Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

TBL FEST 3# 17 Јули Охрид

+4
Jordison
pankerishte
Џајко
Рокси
8 posters

Go down

TBL FEST 3# 17 Јули Охрид Empty TBL FEST 3# 17 Јули Охрид

Пишување by Рокси Сре Jул 08, 2009 10:36 am

17 Јули Петок 2009
Помошно игралиште при СРЦ Билјанини Извори на Отворено
Почеток 16:00 часот
Карта: 150 денари

Бендови:

Панкреас -Панк Охрид
Exotist -Neo Classical Death Metal Скопје
Hatred - Death Core/Metal Core Струга
The Author -Панк Охрид
Ambroz -Black/Death Metal Скопје
Крпен Живот -Oi! Пробиштип
Raven - Thrash Metal Кичево
Kомунална Хигена - Oi! Punk Охрид
Инфаркт - Heavy Metal Охрид
ВЕП Дружината - Oi! Скопје
Рокси
Рокси
Нејкам ништо
Нејкам ништо

Age : 30
Број на мислења : 517

Вратете се на почетокот Go down

TBL FEST 3# 17 Јули Охрид Empty Re: TBL FEST 3# 17 Јули Охрид

Пишување by Џајко Сре Jул 08, 2009 5:57 pm

Ќе го посетам овај фест
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 33
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

TBL FEST 3# 17 Јули Охрид Empty Re: TBL FEST 3# 17 Јули Охрид

Пишување by Рокси Сре Jул 08, 2009 8:55 pm

Нормално.
Рокси
Рокси
Нејкам ништо
Нејкам ништо

Age : 30
Број на мислења : 517

Вратете се на почетокот Go down

TBL FEST 3# 17 Јули Охрид Empty Re: TBL FEST 3# 17 Јули Охрид

Пишување by pankerishte Чет Jул 09, 2009 2:22 am

Фала на Рокси за подршката и на Џајко Smile

Уште едно Инфо. Ке има точено Скопско 0.5 литри за 50 денари и Лесковачка скара.
А настанов ке трајт до кај 1 и пол по полнок
pankerishte
pankerishte
Куропецач
Куропецач

Age : 35
Број на мислења : 601
Хоби(работа) : Метење,Чистење Улици
Забавен? : Да

http://www.myspace.com/komunalnahigena

Вратете се на почетокот Go down

TBL FEST 3# 17 Јули Охрид Empty Re: TBL FEST 3# 17 Јули Охрид

Пишување by Jordison Чет Jул 09, 2009 3:36 am

охоооооо скара и пиво cheers ама штета можда ке свирам дента :S
Jordison
Jordison
tapanar4e

Age : 32
Број на мислења : 301

Вратете се на почетокот Go down

TBL FEST 3# 17 Јули Охрид Empty Re: TBL FEST 3# 17 Јули Охрид

Пишување by Marej Чет Jул 09, 2009 4:01 am

Ќе поминиме. Џаџи ак не ми идат никој ти се тупнувам.
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

TBL FEST 3# 17 Јули Охрид Empty Re: TBL FEST 3# 17 Јули Охрид

Пишување by pankerishte Чет Jул 09, 2009 11:08 am

TBL FEST 3# 17 Јули Охрид Plakattbl3 TBL FEST 3# 17 Јули Охрид W480
pankerishte
pankerishte
Куропецач
Куропецач

Age : 35
Број на мислења : 601
Хоби(работа) : Метење,Чистење Улици
Забавен? : Да

http://www.myspace.com/komunalnahigena

Вратете се на почетокот Go down

TBL FEST 3# 17 Јули Охрид Empty Re: TBL FEST 3# 17 Јули Охрид

Пишување by Punk Чет Jул 09, 2009 3:15 pm

одиме одиме одиме!! конечно нешчо панкерско во градов. ми се бендисувааааааааааа мареј иначе со мене идаш ти!
Punk
Punk
Live fast!
Live fast!

Age : 34
Број на мислења : 505

Вратете се на почетокот Go down

TBL FEST 3# 17 Јули Охрид Empty Re: TBL FEST 3# 17 Јули Охрид

Пишување by Рокси Чет Jул 09, 2009 4:28 pm

Хахаха.
Картите освен во предпродажба мојт и на влез да се купат, right?
Ваљда немат да се поскапи.. панкер, чекам да ми кажиш.

П.С. Кој се бе овие Панкреас од Охрид? Првпат слушам за нив.
Рокси
Рокси
Нејкам ништо
Нејкам ништо

Age : 30
Број на мислења : 517

Вратете се на почетокот Go down

TBL FEST 3# 17 Јули Охрид Empty Re: TBL FEST 3# 17 Јули Охрид

Пишување by The Breaking Dawn Чет Jул 09, 2009 6:35 pm

и јас идам.
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

TBL FEST 3# 17 Јули Охрид Empty Re: TBL FEST 3# 17 Јули Охрид

Пишување by Punk Чет Jул 09, 2009 6:43 pm

сама ој си не те зеам јас.
Punk
Punk
Live fast!
Live fast!

Age : 34
Број на мислења : 505

Вратете се на почетокот Go down

TBL FEST 3# 17 Јули Охрид Empty Re: TBL FEST 3# 17 Јули Охрид

Пишување by Џајко Чет Jул 09, 2009 6:58 pm

Јас ке ја зеам Razz
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 33
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

TBL FEST 3# 17 Јули Охрид Empty Re: TBL FEST 3# 17 Јули Охрид

Пишување by pankerishte Чет Jул 09, 2009 10:24 pm

Punk напиша:сама ој си не те зеам јас.
Немој така гостинките да ги бркаш Емилијаааа. Smile хехе


Ке имат и на врата карти без секиранје иста цена Cool
pankerishte
pankerishte
Куропецач
Куропецач

Age : 35
Број на мислења : 601
Хоби(работа) : Метење,Чистење Улици
Забавен? : Да

http://www.myspace.com/komunalnahigena

Вратете се на почетокот Go down

TBL FEST 3# 17 Јули Охрид Empty Re: TBL FEST 3# 17 Јули Охрид

Пишување by The Breaking Dawn Пет Jул 17, 2009 7:24 pm

хаха.
не одам сепак. не ми се ојт со панк Razz
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

TBL FEST 3# 17 Јули Охрид Empty Re: TBL FEST 3# 17 Јули Охрид

Пишување by Angelic Саб Ное 14, 2009 10:19 pm

TBL FEST 3# 17 Јули Охрид House-key-thumb5725886
Angelic
Angelic
ex Rainbow*

Age : 32
Број на мислења : 713

Вратете се на почетокот Go down

TBL FEST 3# 17 Јули Охрид Empty Re: TBL FEST 3# 17 Јули Охрид

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот