Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ко ќе ве гледет чудно

+19
*UnIqUe*
мирАл
TONI
комшивка
Lastojca
Mary Jane
fairy
Jordison
Bleak
Ane
KaTeRiNcE
METALBOY
Рокси
The Breaking Dawn
RoTkViCa
REGINA
корун
Gallowsraven
Наташа
23 posters

Go down

Ко ќе ве гледет чудно Empty Ко ќе ве гледет чудно

Пишување by Наташа Пон Апр 27, 2009 9:29 am

Најнормален ден, ојте на школа/факултет/работа (или кај било) и забележавте дека последните петмина шо се разминавте ве гледаја чудно (без разлика дали се машки
или женски).

Шо е прво шо си помислувате?
1. Леле гарант денес сум се пицнал/а убо чим љуѓево ме меркет вака.
2. Леле шо е финтава, кај сум се исфлекал/а, патентов дан ми е откопчан, косава дан ми е растурена...

confused

_________________
Listen to each drop of rain... Whispering secrets in vain...
Frantically searching for someone to hear their story before they hit ground...
Наташа
Наташа
Модератор
Модератор

Age : 28
Број на мислења : 472

Вратете се на почетокот Go down

Ко ќе ве гледет чудно Empty Re: Ко ќе ве гледет чудно

Пишување by Gallowsraven Пон Апр 27, 2009 10:10 am

Јас не би се мислела, знам дек имат многу шо не ме сакет, и сите шо ме глеет ја знам причината... Е сеа ак иам паста на уста то друго е... Razz
Gallowsraven
Gallowsraven
Вештерче

Age : 28
Број на мислења : 142

http://myspace.com/gallowsraven_mk

Вратете се на почетокот Go down

Ко ќе ве гледет чудно Empty Re: Ко ќе ве гледет чудно

Пишување by корун Пон Апр 27, 2009 10:56 am

Зависит јас како се осекјам, ак мисљам дек сум среден ондак ради то, а ко ке се осекјам онака кежуал растурено не се напрегам многу ако воопшто ме глеат некој...

_________________
Коза не е, овца е. Шо е?
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 29
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Ко ќе ве гледет чудно Empty Re: Ко ќе ве гледет чудно

Пишување by REGINA Пон Апр 27, 2009 11:14 am

... и јас ќе ги гледам чудно.
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 30
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Ко ќе ве гледет чудно Empty Re: Ко ќе ве гледет чудно

Пишување by RoTkViCa Пон Апр 27, 2009 1:48 pm

јас ќе си помислам второто...баш саботата стојам на една маса и гледам едни машки...не е битно кој еднив ме гледат му кажвит на другиов, тој на тој до него....и така и сите се џарет..и ај сеа,..јас цело време гледај се дан ми се скинати холахопките, дан сум извалкана, дан ова , дан она..не бе не најдов ништо...битно ми беше мн непријатно pale

_________________
...Ветрот дува, зошто не и ние?!...
RoTkViCa
RoTkViCa
Модератор
Модератор

Age : 30
Број на мислења : 723
Хоби(работа) : Аеробик,возење ролери,слушање музика и дружење на форумчево :D
Забавен? : хм....оценете сами

Вратете се на почетокот Go down

Ко ќе ве гледет чудно Empty Re: Ко ќе ве гледет чудно

Пишување by The Breaking Dawn Пон Апр 27, 2009 1:53 pm

не обрнвам мн мн внимание како ме глеет луѓево мада ке се погледнам уш еднаш во огледало Razz:P
една така ме изнервира и ја прашав шо ме гледат.
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 29
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Ко ќе ве гледет чудно Empty Re: Ко ќе ве гледет чудно

Пишување by Рокси Пон Апр 27, 2009 2:18 pm

Незнам, најчесто си мислам дек нешо се иам извалкано, или блузата ја иам облечено наопаку, или нешо сосем десетто.
А често и ме глеет намќорски пошо ги нервирам ногу луѓе... тогаш ми го билдаат егото Razz Laughing
Рокси
Рокси
Нејкам ништо
Нејкам ништо

Age : 27
Број на мислења : 517

Вратете се на почетокот Go down

Ко ќе ве гледет чудно Empty Re: Ко ќе ве гледет чудно

Пишување by METALBOY Пон Апр 27, 2009 2:24 pm

Обично така ко ке ме погледнет, знам шо е работата, ама се прам на удрен, демек незнам шо е. What a Face
METALBOY
METALBOY
Адаптериште

Age : 28
Број на мислења : 992
Хоби(работа) : офтопик
Забавен? : Не, забрзан

Вратете се на почетокот Go down

Ко ќе ве гледет чудно Empty Re: Ко ќе ве гледет чудно

Пишување by KaTeRiNcE Пон Апр 27, 2009 3:18 pm

The Breaking Dawn напиша:не обрнвам мн мн внимание како ме глеет луѓево мада ке се погледнам уш еднаш во огледало Razz:P
една така ме изнервира и ја прашав шо ме гледат.
Евети вага во хороскоп Smile и мене ич не ми е гајле посебно шо мислет другите последно време ич не им мавам кусути...как сакет нек ме глеает...
KaTeRiNcE
KaTeRiNcE
P    aR      tY     aN      iM    aL

Age : 29
Број на мислења : 234
Хоби(работа) : Да ширам среќа и депресија,зависит од расположение
Забавен? : Иди-види :D

Вратете се на почетокот Go down

Ко ќе ве гледет чудно Empty Re: Ко ќе ве гледет чудно

Пишување by Ane Пон Апр 27, 2009 3:34 pm

KaTeRiNcE напиша:
The Breaking Dawn напиша:не обрнвам мн мн внимание како ме глеет луѓево мада ке се погледнам уш еднаш во огледало Razz:P
една така ме изнервира и ја прашав шо ме гледат.
Евети вага во хороскоп Smile и мене ич не ми е гајле посебно шо мислет другите последно време ич не им мавам кусути...как сакет нек ме глеает...
Уште една вага Smile исто и јас мислам Smile
Ane
Ane
Солиден Адаптер

Age : 29
Број на мислења : 179

Вратете се на почетокот Go down

Ко ќе ве гледет чудно Empty Re: Ко ќе ве гледет чудно

Пишување by Bleak Пон Апр 27, 2009 4:39 pm

Шега мислење: Лее пак заборајф да се избричам.... ?Very Happy

Мислење: Не се замарам многу многу дал ме меркет, секогаш сум со слушалчиња и цвикчиња и си слушам музиче си цепам по пат и одвреме навреме поглед лево, поглед десно дан испаднит да промасам некој познат па да речит после Блажо важен се прајт Razz
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 30
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Ко ќе ве гледет чудно Empty Re: Ко ќе ве гледет чудно

Пишување by Jordison Пон Апр 27, 2009 4:49 pm

Ќе му речам шо ме глеаш бе ?
Jordison
Jordison
tapanar4e

Age : 29
Број на мислења : 301

Вратете се на почетокот Go down

Ко ќе ве гледет чудно Empty Re: Ко ќе ве гледет чудно

Пишување by fairy Пон Апр 27, 2009 11:00 pm

Jordison напиша:Ќе му речам шо ме глеаш бе ?
и јас изгледа вака ке речам или пак и јас ке го/ја гледам така некако, чудно, на криво или шознам Very Happy Very Happy
ама и ке си помислам шо ми фалит сеа Question Exclamation Very Happy
fairy
fairy
Адаптериште

Age : 29
Број на мислења : 278

Вратете се на почетокот Go down

Ко ќе ве гледет чудно Empty Re: Ко ќе ве гледет чудно

Пишување by Mary Jane Пон Апр 27, 2009 11:17 pm

Ко ќе ме гледет чудно, ама ич не ми е гајле, пошо секој втор во нашиов мил град си има навика да зјапа.
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 29
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Ко ќе ве гледет чудно Empty Re: Ко ќе ве гледет чудно

Пишување by Lastojca Пон Апр 27, 2009 11:27 pm

и јас ке ги опуљам највероватно на криво неубо смрдено и ке си продолжам
Lastojca
Lastojca
Адаптериште

Age : 29
Број на мислења : 847

Вратете се на почетокот Go down

Ко ќе ве гледет чудно Empty Re: Ко ќе ве гледет чудно

Пишување by комшивка Пон Апр 27, 2009 11:33 pm

и јас слично, ако сум нешто појќе средена од обично или не секојдневно, тогаш е заради то валда. ако сум стандардно.. првиот познат би го прашала дали забележвит нешто чудно на мене. ама не би го прашала некој зошто зјапат во мене, барем не ако се разминиме и не е подолго од 1 минута шо знам... Very Happy
комшивка
комшивка
Адаптериште

Age : 30
Број на мислења : 846

Вратете се на почетокот Go down

Ко ќе ве гледет чудно Empty Re: Ко ќе ве гледет чудно

Пишување by TONI Вто Апр 28, 2009 10:42 am

Jordison напиша:Ќе му речам шо ме глеаш бе ?
Така ќе се понашаш исклучиво ко ќе си со чичко Тони зш иначе мојт и да ти се вратат па да си го јајш стапот.
Иначе ко ќе ме гледаат си знам најчесто ради шо-или ради косата или ради облеката(флекосана не ама искината да).
Ама мене да ми е убо.

_________________
Zelim samo da sviram da se otkacim i to je sve
TONI
TONI
Модератор
Модератор

Age : 30
Број на мислења : 466

Вратете се на почетокот Go down

Ко ќе ве гледет чудно Empty Re: Ко ќе ве гледет чудно

Пишување by мирАл Вто Апр 28, 2009 8:45 pm

Не се замарам многу многу како сум облечен или како изглеам!!!
Ак си се осекам јас убо, ме болит увово другиве шо мислет!!!
мирАл
мирАл
lec dudat again!
lec dudat again!

Age : 30
Број на мислења : 708
Хоби(работа) : едрење
Забавен? : најзабавен

Вратете се на почетокот Go down

Ко ќе ве гледет чудно Empty Re: Ко ќе ве гледет чудно

Пишување by *UnIqUe* Сре Апр 29, 2009 2:27 pm

Ne se privrtvam da vidam dali nekoj me posmatrat t.e. gledat... a ak veke tolku site zjapet vo mene ke prasam nekoja drugarka dan iam neso i to e to xD
*UnIqUe*
*UnIqUe*
Солиден Адаптер

Age : 28
Број на мислења : 244

Вратете се на почетокот Go down

Ко ќе ве гледет чудно Empty Re: Ко ќе ве гледет чудно

Пишување by slatkish Нед Мај 03, 2009 9:58 pm

ке му се опулам да видам каква е личноста со ме посматрат и ако вредит би се помислила а ако не само ке си ја завртам главата....сепак мислам дека не требит да се замарам со небитни работии плус то секош ке се најт некој со чудно ке ве глеат

slatkish
Адаптер4е

Age : 29
Број на мислења : 22

Вратете се на почетокот Go down

Ко ќе ве гледет чудно Empty Re: Ко ќе ве гледет чудно

Пишување by katusch Сре Јун 24, 2009 10:04 pm

Ane напиша:
KaTeRiNcE напиша:
The Breaking Dawn напиша:не обрнвам мн мн внимание како ме глеет луѓево мада ке се погледнам уш еднаш во огледало Razz:P
една така ме изнервира и ја прашав шо ме гледат.
Евети вага во хороскоп Smile и мене ич не ми е гајле посебно шо мислет другите последно време ич не им мавам кусути...как сакет нек ме глеает...
Уште една вага Smile исто и јас мислам Smile

и уште една вага... и јас не се замарам кој како ме глеат, шо велит мери џејн, во нашиов мил град сите си имет една навика да се ѕверет. то е
katusch
katusch
Нострадамус

Age : 30
Број на мислења : 148
Хоби(работа) : спиење

Вратете се на почетокот Go down

Ко ќе ве гледет чудно Empty Re: Ко ќе ве гледет чудно

Пишување by PhiLL * E Пет Jул 31, 2009 3:47 am

ке му речам :
Ти уживај си ... битно мене да ми е убо Smile
PhiLL * E
PhiLL * E
Набилдан Мултивитамин
Набилдан Мултивитамин

Age : 30
Број на мислења : 350
Хоби(работа) : rabotam da....Zashto?
Забавен? : sekako deka sum zabaven...

Вратете се на почетокот Go down

Ко ќе ве гледет чудно Empty Re: Ко ќе ве гледет чудно

Пишување by Четкар Пет Aвг 07, 2009 12:46 am

Ми идат да се посерам од смеење.
Четкар
Четкар
Шегамен

Age : 31
Број на мислења : 89
Хоби(работа) : неам. криза е.
Забавен? : најпојќе од сите на форумов.

Вратете се на почетокот Go down

Ко ќе ве гледет чудно Empty Re: Ко ќе ве гледет чудно

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот