Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

По тренерки нашкола?

+15
Азра
Page
METALBOY
*UnIqUe*
Ivana
Mary Jane
s...
Рокси
Jordison
Џајко
The Breaking Dawn
Ane
комшивка
kojgode
RoTkViCa
19 posters

Go down

По тренерки нашкола? Empty По тренерки нашкола?

Пишување by RoTkViCa Вто Јун 23, 2009 9:36 pm

Хахаха...јас нааајискрено по тренерки не би отишла подалеку од продавница. Порано и за кај другарка (шо ми е на 2 мин) се преслеквев, сега малце се опуштив и до кај неа одам по тренерки хаха инаку....само на продавница и таму...некако не се осеќам јас во тренерки, а за дома ми е најудобно. Нашкола-НИКОГАШ!!!
RoTkViCa
RoTkViCa
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 723
Хоби(работа) : Аеробик,возење ролери,слушање музика и дружење на форумчево :D
Забавен? : хм....оценете сами

Вратете се на почетокот Go down

По тренерки нашкола? Empty Re: По тренерки нашкола?

Пишување by kojgode Вто Јун 23, 2009 10:07 pm

Јас иам едни во плакаров. Ама не сум спортски тип така да само за на планинарење можам да бидам забележан во тренерки. Мада прилично убо ми е во нив можда и ќе купам некој пар. И не би ми било срам да одам по чаршија со ниф.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

По тренерки нашкола? Empty Re: По тренерки нашкола?

Пишување by комшивка Вто Јун 23, 2009 11:01 pm

Јас носам тренерки за секаде, секако и за нашкола, многу поудобни отколку фармерки... А би облекла и за чаршија.. (не само за навечер негде на кафе, а денски да..)
комшивка
комшивка
Адаптериште

Age : 33
Број на мислења : 846

Вратете се на почетокот Go down

По тренерки нашкола? Empty Re: По тренерки нашкола?

Пишување by Ane Сре Јун 24, 2009 12:45 am

Имат разлика од тренерки до тренерки... а зш пак да не шо е срамота да ојш по тренерки нашкола? Smile
Ane
Ane
Солиден Адаптер

Age : 31
Број на мислења : 179

Вратете се на почетокот Go down

По тренерки нашкола? Empty Re: По тренерки нашкола?

Пишување by The Breaking Dawn Сре Јун 24, 2009 1:53 am

а зш не со тренерки нашкола? не одам а не знам зш. и не знам зш така ги сфаќет тренеркиве ко грев да е нашкола да ги носиш, а баш тренерки ко шо может секси да стоет ништо не мојт. ак се стегнати посебно. уф..
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

По тренерки нашкола? Empty Re: По тренерки нашкола?

Пишување by Џајко Сре Јун 24, 2009 2:51 am

The Breaking Dawn напиша:а зш не со тренерки нашкола? не одам а не знам зш. и не знам зш така ги сфаќет тренеркиве ко грев да е нашкола да ги носиш, а баш тренерки ко шо может секси да стоет ништо не мојт. ак се стегнати посебно. уф..

УФФ!!!
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 33
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

По тренерки нашкола? Empty Re: По тренерки нашкола?

Пишување by Jordison Сре Јун 24, 2009 3:01 am

да моеше кај нас секој ден ке одев
Jordison
Jordison
tapanar4e

Age : 32
Број на мислења : 301

Вратете се на почетокот Go down

По тренерки нашкола? Empty Re: По тренерки нашкола?

Пишување by Рокси Сре Јун 24, 2009 1:24 pm

Само дома носам тренерки... и за до продавница или до кј една другарка во комшии шо е. Нашколо не вервам дека би носела тренерки.
Рокси
Рокси
Нејкам ништо
Нејкам ништо

Age : 30
Број на мислења : 517

Вратете се на почетокот Go down

По тренерки нашкола? Empty Re: По тренерки нашкола?

Пишување by s... Чет Јун 25, 2009 6:31 pm

RoTkViCa напиша:Хахаха...јас нааајискрено по тренерки не би отишла подалеку од продавница. Порано и за кај другарка (шо ми е на 2 мин) се преслеквев, сега малце се опуштив и до кај неа одам по тренерки хаха инаку....само на продавница и таму...некако не се осеќам јас во тренерки, а за дома ми е најудобно. Нашкола-НИКОГАШ!!!
истата сум и јас.. I love you
s...
s...
Солиден Адаптер

Age : 31
Број на мислења : 114

Вратете се на почетокот Go down

По тренерки нашкола? Empty Re: По тренерки нашкола?

Пишување by Mary Jane Вто Jул 07, 2009 10:49 pm

Јас само за на планинарење носам тренерки. А пошо немат да одам в година на таа активност, изглеат нигде нема да носам тренерки...
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

По тренерки нашкола? Empty Re: По тренерки нашкола?

Пишување by Ivana Сре Jул 08, 2009 1:25 am

зш да не... сум ошла до сеа со тренерки нашкола.. јест да ми е ногу позгодно со фармерки али... не ми е проблем или срам да одам и со тренерки... иам 3 пара тренерки и ногу си се бендисвам во нив... и удобни ми се хаха битно се пофалив тројчка Very Happy
Ivana
Ivana
Солиден Адаптер

Age : 32
Број на мислења : 231

Вратете се на почетокот Go down

По тренерки нашкола? Empty Re: По тренерки нашкола?

Пишување by *UnIqUe* Сре Jул 08, 2009 2:03 am

Почоечки е со тренерки одколку со штиклци да видам некој Very Happy
Не носам воопшто тренерки ( нз зш ) ама ептен удобно изгледет Very Happy
*UnIqUe*
*UnIqUe*
Солиден Адаптер

Age : 31
Број на мислења : 244

Вратете се на почетокот Go down

По тренерки нашкола? Empty Re: По тренерки нашкола?

Пишување by METALBOY Сре Jул 08, 2009 4:08 pm

Па, доста голем дел од времето го поминувам во тренерки или некој други спотртски алишта, а за нашкола само 2-3 пати сум биден по тренерки, чисто онака да видам каков е филингот Very Happy
METALBOY
METALBOY
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 992
Хоби(работа) : офтопик
Забавен? : Не, забрзан

Вратете се на почетокот Go down

По тренерки нашкола? Empty Re: По тренерки нашкола?

Пишување by *UnIqUe* Чет Jул 09, 2009 2:21 am

Дај бе луѓе како прајте муабет ко прекршок да е по тренерки да појш нашколо.
*UnIqUe*
*UnIqUe*
Солиден Адаптер

Age : 31
Број на мислења : 244

Вратете се на почетокот Go down

По тренерки нашкола? Empty Re: По тренерки нашкола?

Пишување by Page Чет Jул 09, 2009 12:35 pm

Демек школово е некоја перфекција во универзумот, па за да не ги навредиш боговите, избегавај да ојш по тренерки. Аје остај се.
Page
Page
Хидролог
Хидролог

Age : 36
Број на мислења : 91
Хоби(работа) : Фрлање камен преку рамо
Забавен? : Ич. Шокирам, носам на имбецилни забави по исплукани улици.

http://silence.heavenforum.com

Вратете се на почетокот Go down

По тренерки нашкола? Empty Re: По тренерки нашкола?

Пишување by METALBOY Чет Jул 09, 2009 1:07 pm

Гледам формално да се облеквам, се нервирам во спротивно, па и за чаршија и на лето си носам долги панотли...
METALBOY
METALBOY
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 992
Хоби(работа) : офтопик
Забавен? : Не, забрзан

Вратете се на почетокот Go down

По тренерки нашкола? Empty Re: По тренерки нашкола?

Пишување by Mary Jane Нед Jул 12, 2009 11:48 pm

Поубо по тренерки отколку стајлинг ала Сијело Махико.
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

По тренерки нашкола? Empty Re: По тренерки нашкола?

Пишување by Азра Вто Aвг 11, 2009 3:55 pm

со оглед на тоа дека НЕ САКАМ спортска облека и имам едни тренерки за лек шо ги заборавам при селење, не, не носам тренерки никаде. мож така за по дома или за на ливада.
џинс чоек сум.
на училиште по тренерки? посебно овие денешниве женски модели... нее...премногу пижама парти ми се.
класика бе класика Smile

не дека ги сметам за сељачки детал, не сум сноб, ама се знај тренерки за кај се бе.
Азра
Азра
Адаптер во подем

Age : 39
Број на мислења : 41
Хоби(работа) : мазохист
Забавен? : скроз

Вратете се на почетокот Go down

По тренерки нашкола? Empty Re: По тренерки нашкола?

Пишување by Page Вто Aвг 11, 2009 4:39 pm

А за кај се тренерки ?

Ако ми речиш за спортски активности..тогаш...

јас само ќе ти речам да си го преведиш зборот и значењето на фармерката, па тогаш види што и за каде се носит. Аkо ојме по тој пат Smile
Page
Page
Хидролог
Хидролог

Age : 36
Број на мислења : 91
Хоби(работа) : Фрлање камен преку рамо
Забавен? : Ич. Шокирам, носам на имбецилни забави по исплукани улици.

http://silence.heavenforum.com

Вратете се на почетокот Go down

По тренерки нашкола? Empty Re: По тренерки нашкола?

Пишување by Азра Вто Aвг 11, 2009 4:44 pm

е сега да не ојме во етимологија и примена Smile

се знај денеска кој е статусот на фармерките
не ги карактеризирам како вакви или онакви луѓето кои си носат тренерки, ако таков му е стилот и ако му стојат.

јас си кажувам за мене.
и за спортски активности би избрала хеланки или шорц, барем за тоа јас што спорувам Smile
Азра
Азра
Адаптер во подем

Age : 39
Број на мислења : 41
Хоби(работа) : мазохист
Забавен? : скроз

Вратете се на почетокот Go down

По тренерки нашкола? Empty Re: По тренерки нашкола?

Пишување by Punk Чет Aвг 13, 2009 3:33 am

мене баш ми се секси љуѓе во тренерки. ама убај тренерки не некој розеви и нашминкани да ги акнет.. ме палет спортисти јебеш га Smile
Punk
Punk
Live fast!
Live fast!

Age : 34
Број на мислења : 505

Вратете се на почетокот Go down

По тренерки нашкола? Empty Re: По тренерки нашкола?

Пишување by Bleak Чет Aвг 13, 2009 8:34 am

Би носел бе тренерки нашкола. Сум Носел. Секој ден за на тренинг носам. Ногу пати и за денски или навечер за на кафе тренерки сум облекол. Тренерка Рулззз... Very Happy

И немат нишо лошо тука, ама колку шо сакам фармерки да носам нишо друго не сакам Smile):
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 33
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

По тренерки нашкола? Empty Re: По тренерки нашкола?

Пишување by Angelic Пет Aвг 14, 2009 1:18 am

Их, зошто да не?!
Јас стандарт носам црни пантолони, ама си сакам и тренерки. Не носам често нашколо, ама пак не ги гледам ко не дај Боже - облека.
Angelic
Angelic
ex Rainbow*

Age : 32
Број на мислења : 713

Вратете се на почетокот Go down

По тренерки нашкола? Empty Re: По тренерки нашкола?

Пишување by KaTeRiNcE Саб Aвг 15, 2009 8:12 pm

зш да не бе ,леле , то не е облека? е :D
KaTeRiNcE
KaTeRiNcE
P    aR      tY     aN      iM    aL

Age : 31
Број на мислења : 234
Хоби(работа) : Да ширам среќа и депресија,зависит од расположение
Забавен? : Иди-види :D

Вратете се на почетокот Go down

По тренерки нашкола? Empty Re: По тренерки нашкола?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот