Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Метал vs. Рап

+24
Karan
tHeJunKy
misticnata
Наташа
Bleak
Odyssey
twilight
L S D
REGINA
Lastojca
pankerishte
The Breaking Dawn
Gangi
Master
Лана
Fantom
Џајко
Jordison
Marej
hollow
Mary Jane
корун
kojgode
Болиглава
28 posters

Страна 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Go down

Кој е појак?

Метал vs. Рап - Page 3 Vote_lcap58%Метал vs. Рап - Page 3 Vote_rcap 58% 
[ 29 ]
Метал vs. Рап - Page 3 Vote_lcap42%Метал vs. Рап - Page 3 Vote_rcap 42% 
[ 21 ]
 
Општо гласови : 50
Back
 
 

Метал vs. Рап - Page 3 Empty Re: Метал vs. Рап

Пишување by Bleak Нед Фед 15, 2009 9:28 pm

Болиглава напиша:
Bleak напиша:Не знам колку знајте за ова не да се прам паметен ама денешниве рок метал жанрој се произлезени од класикава. Зошто? Порано во времето на класицизмот ги плашеле децата за да спиет со инструменти иим свиреле т.н. ѓаолски ноти кои воедно се користат скоро во сите орк и метал солажи а рап е вештачки жанр и то е то
Laughing Laughing Laughing

смеј се ама така е. Шогунон григор учеф јас ни го имаше кажвено ова и кај шо иам одено на часој за гитара и од други постари музичари Smile
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 33
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Метал vs. Рап - Page 3 Empty Re: Метал vs. Рап

Пишување by Наташа Нед Фед 15, 2009 9:55 pm

Ахахаах шогунон... отракан чоек... Еднуш газеше Бојо по клавирон и ко му ја опна една по врат хахаха се топнав од смеење .. и ко фрлаше со кључој по насSmile а не она педерчено после шо дојде со шишкине ко теткаSmile

Извините за оф-топиков и за кирилицава.
Иначе не се разбирам ногу ни во метал, ни во рап, ама да речиш дек во секоја метал песна се пејт за смрт, крв и слични срања, е ко да речиш дек во секоја рап песна се пејт за газој, курви, макроа итн.
Наташа
Наташа
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 472

Вратете се на почетокот Go down

Метал vs. Рап - Page 3 Empty Re: Метал vs. Рап

Пишување by Bleak Нед Фед 15, 2009 10:30 pm

Наташа напиша:Ахахаах шогунон... отракан чоек... Еднуш газеше Бојо по клавирон и ко му ја опна една по врат хахаха се топнав од смеење .. и ко фрлаше со кључој по насSmile а не она педерчено после шо дојде со шишкине ко теткаSmile

Извините за оф-топиков и за кирилицава.
Иначе не се разбирам ногу ни во метал, ни во рап, ама да речиш дек во секоја метал песна се пејт за смрт, крв и слични срања, е ко да речиш дек во секоја рап песна се пејт за газој, курви, макроа итн.

Он - топик : Iced Earth се метал. I died for you, Waching over me, Dark Saga... според имињава и текстојве за смрт, убивање не се пејт... мада шо имат и такви ама од то не слушам нишчо Rolling Eyes

Оф - топик : Клавирине не свирет григор дека нашана генерација ги кршефме диркине од клавирине... по нас со кључој клупи пенџери шо најдвеше фрљаше... иначе јас со сите 5-ки ама од директорон канцеларијана најдетално ја знам ама од копочнаф средно се потсмириф Smile
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 33
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Метал vs. Рап - Page 3 Empty Re: Метал vs. Рап

Пишување by Наташа Нед Фед 15, 2009 11:07 pm

Bleak напиша:
Он - топик : Iced Earth се метал. I died for you, Waching over me, Dark Saga... според имињава и текстојве за смрт, убивање не се пејт... мада шо имат и такви ама од то не слушам нишчо Rolling Eyes

Не ми ја сфати компарацијава море... Сакав да речам дек НЕ се сите метал песни за убивање ко шо НЕ се сите рап песни за е**ње. Wink
Наташа
Наташа
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 472

Вратете се на почетокот Go down

Метал vs. Рап - Page 3 Empty Re: Метал vs. Рап

Пишување by The Breaking Dawn Нед Фед 15, 2009 11:20 pm

REGINA напиша:
Џајко напиша:пак немат врска то шо го зборвиш :D
Имат различни врсти на метал, не ја славеет сите смртта туку само неколку за кој ти си слушнала :D.

Абе... поентата е една... метал е дефинитивно морничава страна на животот и точка... хехехехе и пак имат врска ова шо го зборвам само незнам зш ти секогаш не го разбираш напишаното од моја страна Very Happy

метал не е морничава страна на животот...само реална
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Метал vs. Рап - Page 3 Empty Re: Метал vs. Рап

Пишување by The Breaking Dawn Нед Фед 15, 2009 11:27 pm

корун напиша:Метал и КласиЧ'ари е најспротивно Sad

мислам не...имат мн песни шо се мешавина од метал и класика и мене искрено ми се свиѓет мн....јака комбинација е
класични инструменти со тапани, електрични гитари ова она...уф affraid
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Метал vs. Рап - Page 3 Empty Re: Метал vs. Рап

Пишување by misticnata Нед Фед 15, 2009 11:29 pm

и јас гласам за метал
misticnata
misticnata
Солиден Адаптер

Age : 31
Број на мислења : 124
Хоби(работа) : peenje

Вратете се на почетокот Go down

Метал vs. Рап - Page 3 Empty Re: Метал vs. Рап

Пишување by REGINA Нед Фед 15, 2009 11:52 pm

рап рап рап рап рап рап рап... да не се навраќам на причините зошто сум за рап! Laughing
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 33
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Метал vs. Рап - Page 3 Empty Re: Метал vs. Рап

Пишување by tHeJunKy Пон Фед 16, 2009 5:14 pm

The Breaking Dawn напиша:
корун напиша:Метал и КласиЧ'ари е најспротивно Sad

мислам не...имат мн песни шо се мешавина од метал и класика и мене искрено ми се свиѓет мн....јака комбинација е
класични инструменти со тапани, електрични гитари ова она...уф affraid

па цел концерт имаш од металика со оркестар.

побарај по јутуп Metallica S&M
tHeJunKy
tHeJunKy
Модератор
Модератор

Age : 114
Број на мислења : 759
Хоби(работа) : Гитара, фотографирање, компонирање...
Забавен? : Сто.

Вратете се на почетокот Go down

Метал vs. Рап - Page 3 Empty Re: Метал vs. Рап

Пишување by kojgode Пон Фед 16, 2009 5:28 pm

И имат Scorpions со Берлинска филхармонија.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Метал vs. Рап - Page 3 Empty Re: Метал vs. Рап

Пишување by tHeJunKy Пон Фед 16, 2009 5:29 pm

абе врска немет раперциве хаха...посебно овие шо пишет...све на жими мајка. Very Happy
tHeJunKy
tHeJunKy
Модератор
Модератор

Age : 114
Број на мислења : 759
Хоби(работа) : Гитара, фотографирање, компонирање...
Забавен? : Сто.

Вратете се на почетокот Go down

Метал vs. Рап - Page 3 Empty Re: Метал vs. Рап

Пишување by REGINA Пон Фед 16, 2009 7:22 pm

аха... сигурно.... rabbit
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 33
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Метал vs. Рап - Page 3 Empty Re: Метал vs. Рап

Пишување by Bleak Пон Фед 16, 2009 9:31 pm

kojgode напиша:И имат Scorpions со Берлинска филхармонија.

Scorpions - Hard rock Smile
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 33
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Метал vs. Рап - Page 3 Empty Re: Метал vs. Рап

Пишување by The Breaking Dawn Вто Фед 17, 2009 12:58 am

tHeJunKy напиша:
The Breaking Dawn напиша:
корун напиша:Метал и КласиЧ'ари е најспротивно Sad

мислам не...имат мн песни шо се мешавина од метал и класика и мене искрено ми се свиѓет мн....јака комбинација е
класични инструменти со тапани, електрични гитари ова она...уф affraid

па цел концерт имаш од металика со оркестар.

побарај по јутуп Metallica S&M

знам..ги иам концертите од нив...
сепак тенк ју Very Happy Very Happy
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Метал vs. Рап - Page 3 Empty Re: Метал vs. Рап

Пишување by Karan Саб Фед 21, 2009 4:10 am

Тесна трка меѓу жанровиве....Гласав за Метал, поблиску ми е до рок, дарквевјв музиката а ги слушам Judas Priest и нормално ако се бројат во метал Sabbath 
Karan
Karan
конзервативен
конзервативен

Age : 34
Број на мислења : 11

Вратете се на почетокот Go down

Метал vs. Рап - Page 3 Empty Re: Метал vs. Рап

Пишување by METALBOY Пет Мар 20, 2009 11:42 am

ги обожавам гласнине гитари заедно со нивните сола и брзиот ритам, зато се одлучив за метал bom
METALBOY
METALBOY
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 992
Хоби(работа) : офтопик
Забавен? : Не, забрзан

Вратете се на почетокот Go down

Метал vs. Рап - Page 3 Empty Re: Метал vs. Рап

Пишување by Азра Вто Aвг 11, 2009 5:44 pm

баш тесна трка...
гласав за метал, сепак сродни се со рок музиката, а во секој случај побрзо би пуштила метал (Сабат, Пантера...) отколку рап.

П.С. да не грешам душа во прва средно слушав САФ и Чиста околина Smile
Азра
Азра
Адаптер во подем

Age : 39
Број на мислења : 41
Хоби(работа) : мазохист
Забавен? : скроз

Вратете се на почетокот Go down

Метал vs. Рап - Page 3 Empty Re: Метал vs. Рап

Пишување by Angelic Сре Сеп 02, 2009 1:03 am

Метал - поблиску ми е до рок/хард рок (Rainbow, Led Zeppelin..)

p.s. И јас слушав рап во основно, од Џака Накот и Чиста Околина до 2pac.. =))
Angelic
Angelic
ex Rainbow*

Age : 32
Број на мислења : 713

Вратете се на почетокот Go down

Метал vs. Рап - Page 3 Empty Re: Метал vs. Рап

Пишување by Џајко Сре Сеп 02, 2009 12:54 pm

Rainbow* напиша:Метал - поблиску ми е до рок/хард рок (Rainbow, Led Zeppelin..)

p.s. И јас слушав рап во основно, од Џака Накот и Чиста Околина до 2pac.. =))

o_O хахах, овај податок не ми беше познат Smile
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 33
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

Метал vs. Рап - Page 3 Empty Re: Метал vs. Рап

Пишување by tHeJunKy Нед Сеп 27, 2009 1:57 pm

Азра напиша:баш тесна трка...
гласав за метал, сепак сродни се со рок музиката, а во секој случај побрзо би пуштила метал (Сабат, Пантера...) отколку рап.

П.С. да не грешам душа во прва средно слушав САФ и Чиста околина Smile

PanterA д бест Smile
tHeJunKy
tHeJunKy
Модератор
Модератор

Age : 114
Број на мислења : 759
Хоби(работа) : Гитара, фотографирање, компонирање...
Забавен? : Сто.

Вратете се на почетокот Go down

Метал vs. Рап - Page 3 Empty Re: Метал vs. Рап

Пишување by METALBOY Саб Окт 03, 2009 2:03 pm

Само секс, дрога и рок ен рол Метал vs. Рап - Page 3 Icon_cheers
METALBOY
METALBOY
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 992
Хоби(работа) : офтопик
Забавен? : Не, забрзан

Вратете се на почетокот Go down

Метал vs. Рап - Page 3 Empty Re: Метал vs. Рап

Пишување by Болиглава Нед Окт 04, 2009 4:35 pm

^
Немој бе...
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 32
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Метал vs. Рап - Page 3 Empty Re: Метал vs. Рап

Пишување by STIFLER Вто Окт 06, 2009 7:06 am

Рап(Y)
STIFLER
STIFLER
Чомо
Чомо

Age : 33
Број на мислења : 225

Вратете се на почетокот Go down

Метал vs. Рап - Page 3 Empty Re: Метал vs. Рап

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот