Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Чадори?

+17
Gallowsraven
Jordison
REGINA
pankerishte
Рокси
The Breaking Dawn
Ane
METALBOY
Болиглава
fairy
Lastojca
Marej
корун
kojgode
blesava008
RoTkViCa
Џајко
21 posters

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Чадори? Empty Чадори?

Пишување by Џајко Чет Апр 23, 2009 3:21 pm

Искрено не се сеќавам на времето кога ги сакав чадорите. Можеби ги сакав некогаш а можеби и не. Се сеќавам само времето кога мајка ми ќе ми даеше чадор за училиште на некој дождлив ден. Ќе го земев, зато шо то беа времиња кога сеуште имав огромна покорност кон неа и ги слушав сите нејзини зборово како да се од самиот бог дирекно. Но секогаш кога ќе тргнев на училиште со чадор како по некое непишано правило дома се враќав без него. Секогаш заборавени под клупа, на пенџере или во соблекувална по физичко. Ова страшно ме фрустрираше и тие основно школски денови ме натераа да ги замразам чадорите. Од тогаш па се до денес мн ретко ми се дешават да земам чадор. Или не одам нигде ако не морам ко ќе врнит или капуљача на гла и метам. Јас и чадорите едноставно не сме еден за друг, се одбиваме како магнети со исти полови.

Што мислите вие за чадорите???
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 30
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

Чадори? Empty Re: Чадори?

Пишување by RoTkViCa Чет Апр 23, 2009 3:34 pm

јас си носам редовно....и го имам најспецифичниот чадор во гимназијана и сите си кажват различни имиња за него ама мене ми е гајле јас си го сакам хаха.....обично мн ми е ќеф да купвам такви работи интересни и ќе си умрев од мака ко го загинав еден со Џивџи,Мики Маус и тн..прееубав беше Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad

_________________
...Ветрот дува, зошто не и ние?!...
RoTkViCa
RoTkViCa
Модератор
Модератор

Age : 30
Број на мислења : 723
Хоби(работа) : Аеробик,возење ролери,слушање музика и дружење на форумчево :D
Забавен? : хм....оценете сами

Вратете се на почетокот Go down

Чадори? Empty Re: Чадори?

Пишување by blesava008 Чет Апр 23, 2009 3:38 pm

јас си имам едно црвено чадорче и мн си го сакам зш е мн. мало и секаде го збират... чак и в џеб Smile
blesava008
blesava008
It's just a matter of time
It's just a matter of time

Age : 29
Број на мислења : 164
Хоби(работа) : шетање
Забавен? : на големо

Вратете се на почетокот Go down

Чадори? Empty Re: Чадори?

Пишување by kojgode Чет Апр 23, 2009 3:39 pm

Јас имам зелен чадор и многу го сакам но ретко го користам. Повеќе сакам да шетам и пеам на дождот.

_________________
Imagination is more important than knowledge.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 30
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Чадори? Empty Re: Чадори?

Пишување by kojgode Чет Апр 23, 2009 3:40 pm

blesava008 напиша:јас си имам едно црвено чадорче и мн си го сакам зш е мн. мало и секаде го збират... чак и в џеб Smile
Во лименка од кока-кола го збират?

_________________
Imagination is more important than knowledge.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 30
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Чадори? Empty Re: Чадори?

Пишување by blesava008 Чет Апр 23, 2009 3:43 pm

kojgode напиша:
blesava008 напиша:јас си имам едно црвено чадорче и мн си го сакам зш е мн. мало и секаде го збират... чак и в џеб Smile
Во лименка од кока-кола го збират?

не за малцеее Razz
blesava008
blesava008
It's just a matter of time
It's just a matter of time

Age : 29
Број на мислења : 164
Хоби(работа) : шетање
Забавен? : на големо

Вратете се на почетокот Go down

Чадори? Empty Re: Чадори?

Пишување by корун Чет Апр 23, 2009 3:55 pm

Многу ме нервират чадор... Или дукс облеквам за врнежливо време или одам непокријан по дождот пеејки Борн ту би вајлд...

_________________
Коза не е, овца е. Шо е?
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 29
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Чадори? Empty Re: Чадори?

Пишување by RoTkViCa Чет Апр 23, 2009 3:57 pm

kojgode напиша:Јас имам зелен чадор и многу го сакам но ретко го користам. Повеќе сакам да шетам и пеам на дождот.


мммм и сигурно омилена реченица ти е : I like walkin` in the rain, because no one can see I`m crying` хахахаха или па си пејш : Fell the rain on your skin....

_________________
...Ветрот дува, зошто не и ние?!...
RoTkViCa
RoTkViCa
Модератор
Модератор

Age : 30
Број на мислења : 723
Хоби(работа) : Аеробик,возење ролери,слушање музика и дружење на форумчево :D
Забавен? : хм....оценете сами

Вратете се на почетокот Go down

Чадори? Empty Re: Чадори?

Пишување by Џајко Чет Апр 23, 2009 4:02 pm

Ова е којгоде: