Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Прв допир со компјутери

+9
*UnIqUe*
REGINA
The Breaking Dawn
Gallowsraven
комшивка
RoTkViCa
Болиглава
METALBOY
Наташа
13 posters

Go down

Прв допир со компјутери Empty Прв допир со компјутери

Пишување by Наташа Пон Мај 18, 2009 12:13 pm

Ваљда се сеќавате коа прв пат сте седнале пред компјутер в комши или ви купиле дома ви. И опишете какво било чуството. Question

п.с. Аку мислите дека темава е за подфорумон компјутери/технологи/шо ти знам јас, префрлете ја, ама појќе ко за овде ми е.

_________________
Listen to each drop of rain... Whispering secrets in vain...
Frantically searching for someone to hear their story before they hit ground...
Наташа
Наташа
Модератор
Модератор

Age : 28
Број на мислења : 472

Вратете се на почетокот Go down

Прв допир со компјутери Empty Re: Прв допир со компјутери

Пишување by METALBOY Пон Мај 18, 2009 1:15 pm

Прв пат на компјутер седнав во 4 оделение, кај жижи на кантер (цело време за то се праеше муабет па си викам, ај да видам шо чудо е то)прв впечаток - сложено.
METALBOY
METALBOY
Адаптериште

Age : 28
Број на мислења : 992
Хоби(работа) : офтопик
Забавен? : Не, забрзан

Вратете се на почетокот Go down

Прв допир со компјутери Empty Re: Прв допир со компјутери

Пишување by Болиглава Пон Мај 18, 2009 1:17 pm

На 6-7 години кај вујко ми. Виндоус 95ка, се метеше Принц оф Персија и Лемингс. Времина...

_________________
The sun is the same in the relative way, but you're older...
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 29
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Прв допир со компјутери Empty Re: Прв допир со компјутери

Пишување by RoTkViCa Пон Мај 18, 2009 6:29 pm

шо знам кога беше.....4-5то одд....кај Дедо играв Карти и она со минине.дома немав уште

_________________
...Ветрот дува, зошто не и ние?!...
RoTkViCa
RoTkViCa
Модератор
Модератор

Age : 30
Број на мислења : 723
Хоби(работа) : Аеробик,возење ролери,слушање музика и дружење на форумчево :D
Забавен? : хм....оценете сами

Вратете се на почетокот Go down

Прв допир со компјутери Empty Re: Прв допир со компјутери

Пишување by комшивка Пон Мај 18, 2009 7:26 pm

ахх врска неам. валда 4-5 години, за порано не памтам шо ми се дешавало.. памтам играв нешо цд-ман, марио, па после мама ми носеше од јонгис некој ни мое ни твое игри Very Happy една со формула, принц од персија, фудбал имав нешо.. не ми текват сега Neutral
комшивка
комшивка
Адаптериште

Age : 30
Број на мислења : 846

Вратете се на почетокот Go down

Прв допир со компјутери Empty Re: Прв допир со компјутери

Пишување by Gallowsraven Пон Мај 18, 2009 7:30 pm

Аууу не знам која година бешеее... 2ро или 3то мислам, првиот ко го купивме, со тато игравме Captain Claw деноноќно... Законишта.
Gallowsraven
Gallowsraven
Вештерче

Age : 28
Број на мислења : 142

http://myspace.com/gallowsraven_mk

Вратете се на почетокот Go down

Прв допир со компјутери Empty Re: Прв допир со компјутери

Пишување by The Breaking Dawn Пон Мај 18, 2009 7:57 pm

леле наташа и ти со темава ко ќебапон со есејот - "како се осеќала вашата баба првпат ко видела телевизор во боја" scratch
иначе не ми теквит 6 години негде валда имав и само го гледав зш не знаев како се користит ама ме воодушеви tongue
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 29
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Прв допир со компјутери Empty Re: Прв допир со компјутери

Пишување by REGINA Пон Мај 18, 2009 8:07 pm

ич не се сеќавам колку години имав scratch ко почвев забаваче така нешо.
ама знам дека прво седвење и кантер ми пушти брачед ми, а јас тоаш се учев маусот да го контролирам Rolling Eyes и нормално втиква секундарно ми дадоја, па плачев дека ми го отепаја типот Laughing и од ко виде дека плачам ми смена на една со коли ептен глупа само на стрелкиве, и ми беше страв да возам брзо и пак плачев. rabbit ам кај се пуштало на женско такви игри? queen
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 30
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Прв допир со компјутери Empty Re: Прв допир со компјутери

Пишување by Болиглава Пон Мај 18, 2009 8:56 pm

REGINA напиша:ич не се сеќавам колку години имав scratch ко почвев забаваче така нешо.
ама знам дека прво седвење и кантер ми пушти брачед ми, а јас тоаш се учев маусот да го контролирам Rolling Eyes и нормално втиква секундарно ми дадоја, па плачев дека ми го отепаја типот Laughing и од ко виде дека плачам ми смена на една со коли ептен глупа само на стрелкиве, и ми беше страв да возам брзо и пак плачев. rabbit ам кај се пуштало на женско такви игри? queen
Кантер излезе ко бевме ние 4то одделение, значит ти 5то. Во забаваче уште Wolf 3D се играше.Smile

_________________
The sun is the same in the relative way, but you're older...
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 29
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Прв допир со компјутери Empty Re: Прв допир со компјутери

Пишување by REGINA Пон Мај 18, 2009 9:25 pm

^ во право си моја грешка вистина. прва шо ми дојде на памет од игриве со пукање беше кантер, а по навика не размислив дека 1999 негде коа излезе.

ете сеа и не се сеќавам на името на мојата прва изиграна игра Crying or Very sad. кој се така постари shooting games ак знајте набројте ми плс сакам да ми текнит.
п.с еве ви и хинт, катастрофа графика беше Laughing
е ај сеа Smile
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 30
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Прв допир со компјутери Empty Re: Прв допир со компјутери

Пишување by *UnIqUe* Пон Мај 18, 2009 10:19 pm

Oooo мала бев.... некаде 1во 2ро одд... и се осетив ептен чудно зш не знаев шо се дешават... и од ко научив секој ден им киснев дома и играв една игра нешо со коли тркање појма неам как се викаше... Smile ама ептен беше интересна Very Happy
*UnIqUe*
*UnIqUe*
Солиден Адаптер

Age : 28
Број на мислења : 244

Вратете се на почетокот Go down

Прв допир со компјутери Empty Re: Прв допир со компјутери

Пишување by корун Пон Мај 18, 2009 10:45 pm

Не ми теквит, ептен сум бил мал ваљда, а од гејминг секцијава можам да ги издвојам Делта Форс кецон, за покасно и Ред Алерт 2. Исто памтам се укључвев на дајал ап интернет еднаш на два месеци и спуштав игри, за после 5 минути да закључам дек е ултра глупа или е трајал некој, али пак еуфорија беше на интернет.

_________________
Коза не е, овца е. Шо е?
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 29
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Прв допир со компјутери Empty Re: Прв допир со компјутери

Пишување by комшивка Пон Мај 18, 2009 11:18 pm

корун напиша: Исто памтам се укључвев на дајал ап интернет еднаш на два месеци

хахаха и јассс ама то беше во поскоро време, кон 5то одд мислам.. со душа чекав сабота навечер да дојт а братон да излезит и да седам на мирц сат - сат и пол максимум..
комшивка
комшивка
Адаптериште

Age : 30
Број на мислења : 846

Вратете се на почетокот Go down

Прв допир со компјутери Empty Re: Прв допир со компјутери

Пишување by Ane Пон Мај 18, 2009 11:41 pm

Ааа ми се чинит на 6 години тогаш сестрами се запна да и купет шо
значит компјутерот беше наменет за неа а не за мене tongue ама сепак тогаш
допрев прв пат компјутер Smile
Ane
Ane
Солиден Адаптер

Age : 29
Број на мислења : 179

Вратете се на почетокот Go down

Прв допир со компјутери Empty Re: Прв допир со компјутери

Пишување by RoTkViCa Вто Мај 19, 2009 2:05 pm

хахаха и јассс ама то беше во поскоро време, кон 5то одд мислам.. со душа чекав сабота навечер да дојт а братон да излезит и да седам на мирц сат - сат и пол максимум..[/quote]

хахахахаха и јас на мирц одев ама немав дома компјутер....и тогаш шема беше да седниш да се зезаш по мањацине..ццц

_________________
...Ветрот дува, зошто не и ние?!...
RoTkViCa
RoTkViCa
Модератор
Модератор

Age : 30
Број на мислења : 723
Хоби(работа) : Аеробик,возење ролери,слушање музика и дружење на форумчево :D
Забавен? : хм....оценете сами

Вратете се на почетокот Go down

Прв допир со компјутери Empty Re: Прв допир со компјутери

Пишување by корун Вто Мај 19, 2009 3:40 pm

Потпиши се sexy girl и давај им бројој од комши и другарки Very Happy

_________________
Коза не е, овца е. Шо е?
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 29
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Прв допир со компјутери Empty Re: Прв допир со компјутери

Пишување by RoTkViCa Вто Мај 19, 2009 4:03 pm

корун напиша:Потпиши се sexy girl и давај им бројој од комши и другарки Very Happyама и пол менвевме....а и години зголемвевме хаха и + тогаш ги осетив првите пеперутки,...не знам шо беше причината хахахаха

_________________
...Ветрот дува, зошто не и ние?!...
RoTkViCa
RoTkViCa
Модератор
Модератор

Age : 30
Број на мислења : 723
Хоби(работа) : Аеробик,возење ролери,слушање музика и дружење на форумчево :D
Забавен? : хм....оценете сами

Вратете се на почетокот Go down

Прв допир со компјутери Empty Re: Прв допир со компјутери

Пишување by katusch Сре Јун 24, 2009 6:58 pm

јас првпат летото пред да почнам 5то одд, ко ми купија компјутер, играв 103 далматинци Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
katusch
katusch
Нострадамус

Age : 30
Број на мислења : 148
Хоби(работа) : спиење

Вратете се на почетокот Go down

Прв допир со компјутери Empty Re: Прв допир со компјутери

Пишување by kojgode Сре Јун 24, 2009 9:52 pm

4-5 години ко имаф кј чичо на работа метеф една игра со топој.

_________________
Imagination is more important than knowledge.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 30
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Прв допир со компјутери Empty Re: Прв допир со компјутери

Пишување by katusch Пет Јун 26, 2009 9:51 pm

го повлеквам претходно кажаното... ко имав 3-4 години, тета дур не беше мажена имаше дома еден компјутер црно-бел... на него мн чепкав документи Very Happy
и зато ми забранија пристап... и ко се мажи тета си го зеде компјутерот со нејзе Laughing
katusch
katusch
Нострадамус

Age : 30
Број на мислења : 148
Хоби(работа) : спиење

Вратете се на почетокот Go down

Прв допир со компјутери Empty Re: Прв допир со компјутери

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот