?
Lastojca
Lastojca
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 847

Вратете се на почетокот Go down

Ликвид Empty Re: Ликвид

Пишување by комшивка Вто Окт 20, 2009 1:49 am

мирАл напиша:Ликвид не е кузнајт шо место, ама одет убај луѓе- -> убај мислам во понашање не одет сељаци шо ке ти презборат и ке те натерат да се тепаш.. А јас не сакам мн ликвид да одам зш имат гужви и ак немаш сепаре нешо не мојш убо да си поминиш
А на врата имат мн занесвење, (за кого како)...

се сложвам и уште би додала дека немат многу избор во градов, па заради то е супер, барем јас најчесто си поминвам супер нормално најмногу зависит од друштвото со кое шо сум.. немат тепачки и такви работи, то е плус, имат постари љуѓе шо не ми се сфиѓат ама општо атмосферана ми е уба..
комшивка
комшивка
Адаптериште

Age : 33
Број на мислења : 846

Вратете се на почетокот Go down

Ликвид Empty Re: Ликвид

Пишување by корун Вто Окт 20, 2009 2:05 pm

Jordison напиша:
Сигурно е ова?
И каде?

Јас само имам разбрано дека Немо ке го префлет на местоно од Ликвид. Жаре и турбо фолк дружина сеа ке имет поглед на езеро.
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Ликвид Empty Re: Ликвид

Пишување by KaTeRiNcE Вто Окт 20, 2009 2:32 pm

Убо е само латино ко ќе имат, во право беше незнам кој шо кажа дек не одет идиоти и никоач не се прает проблеми таму...убо е бе...ама мецофорте е пубо Ликвид Icon_smile
KaTeRiNcE
KaTeRiNcE
P    aR      tY     aN      iM    aL

Age : 31
Број на мислења : 234
Хоби(работа) : Да ширам среќа и депресија,зависит од расположение
Забавен? : Иди-види :D

Вратете се на почетокот Go down

Ликвид Empty Re: Ликвид

Пишување by Obibos Вто Окт 20, 2009 2:44 pm

Се пиздам најмногу на врата ко ке ми речит "Дечко резервација?" ко сенкир во некој клуб на менхетн влегвам..мамето
Obibos
Obibos
Рамбо со нож

Age : 33
Број на мислења : 262

Вратете се на почетокот Go down

Ликвид Empty Re: Ликвид

Пишување by Angelic Вто Окт 20, 2009 4:56 pm

Ќе се префрлат Ликвид, не знам точно каде, зш газдата (на местоно) сакал да го разработат.. а шемата од ликвид можно е да се префрлит Објектив. .. ама не знам точно.
Angelic
Angelic
ex Rainbow*

Age : 32
Број на мислења : 713

Вратете се на почетокот Go down

Ликвид Empty Re: Ликвид

Пишување by Mary Jane Саб Окт 24, 2009 7:02 pm

Немо ќе го префрлет Ликвид, кај Немо отварет ресторан. Ликвид го префрлет Објектив. Ова е првобитната замисла.
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Ликвид Empty Re: Ликвид

Пишување by Marej Нед Окт 25, 2009 8:17 pm

RoTkViCa напиша:Мене Ликвид ми е нај ОК во денешно време....одевме едно време Гуд Фелас, одевме Спирит, одевме Лапидариус,одевме Паладиум,одевме Мецо Форте.....епа се си идет со возраста....таму веќе се помали луѓе, па сега атмосферата ми е најуба Ликвид.Најубо си поминвам и имат мн асолни луѓе, без тепачки ко шо спомна некој и без дечишта испијанети 13-14 год шо не знает шо прает. Јес да имат старци 30-40 годишни ама и то ми се свиѓат до негде, си викам и јас на тие години ќе се журкам. Барем секој си прајт таква забава како шо сакат,.
Сакам да излезам меѓу луѓе. Кј да одам? Баланс? Баланс умре, а и да имат таму нешо веќе се имам таму остаено, така да не идат во предвид. Дак можам да си го најдам покојниот ми дедо таму, Џез е за после 2, Обџектиф е исто така фенси место кј шо според мене одговарат да ојш ко ќе не ти се забављат и ко ке сакаш да си напрајш асолен муабет, Кадмо ми е ногу поселско од Ликвид, Емпорио... ноу комент за Емпорио.. Мецофорте едино мојт, ама таму неможам да се опуштам ради шо ме знает. Значит остана Ликвид.
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

Ликвид Empty Re: Ликвид

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот