Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Lap Top или Desktop Computer?

Go down

Lap Top или Desktop Computer? Empty Lap Top или Desktop Computer?

Пишување by Angelic Вто Окт 13, 2009 9:28 pm

Што користите лап топ или десктоп компјутер и што мислите кој е подобар?
Angelic
Angelic
ex Rainbow*

Age : 29
Број на мислења : 713

Вратете се на почетокот Go down

Lap Top или Desktop Computer? Empty Re: Lap Top или Desktop Computer?

Пишување by корун Вто Окт 13, 2009 9:43 pm

Десктоп, пубав цена/перформанси сооднос и пошо неам потреба да шетам низ куќа супер ми е.
Лаптоп ретко користам дома, појке загреват и ме нервират ак го користам без глувче. И да, лаптоп е пофенси за на фејсбук ак се сликаш доми4ка.

_________________
Коза не е, овца е. Шо е?
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 29
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Lap Top или Desktop Computer? Empty Re: Lap Top или Desktop Computer?

Пишување by Џајко Вто Окт 13, 2009 10:05 pm

хахаха, и јас сум за десктоп компјутер не ни иам лап топ ама планирам да си зеам за на факултет зш мисљам дек ќе ми е потребен.
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 29
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

Lap Top или Desktop Computer? Empty Re: Lap Top или Desktop Computer?

Пишување by Angelic Сре Окт 14, 2009 1:58 pm

хахахаха, а бе корун ме пресмеа. топ си, кис4е ќе си пишет хаха..
*
Дома си имам само десктоп компјутер, океј е.. само мониторов не е од оние тенкине... класика :Р хахах.. то само ме нервират.
А за лап топ сакам за на факс, ама и не е обавезен, ама се мислам шо ќе прам без нет.
Angelic
Angelic
ex Rainbow*

Age : 29
Број на мислења : 713

Вратете се на почетокот Go down

Lap Top или Desktop Computer? Empty Re: Lap Top или Desktop Computer?

Пишување by tHeJunKy Чет Окт 15, 2009 9:27 pm

корун напиша:Десктоп, пубав цена/перформанси сооднос и пошо неам потреба да шетам низ куќа супер ми е.
...

Немат поќе шо да се кажит.

И јас користам саде десктопче и неам потреба од лап топ и изгледа немат ни да имам потреба од лап топ за на фалкултет, по шо, после све, изгледа останвам у Охрит.
tHeJunKy
tHeJunKy
Модератор
Модератор

Age : 111
Број на мислења : 759
Хоби(работа) : Гитара, фотографирање, компонирање...
Забавен? : Сто.

Вратете се на почетокот Go down

Lap Top или Desktop Computer? Empty Re: Lap Top или Desktop Computer?

Пишување by Ane Чет Окт 15, 2009 10:19 pm

Десктоп, пубо ми е а лап топ ме нервират... некоаш користам ко ќе дојт сестрами и ке се закачит на овај и ќе немам друг избор...
Ane
Ane
Солиден Адаптер

Age : 28
Број на мислења : 179

Вратете се на почетокот Go down

Lap Top или Desktop Computer? Empty Re: Lap Top или Desktop Computer?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот