Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Feedback свирка =)

+11
Angelic
*UnIqUe*
Bleak
Master
METALBOY
TONI
Marej
Болиглава
Obibos
Gallowsraven
The Breaking Dawn
15 posters

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Feedback свирка =) Empty Feedback свирка =)

Пишување by The Breaking Dawn Сре Апр 29, 2009 9:32 pm

ај и едно вакво. иначе rock/metal во пивницана влез слободен
четврток 30 Мај
јако ке е. јас ке ги глеам па после на твистерс валда Laughing
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Feedback свирка =) Empty Re: Feedback свирка =)

Пишување by Gallowsraven Сре Апр 29, 2009 9:36 pm

Кој?
Gallowsraven
Gallowsraven
Вештерче

Age : 31
Број на мислења : 142

http://myspace.com/gallowsraven_mk

Вратете се на почетокот Go down

Feedback свирка =) Empty Re: Feedback свирка =)

Пишување by The Breaking Dawn Сре Апр 29, 2009 9:39 pm

ненад пејт
новица и даре се на електрична
томе на бас
и горан на тапани-мислам го знајш.
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Feedback свирка =) Empty Re: Feedback свирка =)

Пишување by Obibos Сре Апр 29, 2009 9:53 pm

А да ги знам на ексклузив кажвеја за ними Very Happy
Obibos
Obibos
Рамбо со нож

Age : 33
Број на мислења : 262

Вратете се на почетокот Go down

Feedback свирка =) Empty Re: Feedback свирка =)

Пишување by Болиглава Сре Апр 29, 2009 10:38 pm

Косиштено не тропат? Shocked
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 32
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Feedback свирка =) Empty Re: Feedback свирка =)

Пишување by Marej Сре Апр 29, 2009 10:57 pm

И да не одам сигурно ќе ги слушнам, на 20 метра од дома се.
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

Feedback свирка =) Empty Re: Feedback свирка =)

Пишување by The Breaking Dawn Сре Апр 29, 2009 11:07 pm

Болиглава напиша:Косиштено не тропат? Shocked

не знам за кое косиште зборвиш ама ак е за онај од трета - го сменаа нов имет сеа.
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Feedback свирка =) Empty Re: Feedback свирка =)

Пишување by Болиглава Сре Апр 29, 2009 11:09 pm

The Breaking Dawn напиша:
Болиглава напиша:Косиштено не тропат? Shocked

не знам за кое косиште зборвиш ама ак е за онај од трета - го сменаа нов имет сеа.
Тој. Пееее.. штета.
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 32
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Feedback свирка =) Empty Re: Feedback свирка =)

Пишување by TONI Пет Мај 01, 2009 3:33 am

еееее баш ми е жал шо не бев во можност да ги слушнам,а и прва свирка им беше.Ај се надевам наредна свирка.Very Happy
TONI
TONI
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 466

Вратете се на почетокот Go down

Feedback свирка =) Empty Re: Feedback свирка =)

Пишување by METALBOY Пет Мај 01, 2009 11:49 am

чим е рок/метал кажвајте, идам!!! Very Happy
METALBOY
METALBOY
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 992
Хоби(работа) : офтопик
Забавен? : Не, забрзан

Вратете се на почетокот Go down

Feedback свирка =) Empty Re: Feedback свирка =)

Пишување by Master Пет Мај 01, 2009 2:43 pm

Закон беше, најубо си поминав...
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 33
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

Feedback свирка =) Empty Re: Feedback свирка =)

Пишување by The Breaking Dawn Пет Мај 01, 2009 9:31 pm

и јас прејако си поминав. буквално 3 и пол сати ниту еднаш не седнав а сеа чак и гласов ми е зарипнат од пеење и дерење.ама вредеше Razz:P
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Feedback свирка =) Empty Re: Feedback свирка =)

Пишување by METALBOY Пет Мај 08, 2009 11:22 am

ке имат денеска? шо ке бидит, како каде, од колку....?
METALBOY
METALBOY
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 992
Хоби(работа) : офтопик
Забавен? : Не, забрзан

Вратете се на почетокот Go down

Feedback свирка =) Empty Re: Feedback свирка =)

Пишување by The Breaking Dawn Пет Мај 08, 2009 6:34 pm

овај викенд за жал нема да имат Sad(
ама следната сабота ке имат изглеа. ке напишам ак имет Razz
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Feedback свирка =) Empty Re: Feedback свирка =)

Пишување by Bleak Саб Мај 09, 2009 3:17 pm

Јако беше... посебно зш беф малце расположен... Very HappyVery HappyVery Happy јака журка напраја... ја пееф It' my life вториот пат на бис ко е вратија ( брееееј фалбаџија хаха Very HappyVery HappyVery Happy )
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 33
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Feedback свирка =) Empty Re: Feedback свирка =)

Пишување by *UnIqUe* Саб Мај 09, 2009 9:28 pm

Ааааааааа преубо си поминав... уф уф уфф Very Happy
*UnIqUe*
*UnIqUe*
Солиден Адаптер

Age : 31
Број на мислења : 244

Вратете се на почетокот Go down

Feedback свирка =) Empty Re: Feedback свирка =)

Пишување by METALBOY Саб Мај 09, 2009 9:49 pm

чера ги слушнав дечкиве кј шо се жалет на озвучувањето, а да и ненад рече од микрофонон искри летале Very Happy
METALBOY
METALBOY
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 992
Хоби(работа) : офтопик
Забавен? : Не, забрзан

Вратете се на почетокот Go down

Feedback свирка =) Empty Re: Feedback свирка =)

Пишување by Angelic Пон Мај 11, 2009 7:18 pm

кога се следен пат.. сакам да ги слушнам Wink
Angelic
Angelic
ex Rainbow*

Age : 32
Број на мислења : 713

Вратете се на почетокот Go down

Feedback свирка =) Empty Re: Feedback свирка =)

Пишување by pankerishte Пон Мај 11, 2009 9:21 pm

Гледам The Braking Dawnе менаџерот на бендот,нека пише нешто за бендов дали имаат авторски песни ово оно нешто.
Пошто во Охрид нема нови бендови со авторска музика и сценава е мн долу Embarassed
ај израдувај ме Very Happy
pankerishte
pankerishte
Куропецач
Куропецач

Age : 35
Број на мислења : 601
Хоби(работа) : Метење,Чистење Улици
Забавен? : Да

http://www.myspace.com/komunalnahigena

Вратете се на почетокот Go down

Feedback свирка =) Empty Re: Feedback свирка =)

Пишување by The Breaking Dawn Саб Мај 16, 2009 11:58 am

хаха не сум менаџер tongue
а иначе да, имет авторски песни ама не ги имет уште свирено зш сепак 1 свирка имет само имано
а денес е втората.
фејмос во 9 и пол Laughing Laughing
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Feedback свирка =) Empty Re: Feedback свирка =)

Пишување by Bleak Саб Мај 16, 2009 3:10 pm

Влез се плаштат? Very HappyVery HappyVery Happy
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 33
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Feedback свирка =) Empty Re: Feedback свирка =)

Пишување by pankerishte Саб Мај 16, 2009 4:00 pm

The Breaking Dawn напиша:хаха не сум менаџер tongue
а иначе да, имет авторски песни ама не ги имет уште свирено зш сепак 1 свирка имет само имано
а денес е втората.
фејмос во 9 и пол Laughing Laughing
Данкешн за инфо Cool
pankerishte
pankerishte
Куропецач
Куропецач

Age : 35
Број на мислења : 601
Хоби(работа) : Метење,Чистење Улици
Забавен? : Да

http://www.myspace.com/komunalnahigena

Вратете се на почетокот Go down

Feedback свирка =) Empty Re: Feedback свирка =)

Пишување by TONI Саб Мај 16, 2009 4:09 pm

Bleak напиша:Влез се плаштат? Very HappyVery HappyVery Happy
мислам 50 ама вредит да се даат.се пулиме таму Very Happy Very Happy Very Happy
TONI
TONI
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 466

Вратете се на почетокот Go down

Feedback свирка =) Empty Re: Feedback свирка =)

Пишување by *UnIqUe* Нед Мај 17, 2009 11:46 am

Пак бев и пак прееејако си поминав... Но комент !!!
..... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy ......
*UnIqUe*
*UnIqUe*
Солиден Адаптер

Age : 31
Број на мислења : 244

Вратете се на почетокот Go down

Feedback свирка =) Empty Re: Feedback свирка =)

Пишување by The Breaking Dawn Нед Мај 17, 2009 11:55 am

и јаааааааааааас. сакам пак Razz
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Feedback свирка =) Empty Re: Feedback свирка =)

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот