Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ареа

+7
комшивка
корун
kojgode
Lastojca
Angelic
Jordison
Odyssey
11 posters

Go down

Ареа Empty Ареа

Пишување by Odyssey Пет Јун 05, 2009 5:08 pm

Значи ново песниче.. скопски кажано "ТОП"
ваше мислење.. дали песнава ќе постигнит успех барем блиску до "Сите Мои Слики" или пак "Ајде Да Летаме"
Odyssey
Odyssey
Резидент ДискоЏокеј
Резидент ДискоЏокеј

Age : 67
Број на мислења : 594
Хоби(работа) : Dj

Вратете се на почетокот Go down

Ареа Empty Re: Ареа

Пишување by Jordison Пет Јун 05, 2009 6:38 pm

Од каде ново бе жити се 1 година имат од ко е излезено
Jordison
Jordison
tapanar4e

Age : 32
Број на мислења : 301

Вратете се на почетокот Go down

Ареа Empty Re: Ареа

Пишување by Angelic Пет Јун 05, 2009 8:12 pm

аа песнава ја обожавам! и да.. касниш најмалку 9 месеци со песнава ! (или ти или медиумиве .. зш албумот е издаен од ехехеее...)

текстот ќе го напишам (ама покасно) зш е супер Very Happy I love you
Angelic
Angelic
ex Rainbow*

Age : 32
Број на мислења : 713

Вратете се на почетокот Go down

Ареа Empty Re: Ареа

Пишување by Lastojca Пет Јун 05, 2009 8:51 pm

мн е уба песнава...само на радио ја имам слушнато а спотов прв пат го гледам
Lastojca
Lastojca
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 847

Вратете се на почетокот Go down

Ареа Empty Re: Ареа

Пишување by kojgode Пет Јун 05, 2009 9:28 pm

Огромен MILF.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Ареа Empty Re: Ареа

Пишување by Odyssey Пет Јун 05, 2009 9:42 pm

kojgode напиша:Огромен MILF.

шо е то милф бе?
Odyssey
Odyssey
Резидент ДискоЏокеј
Резидент ДискоЏокеј

Age : 67
Број на мислења : 594
Хоби(работа) : Dj

Вратете се на почетокот Go down

Ареа Empty Re: Ареа

Пишување by корун Пет Јун 05, 2009 9:44 pm

Mother i'd like to fuck
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Ареа Empty Re: Ареа

Пишување by комшивка Саб Јун 06, 2009 2:18 am

ццц ова еден модератор не смејт да си го дозволит Very Happy
комшивка
комшивка
Адаптериште

Age : 33
Број на мислења : 846

Вратете се на почетокот Go down

Ареа Empty Re: Ареа

Пишување by Џајко Саб Јун 06, 2009 3:15 am

комшивка напиша:ццц ова еден модератор не смејт да си го дозволит Very Happy
несмејт да не знајт шо е милф??
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 33
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

Ареа Empty Re: Ареа

Пишување by комшивка Саб Јун 06, 2009 3:40 am

не не. за темава...
комшивка
комшивка
Адаптериште

Age : 33
Број на мислења : 846

Вратете се на почетокот Go down

Ареа Empty Re: Ареа

Пишување by Bleak Саб Јун 06, 2009 9:04 am

Абе Одисеј шо е сите мои слики нишо друго не е... можда песната е уба ама тешко... Сите мои слики е врвот... Cool
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 33
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Ареа Empty Re: Ареа

Пишување by Болиглава Саб Јун 06, 2009 12:43 pm

Ај темава нека е општо за Ареа, пошо за една песна нелогично ми е малце да се отворат цела тема. Овде пишите новости за бендов, стари песни, нови песни итд.
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 32
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Ареа Empty Re: Ареа

Пишување by Џајко Пет Јун 19, 2009 9:18 pm

Овие ми се од поомилените: