Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

THE BLOOM

+5
Marej
pankerishte
Болиглава
Jordison
TONI
9 posters

Go down

THE BLOOM Empty THE BLOOM

Пишување by TONI Саб Јун 06, 2009 8:01 pm

Ај и за тие шо не знаат...

Секоја сабота кафе бар Баланс рок свирка со бендот Блум.
Состав:
Димко-вокал
Чиче-клавијатура
Јошко\Бошко-гитара
Гиро-тапани
Цапе-бас гитара

влез слободен.
TONI
TONI
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 466

Вратете се на почетокот Go down

THE BLOOM Empty Re: THE BLOOM

Пишување by Jordison Саб Јун 06, 2009 8:03 pm

Демек сеа нешо модератор ова она Razz
Jordison
Jordison
tapanar4e

Age : 32
Број на мислења : 301

Вратете се на почетокот Go down

THE BLOOM Empty Re: THE BLOOM

Пишување by Болиглава Саб Јун 06, 2009 8:12 pm

Бошко хахаха.
Дечкиве мислам дек се едни од најдобрите во Охридов, ак не и најдобри. Чиче е големо шегиште, Гиро и Јошко се ногу мрнати а и вокалов им е топ. Од коа постоет дан знајте?
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 32
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

THE BLOOM Empty Re: THE BLOOM

Пишување by TONI Саб Јун 06, 2009 8:24 pm

Jordison напиша:Демек сеа нешо модератор ова она Razz
Cool tongue

Знам само дека Јошко во бендов е замена на Лазе од пред 8-9 месеци.
Свират мн години заедно ама имале и пауза некое време
TONI
TONI
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 466

Вратете се на почетокот Go down

THE BLOOM Empty Re: THE BLOOM

Пишување by pankerishte Пет Jул 10, 2009 10:12 am

Болиглава напиша:Бошко хахаха.
Дечкиве мислам дек се едни од најдобрите во Охридов, ак не и најдобри. Чиче е големо шегиште, Гиро и Јошко се ногу мрнати а и вокалов им е топ. Од коа постоет дан знајте?
Јас ги памтам можит уште пред 5 години миниум ако не и поќе кога им пееше Бушинче.Какви свирки се праеа тогаш....хохохоох Cool закон!
pankerishte
pankerishte
Куропецач
Куропецач

Age : 35
Број на мислења : 601
Хоби(работа) : Метење,Чистење Улици
Забавен? : Да

http://www.myspace.com/komunalnahigena

Вратете се на почетокот Go down

THE BLOOM Empty Re: THE BLOOM

Пишување by Marej Пет Jул 10, 2009 2:09 pm

Da, porano vokal im beshe Aleksandra Bushinoska. Inache pojketo od niv ne gi obozhavet pesnite sho gi sviret, ama moret da gi sviret za da izvaet pari, zsh tie pesni se barani. Sea imet smenato nesho vo repertoar, ama edno vreme bea booooringggg! A od tehnichka gledna tochka, site se besprekorni, ama, mozhda od subjektivni prichini bendot pojke go sakav so Laze, pojke mi imashe dusha i pokarakteristicni bea. Sekoja chest na Joshko, ama ne mi imat karakter vo svirenje, nogu e zdrven. (ne me ubivajte)
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

THE BLOOM Empty Re: THE BLOOM

Пишување by Џајко Пет Jул 10, 2009 6:34 pm

Marej напиша:Da, porano vokal im beshe Aleksandra Bushinoska. Inache pojketo od niv ne gi obozhavet pesnite sho gi sviret, ama moret da gi sviret za da izvaet pari, zsh tie pesni se barani. Sea imet smenato nesho vo repertoar, ama edno vreme bea booooringggg! A od tehnichka gledna tochka, site se besprekorni, ama, mozhda od subjektivni prichini bendot pojke go sakav so Laze, pojke mi imashe dusha i pokarakteristicni bea. Sekoja chest na Joshko, ama ne mi imat karakter vo svirenje, nogu e zdrven. (ne me ubivajte)

ок ок знајме дек ти е зет.
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 33
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

THE BLOOM Empty Re: THE BLOOM

Пишување by Marej Пет Jул 10, 2009 8:44 pm

Џајко напиша:
Marej напиша:Da, porano vokal im beshe Aleksandra Bushinoska. Inache pojketo od niv ne gi obozhavet pesnite sho gi sviret, ama moret da gi sviret za da izvaet pari, zsh tie pesni se barani. Sea imet smenato nesho vo repertoar, ama edno vreme bea booooringggg! A od tehnichka gledna tochka, site se besprekorni, ama, mozhda od subjektivni prichini bendot pojke go sakav so Laze, pojke mi imashe dusha i pokarakteristicni bea. Sekoja chest na Joshko, ama ne mi imat karakter vo svirenje, nogu e zdrven. (ne me ubivajte)

ок ок знајме дек ти е зет.
.!.
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

THE BLOOM Empty Re: THE BLOOM

Пишување by TONI Вто Aвг 04, 2009 4:14 pm

https://www.youtube.com/watch?v=ONVko07tC3I

еве ја новата песна со спот -"Херој на денот"
TONI
TONI
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 466

Вратете се на почетокот Go down

THE BLOOM Empty Re: THE BLOOM

Пишување by METALBOY Вто Aвг 04, 2009 5:51 pm

TONI напиша:https://www.youtube.com/watch?v=ONVko07tC3I

еве ја новата песна со спот -"Херој на денот"
го гледав....супер е
METALBOY
METALBOY
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 992
Хоби(работа) : офтопик
Забавен? : Не, забрзан

Вратете се на почетокот Go down

THE BLOOM Empty Re: THE BLOOM

Пишување by Angelic Пон Окт 19, 2009 9:30 pm

Ништо ич од блум од ко се распаднаа.

Да видиме шо атмосфера прает Геврек :D
Angelic
Angelic
ex Rainbow*

Age : 32
Број на мислења : 713

Вратете се на почетокот Go down

THE BLOOM Empty Re: THE BLOOM

Пишување by tHeJunKy Пон Окт 19, 2009 10:10 pm

Ај прајме Tribute band за Bloom Razz
tHeJunKy
tHeJunKy
Модератор
Модератор

Age : 114
Број на мислења : 759
Хоби(работа) : Гитара, фотографирање, компонирање...
Забавен? : Сто.

Вратете се на почетокот Go down

THE BLOOM Empty Re: THE BLOOM

Пишување by Angelic Вто Окт 20, 2009 5:00 pm

tHeJunKy напиша:Ај прајме Tribute band за Bloom THE BLOOM Icon_razz

THE BLOOM Icon_cool ajде ајде
Angelic
Angelic
ex Rainbow*

Age : 32
Број на мислења : 713

Вратете се на почетокот Go down

THE BLOOM Empty Re: THE BLOOM

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот