Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Домашари или скитници?

Go down

Домашари или скитници? Empty Домашари или скитници?

Пишување by Наташа Пон Јун 22, 2009 5:02 pm

Шо тип љуѓе сте?
Сакате да сејте дома со најблиските, да глеате телевизија, на компјутер нешо, или појќе сакате да излегвите надвори одвај чекате да му ја здувните негде?
Question

_________________
Listen to each drop of rain... Whispering secrets in vain...
Frantically searching for someone to hear their story before they hit ground...
Наташа
Наташа
Модератор
Модератор

Age : 28
Број на мислења : 472

Вратете се на почетокот Go down

Домашари или скитници? Empty Re: Домашари или скитници?

Пишување by Болиглава Пон Јун 22, 2009 5:09 pm

Нешто измеѓу. Неможам по цел ден дома да гнијам, ама пак цело време да се врткам по улици ми е народски речено демоде.

_________________
The sun is the same in the relative way, but you're older...
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 29
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Домашари или скитници? Empty Re: Домашари или скитници?

Пишување by Рокси Пон Јун 22, 2009 6:02 pm

средина
Рокси
Рокси
Нејкам ништо
Нејкам ништо

Age : 27
Број на мислења : 517

Вратете се на почетокот Go down

Домашари или скитници? Empty Re: Домашари или скитници?

Пишување by Ane Пон Јун 22, 2009 6:56 pm

Шознам...појке сум по скитањево ама имат деној шо си сакам дома да си седам а посебно коке сум сама Razz
Ane
Ane
Солиден Адаптер

Age : 28
Број на мислења : 179

Вратете се на почетокот Go down

Домашари или скитници? Empty Re: Домашари или скитници?

Пишување by Jordison Пон Јун 22, 2009 7:45 pm

Скитам секој ден по 10тина сати
Jordison
Jordison
tapanar4e

Age : 29
Број на мислења : 301

Вратете се на почетокот Go down

Домашари или скитници? Empty Re: Домашари или скитници?

Пишување by METALBOY Пон Јун 22, 2009 8:28 pm

сакам да му ја дувнам негде, ама најголем дел го поминвам дома
METALBOY
METALBOY
Адаптериште

Age : 28
Број на мислења : 992
Хоби(работа) : офтопик
Забавен? : Не, забрзан

Вратете се на почетокот Go down

Домашари или скитници? Empty Re: Домашари или скитници?

Пишување by корун Вто Јун 23, 2009 3:49 am

Пола - пола, ко ке сум во можност сум надвор ак неам друштво дома дреам...

_________________
Коза не е, овца е. Шо е?
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 29
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Домашари или скитници? Empty Re: Домашари или скитници?

Пишување by The Breaking Dawn Вто Јун 23, 2009 4:28 pm

и јас сум некој средина. ко ќе седам дома долго време ме фаќет депресии па морам да излезам а ко ќе сум долго време надвор сакам дома.
ко ке сум дома нејќам гужви.
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 28
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Домашари или скитници? Empty Re: Домашари или скитници?

Пишување by RoTkViCa Вто Јун 23, 2009 9:12 pm

во ова ситуација ко ќе не ојме нашкола не се прибирам воопшто дома, т.е. да само за спиење

_________________
...Ветрот дува, зошто не и ние?!...
RoTkViCa
RoTkViCa
Модератор
Модератор

Age : 30
Број на мислења : 723
Хоби(работа) : Аеробик,возење ролери,слушање музика и дружење на форумчево :D
Забавен? : хм....оценете сами

Вратете се на почетокот Go down

Домашари или скитници? Empty Re: Домашари или скитници?

Пишување by комшивка Саб Окт 17, 2009 7:46 pm

The Breaking Dawn напиша:и јас сум некој средина. ко ќе седам дома долго време ме фаќет депресии па морам да излезам а ко ќе сум долго време надвор сакам дома.
ко ке сум дома нејќам гужви.

слично Домашари или скитници? Icon_smile
комшивка
комшивка
Адаптериште

Age : 29
Број на мислења : 846

Вратете се на почетокот Go down

Домашари или скитници? Empty Re: Домашари или скитници?

Пишување by Angelic Саб Окт 17, 2009 9:33 pm

од понеделник до четврток не сум за излегвење. Немам навика, ама + си сакам да се излежавам дома. Викендот излегвам и денски и навечер... или пак ќе го преспијам цееел ден. и после ќе ми е криво .. хахха :D
Angelic
Angelic
ex Rainbow*

Age : 29
Број на мислења : 713

Вратете се на почетокот Go down

Домашари или скитници? Empty Re: Домашари или скитници?

Пишување by nance Нед Окт 18, 2009 9:20 pm

Скитник бате.
nance
nance
Херој на форумов

Age : 30
Број на мислења : 143
Хоби(работа) : drapanje jajca
Забавен? : nda

Вратете се на почетокот Go down

Домашари или скитници? Empty Re: Домашари или скитници?

Пишување by stevo birmingham Нед Окт 18, 2009 9:35 pm

demek ti si skitnik?

stevo birmingham
Адаптер4е

Age : 28
Број на мислења : 9

Вратете се на почетокот Go down

Домашари или скитници? Empty Re: Домашари или скитници?

Пишување by корун Нед Окт 18, 2009 10:19 pm

Кој е тој демек бе?

_________________
Коза не е, овца е. Шо е?
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 29
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Домашари или скитници? Empty Re: Домашари или скитници?

Пишување by KaTeRiNcE Пон Окт 19, 2009 3:40 pm

средина накај скитник...мада од дома често ме прашвет дали заборајф шо е куќа Smile
KaTeRiNcE
KaTeRiNcE
P    aR      tY     aN      iM    aL

Age : 28
Број на мислења : 234
Хоби(работа) : Да ширам среќа и депресија,зависит од расположение
Забавен? : Иди-види :D

Вратете се на почетокот Go down

Домашари или скитници? Empty Re: Домашари или скитници?

Пишување by Lastojca Пон Окт 19, 2009 4:13 pm

па шо знам...дома многу сакам да си седам ак сум сама а ак имат гужви излегвам така да некоја средина .. Домашари или скитници? Icon_rolleyes
Lastojca
Lastojca
Адаптериште

Age : 29
Број на мислења : 847

Вратете се на почетокот Go down

Домашари или скитници? Empty Re: Домашари или скитници?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот