Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Метал vs. Рап

+24
Karan
tHeJunKy
misticnata
Наташа
Bleak
Odyssey
twilight
L S D
REGINA
Lastojca
pankerishte
The Breaking Dawn
Gangi
Master
Лана
Fantom
Џајко
Jordison
Marej
hollow
Mary Jane
корун
kojgode
Болиглава
28 posters

Страна 1 of 3 1, 2, 3  Next

Go down

Кој е појак?

Метал vs. Рап Vote_lcap58%Метал vs. Рап Vote_rcap 58% 
[ 29 ]
Метал vs. Рап Vote_lcap42%Метал vs. Рап Vote_rcap 42% 
[ 21 ]
 
Општо гласови : 50
Back
 
 

Метал vs. Рап Empty Метал vs. Рап

Пишување by Болиглава Нед Јан 11, 2009 9:49 pm

Испукајте се овде. Јас гласам за метал.
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 32
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Метал vs. Рап Empty Re: Метал vs. Рап

Пишување by kojgode Нед Јан 11, 2009 9:53 pm

И јас гласам за метал. Поблиску ми е до рок не за друго. Не за друго а?
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Метал vs. Рап Empty Re: Метал vs. Рап

Пишување by корун Нед Јан 11, 2009 9:54 pm

А да ја прошириме анкетава? Не за друго ни рап ни метал сакам, а админ сум Sad иначе за рап гласав, метал е боли глава
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Метал vs. Рап Empty Re: Метал vs. Рап

Пишување by Болиглава Нед Јан 11, 2009 9:55 pm

корун напиша:А да ја прошириме анкетава? Не за друго ни рап ни метал сакам, а админ сум Sad
Не. Ова е анќета за најспотивставените жанрој, а воедно и напалените дебили што произлегуваат од двата правци.
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 32
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Метал vs. Рап Empty Re: Метал vs. Рап

Пишување by корун Нед Јан 11, 2009 9:56 pm

Болиглава напиша:
корун напиша:А да ја прошириме анкетава? Не за друго ни рап ни метал сакам, а админ сум Sad
Не. Ова е анќета за најспотивставените жанрој, а воедно и напалените дебили што произлегуваат од двата правци.

Метал и КласиЧ'ари е најспротивно Sad
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Метал vs. Рап Empty Re: Метал vs. Рап

Пишување by Mary Jane Нед Јан 11, 2009 10:01 pm

Рап и то германски.
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Метал vs. Рап Empty Re: Метал vs. Рап

Пишување by hollow Нед Јан 11, 2009 10:13 pm

Јапонски death metal е то ти е музика Smile
hollow
hollow
Шуко утикач
Шуко утикач

Age : 33
Број на мислења : 348
Хоби(работа) : Бричење костени

Вратете се на почетокот Go down

Метал vs. Рап Empty Re: Метал vs. Рап

Пишување by Marej Пон Јан 12, 2009 2:09 am

Метал.
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

Метал vs. Рап Empty Re: Метал vs. Рап

Пишување by Jordison Пон Јан 12, 2009 4:20 am

metal.. rap mi e epten ko zborvenje bez vrska ali imat nekoj ubaj stihoj
Jordison
Jordison
tapanar4e

Age : 32
Број на мислења : 301

Вратете се на почетокот Go down

Метал vs. Рап Empty Re: Метал vs. Рап

Пишување by Џајко Вто Јан 13, 2009 4:45 am

Двата правци не се споредливи еден со друг ама секако то го знајте :D гласав за рап поблиску ми е до хц некако Razz
ПОШТУЈЕЕМ!!!!
ТОПОВИИИ!!
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 33
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

Метал vs. Рап Empty Re: Метал vs. Рап

Пишување by Fantom Сре Јан 14, 2009 12:44 pm

Метал. Калај ми е меѓу омилените жанрој.
Fantom
Fantom
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 155

Вратете се на почетокот Go down

Метал vs. Рап Empty Re: Метал vs. Рап

Пишување by Лана Сре Јан 14, 2009 1:25 pm

Ај некоја Калај песна дај, го Ворматирав писиво нишчо неам такво.
Инаку, не сум нормална, али мисљим дека е МЕТАЛ cheers
Лана
Лана
Адаптер4е

Age : 34
Број на мислења : 20
Хоби(работа) : Ем хоби, ем работа...
Забавен? : Нормално

Вратете се на почетокот Go down

Метал vs. Рап Empty Re: Метал vs. Рап

Пишување by Master Чет Јан 15, 2009 11:35 pm

Абе зш немат панк!?
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 33
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

Метал vs. Рап Empty Re: Метал vs. Рап

Пишување by Болиглава Пет Јан 16, 2009 1:34 am

ЗШ НЕ Е ТО ТЕМАВА!
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 32
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Метал vs. Рап Empty Re: Метал vs. Рап

Пишување by Fantom Пет Јан 16, 2009 5:31 am

ИСКЛУЧИ КАПС ЛОК!!!izvini za kirilicava.
Fantom
Fantom
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 155

Вратете се на почетокот Go down

Метал vs. Рап Empty Re: Метал vs. Рап

Пишување by Gangi Саб Јан 17, 2009 3:40 am

Метал.Од Охрид Хардфејсд се Ѕврерови и со Смат од Скопје се најбоље две МАКЕДОНСКИ ХЦ групи
Gangi
Gangi
LIVERPOOL 4 LIFE

Age : 34
Број на мислења : 71

Вратете се на почетокот Go down

Метал vs. Рап Empty Re: Метал vs. Рап

Пишување by Џајко Саб Јан 17, 2009 4:37 am

Gangi напиша:Метал.Од Охрид Хардфејсд се Ѕврерови и со Смат од Скопје се најбоље две МАКЕДОНСКИ ХЦ групи

хахааа Браво! чекам коментар од една особа после ова...
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 33
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

Метал vs. Рап Empty Re: Метал vs. Рап

Пишување by kojgode Саб Јан 17, 2009 4:38 am

Џајко си најде другарче истомисленик на форумот. Отворите сеа тема Хардфејсд 4 лајф нешо. Можда и Климо ќе се регистрират на форумов.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Метал vs. Рап Empty Re: Метал vs. Рап

Пишување by Gangi Саб Јан 17, 2009 5:00 am

на свирка у скопје 2 пути ми течеше крв од нос и едно 20 пати рипнав од бина.немаш претстава или уствари имаш какво е чувството у тие мошови.респект за Hardfaced :D:D
Gangi
Gangi
LIVERPOOL 4 LIFE

Age : 34
Број на мислења : 71

Вратете се на почетокот Go down

Метал vs. Рап Empty Re: Метал vs. Рап

Пишување by kojgode Саб Јан 17, 2009 5:11 am

Gangi напиша:на свирка у скопје 2 пути ми течеше крв од нос и едно 20 пати рипнав од бина.немаш претстава или уствари имаш какво е чувството у тие мошови.респект за Hardfaced :D:D
Јас неам претстава ама нашиот член Џајко имат. Ретко пропуштат свирки од Хардфејсд. Кажи му бе.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Метал vs. Рап Empty Re: Метал vs. Рап

Пишување by Gangi Саб Јан 17, 2009 5:13 am

kojgode напиша:
Gangi напиша:на свирка у скопје 2 пути ми течеше крв од нос и едно 20 пати рипнав од бина.немаш претстава или уствари имаш какво е чувството у тие мошови.респект за Hardfaced :D:D
Јас неам претстава ама нашиот член Џајко имат. Ретко пропуштат свирки од Хардфејсд. Кажи му бе.
Абе ни ја не пропуштам ама ај нека ме просветлат пак нека дојдат у Скопје крв ќе падне осеќам
Gangi
Gangi
LIVERPOOL 4 LIFE

Age : 34
Број на мислења : 71

Вратете се на почетокот Go down

Метал vs. Рап Empty Re: Метал vs. Рап

Пишување by корун Саб Јан 17, 2009 5:18 am

Gangi напиша:
kojgode напиша:Јас неам претстава ама нашиот член Џајко имат. Ретко пропуштат свирки од Хардфејсд. Кажи му бе.
Абе ни ја не пропуштам ама ај нека ме просветлат пак нека дојдат у Скопје крв ќе падне осеќам
Од нос?


Последната промена е направена од корун на Саб Јан 17, 2009 5:33 am. Мислењето е променето 1 пати
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Метал vs. Рап Empty Re: Метал vs. Рап

Пишување by Gangi Саб Јан 17, 2009 5:31 am

корун напиша:Од нос?
од нос коа рипнав од бина еден дечко да не му ја скршам фацата стај раце пред мене и ја 2-3 мин ѕвезди броев и истрчав и вц стајв две паломи затнав и трчај пак назад да не пропуштам:D:D
Gangi
Gangi
LIVERPOOL 4 LIFE

Age : 34
Број на мислења : 71

Вратете се на почетокот Go down

Метал vs. Рап Empty Re: Метал vs. Рап

Пишување by The Breaking Dawn Нед Јан 18, 2009 3:42 am

метал дефинитивно...
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Метал vs. Рап Empty Re: Метал vs. Рап

Пишување by kojgode Нед Јан 18, 2009 3:44 am

The Breaking Dawn напиша:метал дефинитивно...
Гласај нас анкетана не се срами.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Метал vs. Рап Empty Re: Метал vs. Рап

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 3 1, 2, 3  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот