Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Двогодишник има интелигенција како Ајнштајн

Go down

Двогодишник има интелигенција како Ајнштајн Empty Двогодишник има интелигенција како Ајнштајн

Пишување by Џајко Вто Окт 13, 2009 2:17 pm

Оскар
Вригли кој има само две години и ист квоциент на интелигенција како
гениите Алберт Ајнштајн и Стивен Хокинг е најмладиот член на Менса!


Од центарот за талентирани деца велат дека Оскар Вригли
има квоциент на интелигенција од најмалку 160 и е најпаметното дете кое
некогаш е тестирано кај нив. Точниот IQ не можеле да му го одредат
затоа што Стендфорд-Бинетовито тест не може да измери поголем квоцинет
на итнелигенција од 160. Оскар Вригли со само две години според
тестовите е врбоен од 0,01 отсто од популацијата на Земјата.
„Тој
секогаш постаува прашања. Неодамна на сопругата и зборувал
зарепродуктивнито циклус кај пингвините.

Будаличиште :D
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 29
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

Двогодишник има интелигенција како Ајнштајн Empty Re: Двогодишник има интелигенција како Ајнштајн

Пишување by корун Вто Окт 13, 2009 2:27 pm

Џајко напиша: Неодамна на сопругата и зборувал
за репродуктивнито циклус кај пингвините.

Се интересирал во разни области дечкото.

_________________
Коза не е, овца е. Шо е?
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 29
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот