Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Двогодишник има интелигенција како Ајнштајн

2 posters

Go down

Двогодишник има интелигенција како Ајнштајн Empty Двогодишник има интелигенција како Ајнштајн

Пишување by Џајко Вто Окт 13, 2009 2:17 pm

Оскар
Вригли кој има само две години и ист квоциент на интелигенција како
гениите Алберт Ајнштајн и Стивен Хокинг е најмладиот член на Менса!


Од центарот за талентирани деца велат дека Оскар Вригли
има квоциент на интелигенција од најмалку 160 и е најпаметното дете кое
некогаш е тестирано кај нив. Точниот IQ не можеле да му го одредат
затоа што Стендфорд-Бинетовито тест не може да измери поголем квоцинет
на итнелигенција од 160. Оскар Вригли со само две години според
тестовите е врбоен од 0,01 отсто од популацијата на Земјата.
„Тој
секогаш постаува прашања. Неодамна на сопругата и зборувал
зарепродуктивнито циклус кај пингвините.

Будаличиште :D
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 30
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

Двогодишник има интелигенција како Ајнштајн Empty Re: Двогодишник има интелигенција како Ајнштајн

Пишување by корун Вто Окт 13, 2009 2:27 pm

Џајко напиша: Неодамна на сопругата и зборувал
за репродуктивнито циклус кај пингвините.

Се интересирал во разни области дечкото.

_________________
Коза не е, овца е. Шо е?
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 29
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот